Jump to content

Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı

Recommended Posts

Böyle çıkarsa büyük makara olur, gerçi alıştık bunlara ne kadar büyük olur bilmem ama? Böyle çıkarsa yetkililerin utanmasına gerek yok ben onların yerine utanırım zaten, hiç yapmadığımız şey mi? Onurumuza mı yapışır? Bi kere daha kırılsın. Bir eksik bir fazla ne fark eder?

Bakalım ne görecez Cuma günü.

tarihinde onr tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 138
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Yerli otomobille ilgili yapılan çalışmalar gösterilen çabalar amma çok insanın zoruna gitmiş, ne çok insanı rahatsız etmiş. Çok enteresan  Allah bilir başarısız olsun diye bekleşenler bile vardır

Yahu "zoruna gitme" lafları falan ne kadar art niyetli yorumlar bunlar! Tabii ki herkes yerli araç ister; binlerce işçiye istihdam olur; fiyat avantajı olur; memlekete para girer. Fakat... Fabrik

Konunun başlığında "bakan" kelimesi var, gelip de "siyaset yapmayın" demek ne demek yahu? Propaganda mı yaptık, parti ismi mi verdik? Kendinizin düşünmediği gibi bir eleştiri görünce hemen veryan

Konudaki görseller

• Kurucu Yönetici
18 dakika önce, onr yazdı:

Böyle çıkarsa büyük makara olur, gerçi alıştık bunlara ne kadar büyük olur bilmem ama? Böyle çıkarsa yetkililerin utanmasına gerek yok ben onların yerine utanırım zaten, hiç yapmadığımız şey mi? Onurumuza mı yapışır? Bi kere daha kırılsın. Bir eksik bir fazla ne fark eder?

Neden onurumuz kırılsın hocam? Pininfarina tasarımlı olduğunu işbirliği içerisindeki yetkililer de belirtti yanlış hatırlamıyorsam. Kaldı ki Pininfarina şirketini ben de ilk kez bu olaylarda öğrendim ve Ferrari'den Alfa Romeo'ya kadar onlarca markaya tasarım yapan ve yapmış olan köklü bir İtalyan tasarım şirketiymiş. İlk başta böyle şeylerle başlayıp zamanla her şey kendi tasarımımıza dönecektir. Zaten araç bununla tamamen aynı olsa bile seri üretime kadar bir çok küçük/büyük değişikliğe uğrayacaktır. Mesele tasarım veya %50 milliymiş felan meselesi değil bence. Bir şey ortaya koyalım yeter ki.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@AhmetCakmak Bize antipati kazandıran şey, "Türkiyenin Otomobili" adıyla reklam yapıp böyle olmayacağı halde(geçmişte örnekleri mevcut) bunu siyasi malzeme olarak kullanmaları.

Bu konuda samimi olunsaydı. Her defasında olduğu gibi sadece seçim öncesinde gündeme gelmezdi. Kaldı ki yine 2022'ymiş galiba üretim :D Çoğumuz takdir eder ki hal böyleyken aksini düşünmek(amaçlarının sadece milli bir otomobil üretmek ülkeyi kalkındırmak dışa bağımlılığı vs azaltmak ülkeyi kalkındırmak)  biraz zor oluyor.

Böyle çıkarsa da umarım en azından üzerine %100 Yerli Üretim logosu falan basmazlar :D

tarihinde onr tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici
5 dakika önce, onr yazdı:

@AhmetCakmak Bize antipati kazandıran şey, "Türkiyenin Otomobili" adıyla reklam yapıp böyle olmayacağı halde(geçmişte örnekleri mevcut) bunu siyasi malzeme olarak kullanmaları.

Bu konuda samimi olunsaydı. Her defasında olduğu gibi sadece seçim öncesinde gündeme gelmezdi. Kaldı ki yine 2022'ymiş galiba üretim :D Çoğumuz takdir eder ki hal böyleyken aksini düşünmek(amaçlarının sadece milli bir otomobil üretmek ülkeyi kalkındırmak dışa bağımlılığı vs azaltmak ülkeyi kalkındırmak)  biraz oluyor.

Böyle çıkarsa da umarım en azından üzerine %100 Yerli Üretim, Enflasyonla Top Yekün mücadele logosu falan basmazlar :D

Türkiye’de bu tarz icraatların seçim kazanma oyunu olduğu konusunda herkes hemfikir muhtemelen :) Yani benim demek istediğim %100 yerliymiş felan önemli olmadığı. Bu kez de olmazsa zaten artık olma ihtimali zor gibi gözüküyor. Hayırlısı diyelim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@yavuzbattal sizin üretmenize sevindim.hocam sıfırdan bir marka yaratılıyor.birşeyler ortaya konulmaya çalışıyor.o ilk prototipi uzerinde calistiklari araç çağın gereksinimlerine ayak uyduracak ve rekabet edebilecek farklilik yaratacak istenilen nitelikte olmadı.ve beraberinde daha fazla maliyetide beraberinde getireceği anlasildi.ve turkiyenin onde gelen bu iste tecrube sahibi iş adamlarinin bu konuya dahil olması gerekiyordu.biz malesefki bu işlere çok geç kaldık.vw mercedes bmw ve diğer dev araç firmalari ilk araç üretmeye başladıklarında baya zorlanmişlardir.kucucuk odalarda baslayip dunyaya yayilan bir uretim anlayisina ulasanlar cabasi.tonlarca para boşuna gitmez.siz daha iyi bilirsinizki.firmalar arge deli paralar harcıyor.herşey fark yaratmak için.sonuçta bu bir ilk bizim için.bu onlara ileriki donemlerde uretimde en cok ihtiyacimiz olacak tecrube kalite dayaniklilik ve diger firmalarla olan rekabet ortaminda ileriye donuk bakis acisi kazandiracaktir.saygılar selamlar

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yahu arkadaşlar başkasının başarısızlığı diye bişey yok. başarıda "başarısızlıkta" bizim. o başkası biziz.. kaybettiğimiz vakit te , parada bizim. ama tutarsa kazanacakta biziz. bu iş için uğraşanlar bu ülkenin evlatları. bu ülke için uğraşan didinen insanlar, en azından ben öyle düşünüyorum ve gayretlerini "samimi" buluyorum.  gülünecek duruma düşmekte ne demek , eğer başarı varsa övüneceğiz ya , ama gülünecek duruma düşecek olmamızda bu durumu hep beraber göğüsleyeceğimiz anlamına gelir. kenardan gülmek hangimize yakışır. ortak ha katar olmuş ha ingiltere olmuş ha italya tasarlamış , çokmu önemli. bu araç o gün türkiye malı diye tanıtılmayacamı  ?. ha üzerine cumhurbaşkanı çıktı , başkasının  yaptığı köprüden geçti diye çoook eleştirilecek ama üzerine yazan marka türkiye markası , umarım satılır ve satıldığı ülkelerde de türk malı diye bilinecek. mercedesin yıldızının türkiyede yapılması onun ışıltısını mı azalttı. reno motoru koyduda gülünç duruma  mı düştü.. siyaseti unutun ... ikdidarlar değişir ama aslolan geriye bıraktığıdır kazandırdığıdır kaybettirdiğidir unutmayalım. 

tekrar söylüyorum siyaset yapmayın bari şurda. birbirimizi kırmamız an meselesi. bakın otomobilmiz çıkıyor. hemde tamamı elektirikli hemde suv.. hemde tasarımı dünyaca ünlü italyan tarafından. bende yeni farkettim o tasarımcıyı ama ne isabetli bi karar dimi.  

saab konusu başarısızlıkla sonuçlanması sizin kandırıldığı anlamına nasıl geliyor. başarısız bir karar olabilir hepimiz heveslendik ama olmadı işte , o insanlar yılmamış projeyi devam ettirmeye çalışmışlar. takdir etsek ya. 

şu formu da siyasetle kirletmeyin bakıyorum gene siyasete kayacak konu.. 

tarihinde gokayozyer tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, onr yazdı:

Tasarım bu ise güzel bana göre sedan olanı passata falan beş basar biz tasarlayamaz mıydık evet, 2022 bize uzak ama ortaya çıkacaksa seçim kandırmacası değilse beklenebilir diye düşünüyorum, asıl merak edilen ise ne kadar olacak, devlet bu araçlardan kdv ötv alacak mı vs vs otomobil işi artık karlı bir iş değil çünkü argeye harcanan paralar milyon adetli satışların karını silip süpürüyor onun için büyük markalar birleşme kararı alıyor ben bu işin de uzakdoğu-çine  kayacağı ve avrupanın önümüzdeki 10 yılda çok büyük darbe alacağı kanısındayım yeni markalar gümbür gümbür geliyor bundan 5 yıl önce millet apple samsung ile oylanırken tüm ambargolara rağmen huawei zte xiaomi gibi markalar çıktı aynısı otomobilde de olacak bu gidişle vw in geleceği nokia nın geleceği ile aynı olur e tsi ile adam kandırmaya devam etsinler bakalım nereye kadar gidecek.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar işin birazda elektrikli araç ve maliyetler kısmına gelelim. Elektri araçlar ve fiyatlar hakkında türkiyede en detaylı doğru bilgiyi Tesla Türk kanalından öğrenebilirsiniz. Bu videoda aracın fiyatının nasıl 100 binlira yada 70 binlira olamayacağını çok detaylı örnekler vererek anlatmış. Fiyat konusunu ve 150 binlira başlangıç fiyatı söylentilerine göre doğru bir yorum yapmış. Bide tüm dünyadaki elektri araçların vergisiz fiyatları ve teknik bilgileride var. Bu fiyat tahminlerin tutması yüksek. Screenshot_20191224_192356_com.google.android.youtube.thumb.jpg.21d10dd94217bd6b5d781d99b031d0f2.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben hala gerek olmadığını düşünüyorum bu araç çıkarsa taksiciler, sirketler vs toplu alım yapıp destek olur yada burada yazan arkadaşlr vw lerini satıp alcaktır en azından bizde aldığınız araçları yakından görürüz şimdiden bende sizin desteklerinizi görmekte sabırsızlanıyorum.  

yıllardır yerli araç diye biryerlere paralar akıtılıyor bu pralar görünenin muhtemelen iki katıdır kimlere nereye kimin cebinde çıkıyor ve hiç oluyor yazık...

aslında bize kanal istanbul gibi projeler lazım,  bakın güzel olur süveyş kanalı gibi para basarız ücretli diye okumuştum, zaten etrafındaki toprakları daha çalışmalar başlmadan satmışlar paraları almışlar istersen yapma, kısa vadede değil sürekli para lazım ülkemize... örnek 1999 depreminde sonra konan sürekli vergiler gibi... 

bence daha önemli konular var istanbul sallanıyor vergiden alınan paralar ile 20 yılda yapılmayan yapılsın derim evler yıkılsın yenileri yapılsın. işsizlik fonu ve ondan elde edilen faiz yada karpayı aynı sonuçta bu paralar ile asgeri ücrete zam yapılsın, öğrencilere verilen kyk bursu ya bedava verilsin yada okul bittikten sonra faizsiz geri alınsın,  yani bakınca daha çok şeyler var. 

bereketli bir gün dilerim...

9F5BF244-42E5-41C3-835B-BF1B6068967F.jpeg

tarihinde metinkar tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tasarımını Pininfarinaya, prototip üretimini Alman bir üreticiye yaptır, sonra gel yerli araba de, yersen yerli. İşleri güçleri insanları kandırmak. Bari tasarımını Türk tasarımcı Murat Günak yapsaydı ama muhtemelen sanayi bakanı bu ismi bilmiyordur.

Saygılarımla.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@metinkar

Yanyana Ücretsiz WC varken ücretli WC ye kim girer? 

Boğazlardan geçiş Montreux e göre beleş.....

Hadi paralı kanal yaptılar...yıllık taka tekne yat gemi kayık jet ski geçiş garantisi verecekler mütahite ? Kimse geçmeyince...parası benden çıkacak (beleşi varken?)

Fatih Sultan Mehmet gibi Kadıköy'den Şileye gemileri kazıkların üstünde yürütüp Karadeniz Marmara karasal gemi otoyolu  yapsalar daha baba olur....

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@biycash aynen katılıyorum rahatsız edici boyutlara ulaştı artık iş amacından çıktı sayfaya giriyorum birşey yazıcam arabayla ilgili ama büyük oranda yazılanlar siyasi geri çıkıyorum herkes amacına uygun kullansın lütfen sayfayı

tarihinde brt06 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici
18 dakika önce, biycash yazdı:

Siyasî tartışmalar için farklı bir başlık mi açsak, insanlar içini döksün.  Bu başlık altında da yerli aracı teknik olarak değerlendirsek 

Forumumuzda siyaset yasak fakat konu içerisinde müdahale edilmedi pek fazla. Devam edilirse zaten gerekli uyarılar yapılacaktır.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@AhmetCakmak hocam size de bir eleştirim olacak bence çok geç kalındı müdahele edilmekte burada muhalefet partisi gibi davrananlar var kimse kimsenin siyasi görüşünü okumak zorunda değil herkes belli bir yaşın üstünde belli olgunlukta insanlar gelipte siyasi görüşünü her konuya bulaştıramazsın. Bu başlık altında sizin tarafınızdan birçok bilgi paylaşıldı adamlar çoğunu baltaladı en başta sizin emeğinize yazık. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İranın bu saydıklarınızın hepsinden var ....(araba markası 3 tane hemde)

Made in İran damgalı nükleer füzeleri bile var....

Adam çıkıyor bir tweet'le seni bitiririm diyor ve lafını "ki biliyorsun daha önce bitirdim de diye notunu düşüyor (rahip brunson hikayesi) silaha gerek yok yani...

Kime yazdı bu mektubu ? Reisi cumhura?

Reisi cumhur kim ? Milletin reisi!!

O mektubu bana yazmış yani sarı kafalı zat ???

Bizim ekonomiye ! 

Adalete!

Eğitime!

Sağlığa ihtiyacımız var 

Bu millettenim ! Gidecek yerim yok başka...

Bu nedenle dert ediyorum !!!

Gidebilecek bütçem imkanım olsa bu ülkenin dertlerini dert etmem

Evet burda kalmak zorunda olanlar ?

Trendline/comfortline/highline   vatanseverlik kavramları yaratmayalım 

Varsa Bizans soyundan ruhundan biri arabayla falan uğraşmaz zaten gider bu ülkenin insanını arkasından vurur geçer (öylede oluyor zaten)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: AhmetCakmak
      Uzun zamandır tanıtılması beklenen yerli otomobil sonunda tanıtıldı. Gebze'deki Bişilim Vadisi'nde gerçekleşen etkinlikte 2 suv ve 1 sedan olmak üzere toplam 3 araç tanıtımı yapıldı.
      Yerli otomobil, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek. Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.
      Euro NCAP 5 yıldız seviyesine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak. Araç menziline yüzde 20'ye kadar katkı sağlayan geri kazanımlı frenleme de otomobilin önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.
      Resmi kuruluşu 28 Haziran 2018'de gerçekleşen ve kuruluşundan 18 ay sonra 3 boyutlu ilk modelini ve bir konsept aracını gün ışığına çıkaran TOGG, Bursa'da kurulacak fabrikasının temelini 2020 yılında atacak. 2030 yılına kadar ise fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen kendisine ait bir ortak e-platform üzerine 5 farklı model üretecek.
      Türkiye’nin otomobili, sadece elektrikli, bağlantılı ve akıllı olmasıyla değil, sahip olacağı yenilikçi ve yıkıcı teknolojiler ile de kullanıcılarının otomobil deneyimini farklı bir boyuta taşımayı hedefliyor. 
      Bu doğrultuda, 2023 yılından itibaren dünyada ilk kez Türkiye’nin otomobilinde kullanılmaya başlanacak olan “Holografik Asistan” teknolojisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yenilikçi asistan, sıradan bir sanal gösterge panelinin çok ötesinde bir kullanıcı deneyimi yaşatmak amacı ile ileri göz takip algoritmaları ve holografik üç boyutlu görüntüleme teknolojilerinden faydalanacak. “Holografik Asistan” teknolojisi günümüzde otomobil içerisinde kullanılmakta olan 2 boyutlu ekran teknolojilerinin yerine ilk kez üç boyutlu görüntüleme ve artırılmış gerçekliği getirerek araç içi deneyimini sil baştan şekillendirecek.
      Bu teknoloji sayesinde sürücü gözünü yoldan ayırmadan aracın gösterge ekranında verilen bilgileri görmekle kalmayacak, aynı zamanda yol ve çevre hakkında ihtiyacı olabilecek diğer tüm bilgilere ulaşabilecek. Artırılmış gerçeklik ve 3 boyut ile zenginleştirilmiş görüntü sayesinde navigasyon ve diğer sürücü destek sistemlerini daha kolay bir şekilde kullanarak güvenli, konforlu ve interaktif bir sürüş imkanı bulacak. TOGG bu yıkıcı teknolojinin otomotiv sektöründeki ilk uygulayıcısı olarak kullanıcılarına bu benzersiz sürüş deneyimini sunan ilk mobilite şirketi olmayı hedefliyor.
      Etkinlikten kareler ve tanıtılan araçların fotoğrafları:

C-SUV fotoğrafları:

C-Sedan Konsept fotoğrafları:

Sürüş videosu: https://www.pscp.tv/w/1mnxezlgAlEKX?t=6#

• Yeni Oluştur...