Jump to content

Golf 8 kamuflajlı haliyle kameralara yakalandı [ GOLF 8 ANA KONU ]


Recommended Posts

 • Kurucu Yönetici

Golf 8'in tanıtım vakti yaklaştıkça casus fotoğraflar da bir hayli artmış durumda. En son şubat ayının başında kamuflajsız haliyle fotoğraflar yayınlanmıştı. Şimdiyse kamuflajlı haliyle Motor1 kameralarına yakalanmış. Her ne kadar halen daha photoshop olduğunu iddia edenler olsa da, casus fotoğraflar ile diğer fotoğraflardaki çizgilerden anlaşılacağı üzere Golf 8 karşımızda gibi gözüküyor. Golf 8'in 2019 Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılması bekleniyor.

Bugün Motor1 sitesinde yayınlanan kamuflajlı fotoğraflar:

  1b.jpg 3a.jpg

5.jpg  7.jpg

3b.jpg

Şubat başında yayınlanan fotoğraflardan hiç farkı yok neredeyse:

volkswagen-golf-viii-001.jpg?itok=9Vq60l  volkswagen-golf-viii-002.jpg?itok=NY3rHj

volkswagen-golf-viii-004.jpg?itok=Ypm_Yrvolkswagen-golf-viii-007.jpg?itok=wJAghk

 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

 • İleti 326
 • Oluşturuldu
 • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Bunu alıp foruma gelene  Mecburiyyetten çok güzelmiş allah bağışlasın hayırlı olsun deriz tabi. Yeni üye? Sağolun teşekkür ederim arkadaşlar  Daha iyisi sizin olsun dediğinde ?

Farlar

Ben Mk8 ‘den ümidi kestim., bari yeni Audi A3 böyle saçma bir tasarımla gelmesin.. 

Konudaki görseller

Görülen şu ki 7 ve 7,5 larımızın kıymetini bilelim. 

Normalde dış görünüş için çoğu kişi gider leon alır. Ama genel kalite algısı ve dış görünüşün sade ve şık olması nedeniyle ben dahil çoğu kişi golfü seçmişir. Eğer dış görünüş bu şekilde olucaksa iç aksam ve ekran, multimedia da şu anki beklentilerin altinda kalirsa belki de kasalar arasında en az satılan ünvanını dahi alabilir 8 kasa..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

stoplara dikkatli baktığınızda kamuflajsızla aynı olmadığı görülüyor daha ince ön farlar ve izgara vs aynı gibi yandan station wagon gibi duruyor biraz

içi elbet çok güzel olacak belli ama dış tasarımı hali hazırda yeni focus 2019 BMW 1 serisi Mercedes a serisi daha iyi gibi 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

img.png

Tekerlerin bitişinden sonra devam eden araç uzunluğuna bakınca 7 kasaya göre çok daha uzun görünüyor. Şehir içinde sorun olacaktır.

Mevcut a3’ü test etmiş ve golf’ten iyi bulmamıştım, ancak görülüyor ki yeni a3 golf’ten daha iyi gelecek. A3 dokunuş hissiyatı ve fiziken karşılaşılan malzeme kalitesinde golften gerideydi, aralarındaki fark süspansiyon konforunda a3 lehine olmakla birlikte, malzemelerin arasında da yalıtım süngerleri vs bulunması sebebiyle altyapı açısından a3 lehineydi. A3 kullanıcıya ulaşana kadar altyapısını iyi destekleyen ama kullanıcıya geldiği anda pek bir şey sunamayan malzemeye sahipken golf altyapısı normal kalitede ancak kullanıcıya dönük kısımları üst sınıf hissettiren bir yapıdaydı. Fakat bu tasarım farkı müşteriyi a3’e iter. Umuyorum ki yeni golf bu kadar amaçsız bir tasarım dili ile gelmez. Golf hatları gittikçe keskinleşen ve sportifleşen aynı zamanda malzeme kalitesi yükselen bir kullanıcı arabasıydı, şu tasarım dilinin önceki nesillerden gelen ve kasa değişiminde beklenen geleneksel yapıyı temsil ettiğini düşünmüyorum. Eğer böyle gelirse müşteri kaybettireceğine de inanıyorum.

