Golf 7 Ön Cam değişimi

Nisay67

Yeni Üye
İsim
Yasin
Arkadaşlar selam, biliyorsunuz yeni golf alma arefesindeyim ve sorularım olacak demistim. Sağolun herkes gerçekten çok yardımcı oluyor teşekkurler.

Ben arkadasimin golfunu alicam. Ön cami silecek cok fena cizmis, ozellikle gecenve yagmurlu suruste isik kirildigi icin gorusu engelliyor. Simdi arkadasimda eureko kasko var ve senede bir cam degisim hakki var. Dogus oto maslaga gittim. 2000tl cam 700 tl iscilik. 2700 tl tramer girer ama kasko bozulmaz dedi.

Cam kasko bozulmadan degisecegi icin tramere girmemesi gerekmez mi?. Bazilari özel serviste degisirse replika takarlar tramere girmez diyor. Sizce ne yapayim. 

Arac 2014 highline golf.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yok hocam aman ortalık yangın yeri sizin aracınızla alakası yok konunun😀tabiki ağız tadıyla kazasız belasız güvenli uzun seneler dilerim aracınızla.Araç bu tabiki istemeyiz hasar alsın boyansın değişsin fakat malesef kaza olabiliyor.Olunca da çöpe atacak değiliz.İçimize sinmiyorsa imkanımız varsa satıp daha yenisini alırız,yada değiştirmeye gerek görmeyip en iyi şekilde hasarını giderim binmeye devam edilir.Sokağa çekilen araçlar birçoğu yada trafikte gezen.Başına bekçi dikmiyoruz.
Aracı aldık, hatasız boyası 0 durumda, 3 ay sonra sol arka kapıyı küçük metal dubaya sürttük, canımız sağolsun dedik boyattık.Kaporra işçiliği iyi oldu ama boya tutmadı, 3 senedir bi ara bir daha boyatacağız bakalım ne zaman olacak 🙂 Serkan hocam da bi bakıma haklı, çok kasap usta var. Neredeyse hiçbiri kendini geliştirmiyor. Ama camı değişmemiş aracı almamak da ayrı bir durum bence. 2 sene önce de şehiriçi vakası otobüse sürttük, 6400 lira burdan gramer geldi. Yetkili serviste yaptırdık bu arada. Oldu 2 değişen, 2 lokal, 1 de tam boya(lokal boyanacak yeri tam boyadı lafta usta). Daha kim bilir kaç defa daha irili ufaklı kaza olacak. Biz dikkat etsek bile başkası gelip vuruyor. Nasipte öteye iş varmıyor. Şasisi işlemli, taklalı araba almamak lazım ama yok camı değişmiş, çamurluğu sürtülmüş boyanmış falan çok da takılmamak lazım. Kazanın fotosu, yapılan işlemler vs varsa ben alma taraftarıyım, ki kaç defa çamurluğu vs değişmiş araba aldık. Herhangi bir sıkıntı olmuyor 😂 Fiyat konusunda da boyalı/değişkenli arabayı uygun alıyorsun uygun satıyorsun arabayı. Pek bir şey de değişmiyor. 6400 liralık arabam tramerden dolayı pert sayılacaksa ömür boyu binmeye razıyım. Bundan önceki Golf6'mın ön sağ çamurluğu değişmişti, 4600 trameri vardı ve ilansız değerinde satıldı. Pert muamelesi yapan adama araba falan satmam zaten. 

Upvote 0
Arkadaşlar selam. Sonunda camı orjinal olarak değiştirdim. Simdi daha once camin degismesine neden oldugu icin silecek konusunda cok hassasim. Bana dogru duzgun kaliteli bir silecek önerirmisiniz? Birde ölçüleri kaç kaç olacak

Upvote 0
Aracımın cam tavanının taş gelmesi sonucu çatlaması neticesinde değiştirmem gerekti ve diğer arkadaşların dediği gibi serviste değişimde tramere işlendiği söylendi, kasko firması ve özel cam firması ile görüşmelerim sonucunda, camı servisten orjinal olarak getirdiler ve özel serviste taktırdım, tamamı kaskodan karşılandı ve tramere işlenen bir bedel olmadı, sadece kasko firmasının kayıtlarından sorgu yapıldığında bu kayıt ortaya çıkıyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt