Golf 7 salıncak Burcu gıcırtı sesi

Bahsedilen içi dolu burç genellikle performans odaklı modifiye amaçlı firmalar tarafından üretiliyor. Boşluk olmasının sebebi konfor sağlamak. Ancak bu boşluk da maalesef içerisine çeşitli maddeler girerek ses oluşumuna sebep oluyor.

Yağ sıkmak geçici çözüm. Sorun yıllardır burcun arasında biriken yağ toz karışımı sertleşiyor ve asıl olan o boşluğun sebebi esnemeyi sağlama, eşit esneyemeyince ses oluşuyor. Gıcırdı yor. Temizlemeden yağlamak geçici. Ayrıca gözle görülmese de burcun yıprandığını değişim sağlayınca oluşan farktan anlıyorsunuz. Bir de ortasından geçen civata ile burc arasında sert kullanımlar sonucu boşluk oluşabiliryor. Değişim yapılmaz ise diğer parçalara da zarar verdiğini düşünüyorum. 

Serviste burç değişimi yaptırmış biri olarak tek çözüm değiştirmek. Değişimden sonra kullanınca fark, unutulan konfor olarak ortaya çıkıyor.
merhaba yetkili serviste ne kadar ücret ödediniz burç değişimi için ? Golfün burçlarını söküp audi TT burçlarından takanlar olmuş sonuç sıfır ses, Youtube'da gördüm.

@latissimusdorsi 

Tavsiye edebileceğim başka bi seçenek yok açıkçası. Yağlama vs sonuç alamadım. Bazı durumlarda yağlamak yetmeyebiliyor. Buna servis karar veriyor. Benim aracımda sadece yolcu tarafındaki burçtan ses geliyordu. Sonuç olarak değiştirdim ve artık herhangi bi ses gıcırtı duymuyorum. Eylül sonunda 650 tl civarı fatura çıkmıştı. 2 yıl boyunca ses olursa da yapılan işlem garanti altında olduğunuda belirtmek isterim.

merhaba yetkili serviste ne kadar ücret ödediniz burç değişimi için ? Golfün burçlarını söküp audi TT burçlarından takanlar olmuş sonuç sıfır ses, Youtube'da gördüm.
ECS gibi firmaların ürettikleri burçlarin içerisinde boşluk bulunmamakta. Amaç performans. Audi TT'nin nasıl burcu var bilmiyorum. içerisi dolu olması muhtemel. Burçlarda boşluk olmasi konfor, dolu olmasi performans sağlıyor.yani daha sert. Eğer uyuyorsa, yollarınız düzse, imkan varsa denenebilir. 

Hocam Audi TT 8S kasanın burçlarımı yoksa bir önceki ( efsane kasa  :rolleyes:  ) 8J kasa mı ? 

Bu çok ilginç bir durum , eğer öyleyse audi TT 'nın burçları daha kaliteli gibi bir anlam çıkıyor ....

Hocam Audi TT 8S kasanın burçlarımı yoksa bir önceki ( efsane kasa  :rolleyes:  ) 8J kasa mı ? 

Bu çok ilginç bir durum , eğer öyleyse audi TT 'nın burçları daha kaliteli gibi bir anlam çıkıyor ....
TT'nin burclarinin daha kaliteli olmasi zaten gayet doğal ve olması gereken bir durum değil mi :)

Bu ses için şuan servis'e gitsek ne gibi bir işlem yapıyorlar bilen var mıdır? Serviste eğer yağlıyorlarsa burçları ne kadar bir ücret istiyorlar acaba güncel fiyatıyla. Aracın garantisi devam ediyor ama sanırım garantiye girmez bu sorun. Dışarda yağlatmak istemiyorum, belki servisin yağı daha uzun süre keser sesi bir ihtimal :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@berke05 Araç garantideyse sorun yok. Değilse yapılamaz demiyorum ama çok çok zor. 

