Golf 7 Ön Cam değişimi

Nisay67

Yeni Üye
İsim
Yasin
Arkadaşlar selam, biliyorsunuz yeni golf alma arefesindeyim ve sorularım olacak demistim. Sağolun herkes gerçekten çok yardımcı oluyor teşekkurler.

Ben arkadasimin golfunu alicam. Ön cami silecek cok fena cizmis, ozellikle gecenve yagmurlu suruste isik kirildigi icin gorusu engelliyor. Simdi arkadasimda eureko kasko var ve senede bir cam degisim hakki var. Dogus oto maslaga gittim. 2000tl cam 700 tl iscilik. 2700 tl tramer girer ama kasko bozulmaz dedi.

Cam kasko bozulmadan degisecegi icin tramere girmemesi gerekmez mi?. Bazilari özel serviste degisirse replika takarlar tramere girmez diyor. Sizce ne yapayim. 

Arac 2014 highline golf.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yahu altı üstü bi cam. Kasko var servis var, Mahmut Abi olsa ne duruyorsun der. Tramer olsa ne olmasa ne.. Sonuç net. Satarken diye düşünerek biniliyorsa zaten onun adına başka bişey deniyor.

Upvote 0

@Serkanasnmevzu kapısı değişmiş aracı aynı fiyata almak değil ki  ben almam o net...sizin cam değişirse araç pertten dönme muamelesi görür diye camı değiştirmeyin öyle kullanın diye tavsiyede bulunmanız.Dsg kullananlarda bi zamanlar farklı bi konumdaydı araç sorunluydu alınmazdı o fark verilmezdi.Ama dönüp dolaşıp yine dsg de kesişiyor yollar.Zevk alıp almamanız o tamamen kullanıcıyı ilgilendirir.Piyasanın benimsediği genel bir kanı var sizde ona uymak zorunda kalıyorsunuz.Sert ve keskin fikirleriniz var ama sadece size doğru gelen herkes herşeyi doğru bilemez bunu unutmayarak forum ortamında paylaşımlar yapmak daha doğru olacaktır.5 ay önce @mbonat adlı arkadaş 7.5 kasa araç aldığında umarım 120-125ten fazla vermemişsinizdir yazdınız ki 7,5 kasanın taklalısının o paraya alınamadığını sizde gayet iyi biliyordunuz adam 140a almış 3-5 fazla vermiş bende 6 aya zaten fazlasıyla çıkarır yazdım şuan 160tan aşağıya bulmak imkansız.Mevzu akıl karıştırmak insanların heveslerini kırmak aldığı sattığının peşinden acaba mı diye düşündürmekse yada dalgaya almaksa herkes en kralını yapar bu forumda o kadar zekaya sahip.Ama gerek yok...
O zamanda @Serkanasn demiştim o paraya varsa hemen 2-3 tane alayım diye bişi çıkmamıştı . Sanırım kendisi benim aracıma yakın bi araç aldı  120 e verirse iban atsın eft yapayım birde kargo ücreti vereyim çekiciye koysun göndersin :) Golfün piyasası belli ederi belli , kendi malımızı yüceltip başkasının aracını yerin dibine sokmayı çok seviyoruz . Çocuklar bahçede top oynuyordur top gelir taş gelir camı değiştirsiniz . Forumda bi arkadaşın cocuğunun kafası cama çarpmıştı cam değişmişti . Şimdi bu araçlar çöp mü oldu hayır . Bu şeylere takılan insanlar yüzünden araçların tipi kaymış heryeri çizik  değişmesin diye macunla toplanmış kaporta parçası dolu araçlar doldu . 

Upvote 0
@mbonat konunun benim yada sizin aracınız ile bir alakası yok aslında, ben gerekçelerimi söyledim ve camı değişen bir aracın bu işleme mukabil sorunlarını söylemeye anlatmaya çalıştım, siz dilerseniz şasesi değişmiş aracı da gönül rahatlığıyla alabilirsiniz elbetteki bu sizin takdiriniz, bu forumda ve tüm dünyada hiçbir alıcı camı yada başka bir şeyi değişmiş araca değişmemiş olanıyla aynı rakamı vermez eğer siz tersini iddia ediyorsanız orası başka tabi, araç almaya gelirken eskiyen kapı fitilinin bile orjinalini arayan alıcı camı değişen arabaya AH CANIM NE GÜZEL BAK CAMINIDA YENİ DEĞİŞMİŞLER demeyecektir diye düşünüyorum.

yada herkes bildiğini yapsın kavga çıkmasın.

Upvote 0
Arkadaşlar, bazı ciziklerin pasta cile gibi yontemlerle giderildigi videolar buldum. Size aracin fotografini atiyorum. En azindan surucu tarafina gelen kisim bir nebze olsa duzelir mi? Sanirim cami degistirmeyeceğim. Servis bile orjinal takmiyor deniliyor.

IMG_20191229_120105.jpg

Upvote 0
Arkadaşlar, bazı ciziklerin pasta cile gibi yontemlerle giderildigi videolar buldum. Size aracin fotografini atiyorum. En azindan surucu tarafina gelen kisim bir nebze olsa duzelir mi? Sanirim cami degistirmeyeceğim. Servis bile orjinal takmiyor deniliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 26376
Yine fikirler söylenti olarak kalabilir. Silecek üzerinde süpürgesi olmadan çalıştırılması sonucu olmuş gibi duruyor. Çiziğin derinliği vsvs.. etrafınızda araştırın ve yapılmış örneklerini görmeden müdahale ettirmeyin diyeceğim ama zaten bayağı kötü duruyor.

Aşağıdaki video fikir verebilir.

Upvote 0
@driver_can ön camı değişmiş bir aracı ben almam o sebeple kimseye de tavsiye etmem değişmiş aracı almayı da değiştirmeyi de, su mu alacak ses mi yapacak düzgün oturacak kı döşeme zarar görecek mi gibi bir çok soru işaretlerini var, geçenlerde bir arkadaşın jettasının silecek düzgün silmiyor diye silecek aldık servisten yine düzgün silmeyince aslında sorunun silecekte değil camın montajından kaynaklandığı ve gonyesinin düzgün olmadığı ortaya çıktı, işin eğlenceli tarafı ise bu cam hatalı montaj yapılmış bir camı doğru düzgün takamiyorlar diye serviste kontrolü yapan usta laf ederken camın daha önce o serviste değişmiş olduğunu öğrenmemiz oldu🤣
Benimde aracımın cami değişti ve inanın sizin gibi birisi ararsa direkt yüzüne kapatırım cami değişti diye pert muamelesi yapılmaz umarım sizinde basınıza gelir camınız çatlar da anlarsınız 😁

Upvote 0
@Serkanasn Paranız fazla ise tabiki yapabilirsiniz saygı duyarım. Paranız yoksa da bekara avrat boşamak kolay der geçerim. İyi forumlar diler uzaklaşırım. 

Upvote 0
@forjust1day her tarafı çizik ezik pas içindeki arabaya orjinal diye boyalı bakımlısından 8-10 bin fazla veren cam orjinal diye fazla bile verebilir🤣🤣

@mehmettopuz sağlam camlısından daha pahalıya satılma ihtimali bile var🤣🤣

işin espri kısmını geçersek bu tramer takıntısı varken orjinal diye ezik çizik boyası solmuş araçların emsalsiz diye satılması kaçınılmaz.

geçen arkadaşa araba bakıyoruz adam 2011 model aracın stepnesi orjinal fabrikada takılan diye övünmeye başladı bende desene 500 lira da bu lastiğe vereceğiz bunu fiyattan düşelim dedim; arkadaş atladı olurmu yaaaaa ne güzel stepne bile orjinal diye.

gerisi yorumsuz.

Upvote 0
@forjust1day her tarafı çizik ezik pas içindeki arabaya orjinal diye boyalı bakımlısından 8-10 bin fazla veren cam orjinal diye fazla bile verebilir🤣🤣

@mehmettopuz sağlam camlısından daha pahalıya satılma ihtimali bile var🤣🤣

işin espri kısmını geçersek bu tramer takıntısı varken orjinal diye ezik çizik boyası solmuş araçların emsalsiz diye satılması kaçınılmaz.

geçen arkadaşa araba bakıyoruz adam 2011 model aracın stepnesi orjinal fabrikada takılan diye övünmeye başladı bende desene 500 lira da bu lastiğe vereceğiz bunu fiyattan düşelim dedim; arkadaş atladı olurmu yaaaaa ne güzel stepne bile orjinal diye.

gerisi yorumsuz.
Benim ön cam arka cam değişik orj değil ama kaporta boya mekanik sıfır hata satarken perte çıkıyormuş aracın bedelinin tamamını mı alıyoruz 😬

Upvote 0
@driver_can Aracım 3 parça boyalı, 2 parça da değişenli bir an tüm silahlar bana dönmüş gibi hissettim :D
Yok hocam aman ortalık yangın yeri sizin aracınızla alakası yok konunun😀tabiki ağız tadıyla kazasız belasız güvenli uzun seneler dilerim aracınızla.Araç bu tabiki istemeyiz hasar alsın boyansın değişsin fakat malesef kaza olabiliyor.Olunca da çöpe atacak değiliz.İçimize sinmiyorsa imkanımız varsa satıp daha yenisini alırız,yada değiştirmeye gerek görmeyip en iyi şekilde hasarını giderim binmeye devam edilir.Sokağa çekilen araçlar birçoğu yada trafikte gezen.Başına bekçi dikmiyoruz.

Upvote 0

@driver_can ön camı değişmiş bir aracı ben almam o sebeple kimseye de tavsiye etmem değişmiş aracı almayı da değiştirmeyi de, su mu alacak ses mi yapacak düzgün oturacak kı döşeme zarar görecek mi gibi bir çok soru işaretlerini var, geçenlerde bir arkadaşın jettasının silecek düzgün silmiyor diye silecek aldık servisten yine düzgün silmeyince aslında sorunun silecekte değil camın montajından kaynaklandığı ve gonyesinin düzgün olmadığı ortaya çıktı, işin eğlenceli tarafı ise bu cam hatalı montaj yapılmış bir camı doğru düzgün takamiyorlar diye serviste kontrolü yapan usta laf ederken camın daha önce o serviste değişmiş olduğunu öğrenmemiz oldu🤣
Serviste 2 sene önce babamın otobüse sürtmesinden dolayı sağ 2 kapımız değişti, sağ ön ve arka çamurlu da lokal boyandı. Dediğim işlemler yapılmalı 40000 km oldu, aracım ne su alıyor, ne ekstra rüzgar sesi var. Eskisinden hiçbir farkı da yok. Ama ön camı değişmiş araba bile almamanız beni şaşırttı açıkçası. 6400 liralık tramerle benim aracım pert sayılacaksa sayılsın. Ama camı değişen arabayı almam, hatta camım kırılırsa arabayı satarım demek bana biraz saçma geldi. Allah korusun orta çaplı bir kaza yaparsanız boya/değişen takıntınızın çok da kalmayacağını düşünüyorum. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt