Jump to content

berke05

Üye
 • İçerik sayısı

  96
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

46

berke05 Hakkında

 • Derece
  Üye

Bilgiler

 • İsim
  Berke
 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. berke05

  Aracı sadece p konumunda terk ediniz. Direksiyon

  Merhabalar. Bu olayın forumda büyük bir başlığı var hocam, oradan fikir edinebilirsiniz. Mikroşalter’le alakalı olma ihtimalini yüksek görüyorum yine. N/P geçişi derken neyi kastettiğinizi anlayamadım, ama aracı ışıklarda, trafikte N’ye almanıza gerek yok onu söyleyebilirim. Frene tam basmanız durumunda devir zaten 1000’in altına düşüyor ve kavrama ayrılıyor, yani boşa almanıza hiç gerek yok. Bir de yokuşlarda park ettiğinizde aracın yükünü el frenine vermeniz şanzımanın sağlığı açısından en iyidir. Ama bunu yapmamak ‘p konumunda terk edin’ uyarısına neden olur mu, alakası var mıdır bilmiyorum. Geçmiş olsun, umarım bir an önce çözülür.
 2. berke05

  Pratik Bilgiler & İpuçları :)

  Çok güzel başlık Ender Hocam. Benim de aklımda olanları yazayım, bir faydamız olursa ne mutlu 1-Aracınızın akü durumunu yüzde olarak kontrol edebilir, ömrü hakında bilgi sahibi olabilirsiniz. http://www.golftutkusu.com/topic/910-akü-düzeyi-veya-soc-şarj-durumunu-göstermek/ 2-Flash Disk'ten veya Bluetooth ile şarkı dinlerken sesi komple kıstığınızda şarkıyı durduruyor. Küçük ama güzel bir detay 3- Araçta 450 Kg'dan fazla yolcu veya yük olması durumunda ekranda ünlem işareti yanıyor. 4-Havalandırma açıkken geri vites'e alınca iç sirkülasyona geçiyor. Sanırım egzoz gazı içeri girmesin diye. 5- Yarım kontak yapıp dörtlüleri yakıyoruz. 5 Kere gaza sonuna kadar basıp çekiyoruz ve ekranda "ESP OFF" çıkıyor, bu da enteresan bir olay Ama heveslenmeyin, geri devreye giriyor hemen 6- Sol veya sağ sinyal açıkken kontağı kapatırsanız o tarafın park lambası açık kalıyormuş. Gece yol kenarında veya görülemeyecek bir yerde park halinde ise uyarı amaçlı. Ben denemedim doğru mu bilmiyorum Aklıma geldikçe yazarım yine.
 3. @oguzkaanvolkan düz yolda kazıyor ama kalkarken çakallığa izin vermiyor bizim makine de
 4. Islak zemin, yokuş durumlarında bizim araç da patiliyor tabi, yanlış anlaşılmasın ben gaza oturunca kesinti yapmasından bahsettim boşluk oluşuyor ve hiç lastik sesi bile gelmiyor. Kötü bir şey değil zaten daha iyi de sebebini merak ettim
 5. O zaman bizim continental lastikler çok iyi, başka ihtimal yok hahahas
 6. @Ender Bende esp ışığı kalkarken değil de araç seyir halinde düşük devirlerdeyken gaza oturunca yanıyor, yan yan gidiyoruz :)))
 7. Merhabalar, herkese iyi forumlar diliyorum öncelikle GolfTutkusu Ailesi. Aracımda geçen gün yanlışlıkla kalkarken biraz abartı gaz verdim de bir şey dikkatimi çekti, size danışayım dedim :) Araç D'de iken mesela, dip gaz yapıldığında devir yükseliyor, ancak hiç pati'ye düşmeden biraz daha hızlı kalkıp ilerliyor. Zaten biliyorsunuz DSG'lerde ufak bir gaza tepki gecikmesi durumu var turbo boşluğundan dolayı. Normal bir şey yani, bunla birleşince ASR'de devreye giriyor D'de patinaj çekmiyor. Araç S modundayken de gaza gereğinden fazla basılması durumunda yine hiç bir şekilde patinaja düşmüyor. Asr'yi kapatıp denediğimde de durum aynı. Ben de sizlere danışmak istedim, bu normal bir şey midir, ASR'nin bu kadar hızlı kesmesi en ufak lastik sesine izin vermemesi, veya ASR kapalıyken de aynı durum olması :)
 8. @yusuf Yusuf Hocam, araç cihazda takılı. Sigorta kutusundan kablo çekmişler, kendim kurcalamıyım dedim, elektrikçiye söktüreyim. Ya da ben mi söksem? Bunların içinde hat falan oluyormuş sanırım, oradan cihazin kime ait olduğunu bulabilir miyim sizce? Belki de şuan hat bile yok, unutulmuş pasif bir cihaz.
 9. @ogzogz bir elektrikçiye söktüreceğim muhtemelen hocam. Araçta navigasyon yok, o yüzden o ihtimal eleniyor. İlginiz için teşekkür ederim.
 10. @yusuf teşekkürler hocam. Bir sorun teşkil eder mi fark etmemiş olmamız?
 11. Biz aracı alalı 5 aydan fazla oldu. O cebi çok kullanmıyoruz ve böyle bir şey yoktu. Ama üstündeki kapağa montelenmiş gibi duruyor, kasılınca düşmüş aşağı. Bu eski sahibinin şirketinin falan takip cihazı olabilir mi? nasıl sökerim bilen var mı? Cidden kafama takıldı.
 12. @ogzogz allah allah şimdi iyice kafam karıştı. Üzerinde gps falan yazıyor ışıkları yanıp sönüyordu hocam. Arabanın radyo bağlantısıyla alakası olabilir mi? nedir bu ya?
 13. Şöyle bir şey hocam. Bu nasıl çıkmış anlayamadım, üzerinde de ışıklar var. Geri oturtamadım, aklıma takıldı.
 14. @ogzogz Hocam araca indiğimde fotoğrafını çekip yükleyeceğim.
 15. Merhabalar, herkese iyi forumlar Golf Tutkusu Ailesi. Golf 7 Araçlarımızda direksiyonun sol altında bir göz var biliyorsunuz. Far anahtarının hemen altındaki yani. Orayı bugün açtım da bir şey dikkatimi çekti. Oradan böyle kablolar bağlı olan soket tarzı bir şey çıkmış. Açıkçası orayla kimsenin işi olmaz aracı 3 kişi kullanıyoruz. Bir şey de koymuyoruz oraya. Eskiden sanki orası daha çok açılıyordu, yani daha büyüktü ve şimdi o soket açılmasına engel oluyormuş gibi geldi. Bu kablolar nedir bilen var mı acaba? Orası ışıklı değildi diye hatırlıyorum, ışık soketi diye düşündüm de. Elimle biraz denedim oturtamadım da, yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
×
×
 • Yeni Oluştur...