@berke05 araç garantideyse ücretsiz yaparlar. Garanti yoksa servise kalmış diyelim. Bir önceki aracım için Özön'de 1 kere 200TL gibi bir ücret verdim. Daha sonra tekrar ettiğinde ücretsiz yaptılar. Yeni aracımda da aynı ses geliyordu bakım sırasında (Avek'de) söyledim herhangi bir ücret almadan yaptılar, garantisi bitmiş durumda. Servis danışmanına söyledim hayret para istemediniz diye, o da zaten aracı yağ filtre değişimi için kaldırdıklarında 2sn de yağlayıp geçtiklerini ek ücrete gerek olmadığını söyledi. Şaşırttılar yani.

@Erkin Yücel Hocam aracımın garantisi var. Ben ücret talep ederler diye gitmiyordum, bari serviste yaptırayım. :)  

Dun fren hidrolik yağı değişimi için servise gittiğimde burçlardan gelen gıcırtı seslerini de belirttim ve kontrol edilmesini istedim, araç 2015 passat servis personeli burçlarda çatlama olduğunu, yağlama yaptığında gıcırtının gideceğini, ama 1 hafta 10 gün sonra gıcırtın tekrar başlayacağını ve burçların değişmesi halinde sesin kesileceğini belirtti. 2015 model için salıncak burçları, yatağı ve işçilik normal fiyatı kdv dahil 915,06 TL, indirimli olarak 686,30 tl olarak belirtildi. ellerinde olmadığı için değişimi yapılamadı. uygun bir zamanda tekrar randevu alıp değişimlerini yaptıracağım.

Burç.jpg

Dun fren hidrolik yağı değişimi için servise gittiğimde burçlardan gelen gıcırtı seslerini de belirttim ve kontrol edilmesini istedim, araç 2015 passat servis personeli burçlarda çatlama olduğunu, yağlama yaptığında gıcırtının gideceğini, ama 1 hafta 10 gün sonra gıcırtın tekrar başlayacağını ve burçların değişmesi halinde sesin kesileceğini belirtti. 2015 model için salıncak burçları, yatağı ve işçilik normal fiyatı kdv dahil 915,06 TL, indirimli olarak 686,30 tl olarak belirtildi. ellerinde olmadığı için değişimi yapılamadı. uygun bir zamanda tekrar randevu alıp değişimlerini yaptıracağım.

Ekli dosyayı görüntüle 25666
@Culture33 Aynı durumu yaşadım. En kısa sürede değiştirin. Değiştirmez iseniz ses zamanla gıcırtıdan tıkırtıya geciyor. işkenceden kurtulursunuz. Farkı hissedersiniz.

@Culture33 Aynı durumu yaşadım. En kısa sürede değiştirin. Değiştirmez iseniz ses zamanla gıcırtıdan tıkırtıya geciyor. işkenceden kurtulursunuz. Farkı hissedersiniz.
niyetim de en kısa sürede değişimini yaptırmak, benim kuralım bi arıza küçükken, başka yerlere zarar vermeden yaptır. zaten bunlardan dolayı aracın minimum düzeyde de olsa gezdiğini fark ediyorum, 1 hafta sora yaptırırım bu aracı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@berke05 araç garantideyse ücretsiz yaparlar. Garanti yoksa servise kalmış diyelim. Bir önceki aracım için Özön'de 1 kere 200TL gibi bir ücret verdim. Daha sonra tekrar ettiğinde ücretsiz yaptılar. Yeni aracımda da aynı ses geliyordu bakım sırasında (Avek'de) söyledim herhangi bir ücret almadan yaptılar, garantisi bitmiş durumda. Servis danışmanına söyledim hayret para istemediniz diye, o da zaten aracı yağ filtre değişimi için kaldırdıklarında 2sn de yağlayıp geçtiklerini ek ücrete gerek olmadığını söyledi. Şaşırttılar yani.
o servisi yitirmeyin derim :D  

Geri
Üst Alt