KATLANIR AYNANIN KUMANDADAN UZUN SÜRE BASMAKLA KATLANMASININ SAĞLANMASI

Orhan Hoca dedi:
@necati

Hocam bu gibi şeyleri kaskoya işletebilirsiniz ;)
Kaskoya işlettim. Doğuş oto ya gittim araçta katlanır ayna görünmüyor dediler normal ayna veririz dediler bende katlanır ayna farkınıda işletmiş olduğum miktardan alırsınız dedim ama adamlar iş bilmiyorki

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
hocamın bu tecrübeli paylaşımı bir daha doğruluyor ki opsiyonları ihmal etmeden kaskoya işletmek lazım zamanında.

tüm arkadaşlara önemle duyrulur. :eek:

@gdervisoglu
Aynayı takalı 1 yıl felan olmuştur siğortacı arkadaşımı aradım aynayı taktığım da işlermisin kaskoya dedim tamam dedi ve işledi. Doğuş oto plakayı girince araçta böyle bir opsiyon yok diyor sonradan takmışınız aldığınız yerle görüşün diyorlar yani adamlar hiç bişey bilmiyorlar bana normal ayna yerine katlanır ayna verecek aradaki farkıda işletmiş olduğum  kısımdan alacaklar ama bunu anlatana kadar canım çıktı. Oto sanayisinde biz bu durumla çok karşılaşıyoruz ama doğuş çalışanları tamamen yetersiz insanlar

Tekrar denicem bakalım olacak mı ☺

One Life Live it.!!!
Media ekranından aynanın katlanması seçeneğini iptal ederseniz kumandadan açıp kapatamazsınız. Kışın soğuk yerlerde yaşayanlar donma nedeniyle aynalara zarar gelmemesi için bunu kullanabilir.
kodlamayı yaptım ve sorunsuz çalıştırdım. bir müddet kullanacağım. hoşuma giderse devam ederim kullanmaya.  kodlama yapmadan önce katlanır aynalarımın gözlemini yaptığımda Sol ayna sağ  aynaya oranla daha gec acılıyor- kapanıyor.acaba motoru zayıfladımı diye düşündüm :)   sonra bu kodlama işime yarar diyerekten yaptım. şimdilik güzel işliyor. hoşuma gitti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ender dedi:
Tekrar denicem bakalım olacak mı ☺

One Life Live it.!!!
Media ekranından aynanın katlanması seçeneğini iptal ederseniz kumandadan açıp kapatamazsınız. Kışın soğuk yerlerde yaşayanlar donma nedeniyle aynalara zarar gelmemesi için bunu kullanabilir.
kodlamayı yaptım ve sorunsuz çalıştırdım. bir müddet kullanacağım. hoşuma giderse devam ederim kullanmaya.  kodlama yapmadan önce katlanır aynalarımın gözlemini yaptığımda Sol ayna sağ  aynaya oranla daha gec acılıyor- kapanıyor.acaba motoru zayıfladımı diye düşündüm :)   sonra bu kodlama işime yarar diyerekten yaptım. şimdilik güzel işliyor. hoşuma gitti.

Hocam senkron bozukluğunu serviste ayarlıyorlarmış bi konuda okumuştum şuan Hatırlayamadım :) bende de var aynı sıkıntı ama önemsemiyorum doğrusu

Teşekkür  ederim. Kodlamaylada oluyorsa halledilebilir aslında.

One Life Live it.!!!

Bugün farkettim ki malesef aynalarım hiç bir şekilde katlanmıyor artık. Kod da mı sıkıntı oldu başka bir problemmi var anlamadım. aslında kumanda dan olabılır dıye duşunuyorum çünkü kumandadan kodladığım camlar ve sunroof da açılıp kapanmıyor malesef. sorun nerde merak  ettim iyiden iyiye. şimdi ineceğim araca iyice bir kurcalayacağım :)  

@Ender acaba akü zayıf güvenlik olarak mı kısıtlandı bunlar. Araç çalışırken katlamayi deneyin hocam.

Sorunu buldum Hocam. sorunumuz Şoför kapısı cam otomatiği push matik yani konforlu açma tek tuşla kontrol düğme ayarı bozulmuş. Tekrardan ayarlayinca sorun kalktı çok şükür. buda bir tecrübe oldu [emoji1] [emoji106]

One Life Live it.!!!

Bu kodlamayı Emrah kardeşim bana da yaptı. Aracım normal şartlarda kapalı garajda durmakta ve yakınına araba yanasması ıhtımalı de olmadıgından sureklı açılıp kapanması ayna katlama motorlarına zarar verebılır dusuncesı ıle yaptık pek tabıkı bu noktada dısarda oldugum zamanlar park ettıgımde de ayarlardan tik koy kaldır yapmamak yerıne kumandaya bağlamış olmak cok daha ıyı bır sonuc verdı ve sorunsuz sekılde calısıyor.

Bende bu özellik anahtarın biri ile çalışıyor. yedek anahtar ile yapamıyorum ayna katlamayı.

@fcsrn degerli eren hocam kendi aracımda deniycem bunu korna sesininde çalışmadığını duymuştum bir arkadaşımdan

Yedek anahtar noktasını okuyunca denedim az evvel emrah kardeşimin yaptığı kodlama bende iki anahtarla da sorunsuz çalışıyor. Kodlama sırasında yedek anahtar yanımızda değildi. Sesli kapatma açmada da iki anahtar da çalışıyor. 

Anahtar konusu çok tuhaf. Acaba kodlamayı eski haline alsak anahtarların fonksiyonları tersine döner mi? aynaları kapatmayan kapatır kapatan ise kapatmaz olur mu? 

resimdeki 5F Information Elec ne işe yarıyor biliyormusunuz? Bir türlü bu menüye giremedim. Girince ikinci resimdeki ekran geliyor. 

20160604_170229.jpg

20160604_170243.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt