EFB akü yerine AGM akü takılması

[mention=11839]HONEY[/mention] Hocam bu işlemi start stop çalışmıyor diye eylül ayında yaptırmıştım. Sonrasında aracın start stopu 1 hafta çalıştı sonra yine çalışmaz hale geldi. Bu işlemden 7 ay sonra ise geçen gün böyle bir durumla karşılaştım. Acaba aküyü ölçtürsem sonra deşarj şarj yaptırsam beni biraz daha götürür mü? Bu arada benim asıl sorunum aracı hep kısa mesafelerde kullanmak 2017 aracımın km.si 20 binde [emoji4] . 
Daha önce yaptırdıysanız o zaman tekrar yaptirmazdim

Apaydinlar oto dan varta alirdim en uygun fiyat a satan yer onlardi sanirim

Sanalmagazalardan da satislari var yada komisyonsuz daha uyguna direk kendileri ile temasa gecip alabilirsiniz

Forumdan alan arkadaslar oldu güvenilir yerdir

@anatolia28 hocam arabayı hep kısa mesafe kullanıyorum demişsin alttaki yorumlarda aracın aküyü şarj edecek zamanı olmamış öncelikle bu durumda start stop da çalışmaz akü de dolmaz zaten devir saatinden anlarsın bence kullanıp şarj et biraz devir saati 1000 şerde olur şarjda 800 lere düşünce şarjı keser

Benim araç 1.6 dti 105bg fabrika çıkışı agm akü vardı geçen sene serviste değiştirdim efb taktılar daha bir sorun yaşamadım ama neden agm yerine efb takıldı anlamış değilim değiştirme talebinde bulunabilir miyim acaba 

Benim araç 1.6 dti 105bg fabrika çıkışı agm akü vardı geçen sene serviste değiştirdim efb taktılar daha bir sorun yaşamadım ama neden agm yerine efb takıldı anlamış değilim değiştirme talebinde bulunabilir miyim acaba 
stokta AGM yoktur

@anatolia28 2017 ve 20.000 km'de araç aküyü şarj edecek kadar yol yapmıyor ki, paso aküden yemişsiniz. ara sıra yüksek devirde gezintiye çıkın ki akü kendisini toparlasın. 

arkadaşlar akü ölçümü sonucu yeni bir akü almaya karar verdim ve duracell 70 amper start stoplu efb akü aldım. Bilgisine güvendiğim bir çok kişiye sorduğumda duracelli çok övdüler. Yalnız start stop ekranında halen daha aracın enerji ihtiyacı yüksek diyor. Montajı yapan usta üzerine biraz gittikten sonra düzelir dedi ama bu düzelir mi?

arkadaşlar akü ölçümü sonucu yeni bir akü almaya karar verdim ve duracell 70 amper start stoplu efb akü aldım. Bilgisine güvendiğim bir çok kişiye sorduğumda duracelli çok övdüler. Yalnız start stop ekranında halen daha aracın enerji ihtiyacı yüksek diyor. Montajı yapan usta üzerine biraz gittikten sonra düzelir dedi ama bu düzelir mi?
Fiyat ne kadar tuttu..?

Size eko seri akü takmışlardır ondan dolayı EFB oluyor., serviste 2 tip akü var; 

1) orjinal akü (fabrikanın taktığı akünün aynısı)

2) eko seri orjinal akü 

Eko seri aküler müşteriye alternatif çözüm sunmak amaçlı uygun fiyatlı ömründen biraz kısılmış aküler oluyor., ne kadar ekmek o kadar köfte misali.. 

Kaputu açın akü üzerinde (Economy Batteries) gibi ibare varsa veya parça kodu (JZW kodu) ile başlıyorsa eko seri akü takmışlardır., 

Fabrikanın AGM kullandığı araca EFB takılması önerilmez.!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles cevabınız için teşekkür ederim evet dediğiniz gibi faturadaki parça koduna baktım (JZW) ile başlıyor o zaman eko serisini takmışlardır.

@nihat34 efb+ olmadığına eminmisin..birde fren geri kazanım olayına pek takmayın bizim ataçlarda böyle bir sistem yok..efb+ bence agm kadar olmasa bile güzel akü agm ye artık gerek duymuyor üreticiler

@esucsuz fren geri kazanamı kulaktan dolma bişe daha doğrusu tam olarak neyi yapıyor belli değil..ben elektrik mühendisiyim bir şeyden elk üretmek için dinoma gerekir frende geri kazanım için tesisat zaten yok..benim anladığım motor freninden yakıt yakmadan dönen şarj dinomosu ücretsiz aküyü doldurması olayı..şarj dinomosu v kayışına bağlı ve motor çalıştığı müddetçe çalışır elektrik üretir ama her zaman aküyü şarj etmez… dediğim gibi bizim araçlarda  geri şarj sistemi yok agm de abartıldıgı kadar iyi bir fp oranı sunmuyor efb ye göre ..zaten baktılar hem pahalı hem de istenilen ekonomiyi sağlamadı efb+ Çıkartılar..aradaki fiyat farkını çıkartabilecek bir ekonomide sağlamadı agmler..

@rekoşuan araç otoparkta yanına gidince bilgi olsun diye fotoğraf çekip yüklerim aküde EFB yazdığını biliyorum ama + var mıydı hatırlamıyorum açıkçası

Geri
Üst Alt