Expertiz Yaptırdığım Aracın Tavanı Boyalı Çıktı, Satıcı Exper Parasını Vermedi

@İhsan Dinç Sahibi satıyor zaten bunu. Arabam.com'a sahibi koymuş sahibinden sitesine de mahallesinde bir galeri varmış ben koyayım demiş, o da tamam demiş. Yani galeri de olsa sahibi de olsa yamuk adam heryerde yamuk.

@strayder Düzgün araçlar çok sıra dışı durumlar hariç galerilere kalmadan satılıyor zaten. Dediğiniz gibi yamuk adam her türlü yamuk.

@İhsan Dinç Çok şükür ki yine Allah yüzüme baktı da düzgün bir adama denk geldim ve sağlam bir araba alabildim. İyi dilekleri için herkese teşekkür ederim.

@strayder Az önce galericiye mesaj attım neden tavanda boya olduğunu belirtmiyorsunuz diye, adam direkt aradı beni, bende sahibi olduğunu kabul ediyor zaten dedim, bilmediğini söyleyerek teşekkür edip kapattı, sanırım arkadaşmış  araç sahibi ile galerici ve galerinin bu tavandaki boya durumundan haberi yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@strayder 450 cebinizden gitti yani ! Adamın yalan söylemesi yüzünden

Şimdi dikkatli okuyun

1- enayisiniz

2- aptalsınız

3-Salaksınız

Uzarrrrr giderrr

Hayır arkadaşım bunların hiçbiri değilsiniz aslında ! Düz vatandaş nedir bilirmisiniz ? Siz ve biz onlardanız aslında ....hakkı yenen ezilen trafikte haklı olduğunuz  halde sizi çok rahat öldürme potansiyeline sahip mahlukatlarla aynı ülkede yaşıyorsunuz

Aynı durum benim başıma gelse 

1-2-3 şeklinde uzayan ithamları bende bi güzel yiyip o 450 lirayı kaptırırdım?

Türklerin orta asyadan beri ata sporu nedir ? Dövüş kavga güreş vur kır değilmi?

Bunları beceremiyorsanız baştan kaybedersiniz bu ülkede..(bende beceremeyenlerdenim)

Hele birde karşındaki adam işin devamında çeteleşme anlamında bakteri gibi hızla  bölünüp çoğalıyorsa 

Ben tek siz hepiniz ! Diyecek kadar yüreklimisiniz .

Galeri alemi 50 kişi toplanırlar mazallah..

Taksici alemi / minibüsçü alemi ?

Bunlarla trafikte dalaşma ? Allah korusun!

Teksiniz hayatta!

Hukuk ? Arayın hadi!

Emniyetten komser arkadaş falan ?

Bunlarda yoksa ? 

Düz vatandaş size deniyor işte! (Bende dahil)

Geçmiş olsun. 450 liralık bir tecrübe olmuş hocam. Araç alırken sahibinin tipi, duruşu ve tavırlardan da arabanın nasıl kullandığı ve ne olduğu belli oluyor genelde. Yedikleri haram lokmalar boğazlarında kalsın.

Yeri aracınızın da hayırlı olmasını dileri.

@Serkanasn Araç sahibi farketmeyen birine iteleyecek onun için söylemiyordur. Evet arkadaş olduklarını söylemişti zaten.

@Savatage Ne yazık ki hocam. Dediklerinin hepsine katılıyorum. Elbet bu karşılıksız kalmayacak. Ne yapalım giden 450 olsun diyorum. Kendimi tavanı boyalı almadığım için de bir yandan teselli ediyorum. Hayır gerçekten dövecek de olsam gidip ağzını burnunu kırarım hatta GOP tarafında gerçekten tanıdığım kırık adamlar var, ama ne olacak elime yine birşey geçmeyecek. O yüzden alacağımı diğer tarafa bıraktım :)

@AhmetCakmak Tipi, konuşması düzgün de olsa karakteri yamuk adamı kolay kolay tanıyamıyorsunuz. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim hocam. 

Aynı durumu yaşadım malesef gemlikte bmw 118i pazarlığı yaptık bayan bir avukatındı araç ilk sahibiyim ben eski belediye başkanı geliniyim bilmem ne türlü türlü ilave yaptılar arka kapı boyalı başka bir şey varsa söyleyin boşuna ekspere götürmeyelim başka bişey çıkarsa siz karşılarsınız dedim yanında çalışan yalamalarıda bilmem ne hanım kesinlikle yanlış olmaz öyle zenginler böyle zenginler neyse ekspere götürdüm arka çamurlukta boyalı çıktı aradım bin lira daha indirirseniz alırım yoksa allah çarşınızı pazar etsin dedim hayır olmaz o benim sorunum değil alacaksan ala getirdi. Tamam dedim daha aşağısınada versen bu konuşmadan sonra istemiyorum eksper parasını ver alsın elemanın arabanı gitsin dedim beni ilgilendirmez diyince cinler tepeme çıktı arabanın kapılarını kilitledim bu adamıda arabanıda yollamıyorum dedim alabiliyosanız gelin alın dedim tekte değil topla tüfekle gelin burdayım diye belirttim. Hoş olmayan bir kaç telefon görüşmesinden sonra iki s kuralı gereği paramı aldım yanımda yolladığı lavuğunda enseye şaplağı koydum akıllı ol kimseye yalakalık yapma ki dedim birinin elinde kalmayasın dedim yolladım

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun bu araç için başka şehirdende gidebilirdiniz herşeye iyi tarafından bakmanızda fayda var. kardeşim ankaradan istanbula gitti arabaya yakından bakınca dolu izi gördü.adam benim için önemsiz ondan söylemedim demiş.yani canınız saolsun . kardeşim onu yaşadıktan sonra ben istanbuldan araba almadan önce adama içinde evcil hayvan taşındımı? diye bile sormuştum.

@strayder çok geçmiş olsun hocam, aklınızda olsun bu gibi durumlarda baştan anlaşın her zaman. Sahibi x-y-z parçalarında boya var diyorsa, tamam o zaman q parçasında da boya çıkarsa ekspertiz ücretini siz ödersiniz diyin ve bu şekilde gidin, ben şahsen öyle yapıyorum ve gerçekten 2-3 kez sahibinin dahi bilmediği yerlerde boyalar çıkan arabalardan döndüm (anlaştığımız gibi ekspertiz ücretini de araç sahibi ödedi). Bir satıcı bunu kabul etmiyorsa zaten kafadan size söylemediği birşeyler vardır. Daha başka takıntılı davranışlarım da mevcut, mesela sigortadan aracın ne kadar sürede kaç el değiştirdiğine bakarım, kısa sürede 2-3 el değiştirdiyse yine o araçta muhtemelen bir sıkıntı vardır (bu durumda tanıdık sigortacıya ihtiyacınız var elbette). Her ne kadar gereksiz görülse dahi, servis bakımsız araç almam mesela. Çünkü araç servise her girdiğinde km si kaydediliyor, en azından servis giriş aralıklarından yaptığı ortalama km yi görüp, km si ile oynanıp oynanmadığını da bu şekilde anlayabiliyoruz. Bunların dışında bulmak zor olsa da genelde ilk sahibinde araç almayı tercih ederim. Bu yaptıklarımı da ikinci el araç alacak her arkadaşa öneririm. Türkiyede yaşıyoruz ve inanın insanlar çok ama çok kötü.

@Culture33 Öyle de işte yine de alacak adam burayı okur mu. Zor bir ihtimal de olsa umarım görürler. Hayır insan gibi söylese kimse birşey demeyecek zaten. Lastikleri bile yeni diye yazmıştı ilana, lastikleri 2014 çıktı. Hiç ahlak kalmamış bu insanlarda.
İlanın olduğu sayfaya girip şikayet et butona tıklayın gerekli açıklamarı yazıp gönderin., tabii ne kadar işe yarar o ayrı konu..

Adam daha "bluetooth" yazamamış, böyle adamlardan araba alınmaz.  :)

@alicankaradag Şimdi bem hiç sıfır araç almadım ve bu durumda hiçbir aracın ilk sahibi de değilim ve genelde de servise gitmeyi sevmem en son gittiğimde sağlam olan aracımı bozmuşlardı bir iki aracımı da aldığım ay sevemedigim için sattım, sanırım muteber bir satıcı değilim bu durumda🤣🤣

Geri
Üst Alt