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.motor1.com/news/299776/2019-audi-a3-sportback-render/amp/

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Kaaan95.ky A3 ile golf karşılaşmanız doğru lakin bir kısım bana göre hatalı golf 4 gelmiş geçmiş en kaliteli ve en sağlam golf modeli olarak tarihe geçecek kalite algısı yukselen bir çıtada değil golf, golf 4 ten sonra 5-6 fiyasko olmuş 7 ile toparlayalım denmiş lakin görünen o ki 8 ile yine bir efsanenin kestane olacağı golf modeline geçiş yapıyor vw.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence çok erken bu dış görünümle ilgili konuşmak için . üretim versiyon ile arasında çok fazla değişim olacak . Bu testler genelde şasi ve yürüyen aksamı denemek hataları bulup düzeltmek için . Üretim versiyonu tanıtılırken hepimiz göreceğiz ki arada çok fark  var  . Bekleyip görmek lazım 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayrıca bu arabayı boşuna bu şekilde saklayarak deneme yapıyorlar ayan beyan ortada olsada kimsenin tasarımını çalıp kopyalayacağını zannetmiyorum, bu sebeple benzersiz ve ölümsüz! bir tasarım olacağı kesin.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Beyler hiç takılmayın bu görüntülere. Ön farlarda da arka stoplarda da kamuflaj olduğu için çok kötü duruyor. Son hali böyle kötü görünmeyecektir. Aşağıdaki render'a çok benzeyeceğine eminim. Çünkü vw'nin yeni çizgileri, yeni hatları önde de arkada da bu şekilde:

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, aydancan yazdı:

@Golf835 Haklısınız ama bu bile golf 8'den daha orantılı.

Golf 8 de tarif edemediğim bir orantısızlık var.

Dogru, 8 boyle olursa yassi yayvan bi kasa, burnu uzun, far grubu yere dustu dusucek hadi agresif olsa neyse o da deil.. Biris uykusu gelmis esek gozu gibi demisti :D

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, aydancan yazdı:

@Golf835 Haklısınız ama bu bile golf 8'den daha orantılı.

Golf 8 de tarif edemediğim bir orantısızlık var.

Dogru, 8 boyle olursa yassi yayvan bi kasa, burnu uzun, far grubu yere dustu dusucek hadi agresif olsa neyse o da deil.. Biris uykusu gelmis esek gozu gibi demisti :D

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@murat52 5.jenerasyon golfün üretim suresi ve satış rakamları ortada başka bir gerekçe istermisiniz?

En kısa süre üretim bandında kalan ve en dusuk satış rakamlarına sahip olan ve dizel gibi bağırıp benzinli gibi yakan ucube motoruyla bilinen bir araç olup, 6.jenerasyon golf ile bu ucube motorda terk edilmiştir.

Aracı sizin kullanmış olmanız ile fiyasko olması arasında nasıl bir bağ kurdunuz anlamadım, siz golf konusunda otoritemisiniz? sizin kullanmış olmanız fiyasko olmasını değiştirmez.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Yazan: AhmetCakmak
   Volkswagen'in en önem verdiği modeli Golf'ün 8. nesili tanıtıldı. Şimdiye kadar 35 milyondan fazla satılarak sınıfının en iyileri arasında olan Golf'ün 8. jenerasyonunda bolca yeni özellik ve teknoloji de geldi.
   Dış Tasarım
   Boyutlarda kararında değişimler gözleniyor. Uzunluğu 4284 mm'ye çıkarılan Golf 8'in genişlik, yükseklik ve aks mesafesi değerleri ise sırasıyla 1789, 1456 ve 2636 mm olarak açıklanmış.
   Golf 7 ve Golf 8 ölçülerinin karşılaştırılması:

   Golf 8'in gelmiş geçmiş en aerodinamik Golf olduğunu da kaydedelim. Hava sürtünme katsayısı (Cd) 0.275'e çekilen Golf 8 bu sayede daha verimli olacaktır. Verimlilik demişken, 11 motordan oluşan güç ünitesi yelpazesinde 5 tane hibrit seçenek sunulduğunun da altını çizmek lazım.
   Yeni TDI motorda çift AdBlue enjeksiyonu ile NOx emisyonu ciddi şekilde düşürülürken TSI motorların 130 bg'e kadar olanlarında Miller yanma prensibi kullanılması, çevrecilikte Golf 8'e ciddi yardım etmiş. Ayrıca 48 Volt hafif hibrit destek sistemi içeren yeni üyesi eTSI'ların da yelpazeye katıldığını görüyoruz. Bu model 110, 130 ve 150 bg olmak üzere 3 farklı versiyonla geliyor.  Geriye kalan 2 elektrik destekli model ise plug-in hibrit Golf GTE çifti olmuş. 204 ve 245 bg'lik iki türevi bulunan modeller 13 kWh lityum-iyon bataryadan besleniyor. Motor yelpazesinin tamamı şu şekilde:
   Golf 8 motor seçenekleri:

   Gelelim Golf 8'in devrim yaşadığı yere, yani iç mekâna. Touareg'den tanıdığımız Innovision Cockpit düzenini benimseyen Golf 8'de 10.25" boyutlu dijital gösterge paneli ve 8.25" boyutlu multimedya ekranı çifti yekpare ve bilgi eğlence sistemine ait monitör sürücüye dönük. Far kontrollerini de panelin üst kısmına taşıyan Volkswagen, bu üniteyi de dokunmatik yapmış. Aynı bölümden ön ve arka cam ısıtma ayarları da yapılabiliyor. Standart olarak manuel vitesle gelen Golf'te DSG kullanan örneklerin kumanda kolu da merkezi konsola minik bir eleman olarak entegre edilmiş.
   Head-up display ile başlayan teknolojik yenilikler arasında WeConnect/WeConnect Plus, Car2X, mobil anahtar gibi detaylara yer verilmiş. 210 km/s hıza kadar çalışan Travel Assist ise sürücüden yönlendirme, fren ve gaz fonksiyonlarını devralıyor. Bir diğer büyük yenilik ise Golf 8 kullanıcılarının satın alımdan sonra We Upgrade özelliği sayesinde araçlarına daha sonradan adaptif hız sabitleyici, Light Assist adlı far kontrolleri, navigasyon, akıllı telefon bağlantısı ve Wi-Fi hotspot ekletebilecek olması.
   Ses sisteminde ise 400 Watt'lık Harman Kardon opsiyonu sunuluyor.
   Donanım paketlerinin ismi de Golf 8'le beraber değiştirilmiş. Trendline, Comfortline ve Highline olarak adlandırılan donanım seviyeleri artık Golf, Life ve Style olarak anılacak. Giriş seviyesi Golf'te bile LED ön farlar, LED stoplar, anahtarsız çalıştırma, dijital gösterge paneli, 8.25" boyutlu bilgi eğlence sistemi ekranı, otomatik klima, şerit takip asistanı, ön bölge asistanı, yaya koruma sistemi ve diğer araçlarla ve trafik altyapı sistemleriyle iletişim kurabilen Car2X standart olacak.
   Life'da kablosuz şarj, 10 renkli ambiyans aydınlatması, ön kol dayama, Park Pilot ve City Light gibi donanımlar eklenirken en üst versiyon Style'da sürücü tarafı elektrikli spor koltuklar, 32 renkli ambiyans aydınlatma, deri direksiyon, köşe dönüş özellikli LED ön farlar, kayar sinyal lambalarına sahip LED stoplar, 3 bölgeli klima, Travel Assist gibi ekstralar ekleniyor.
   Yeni Golf 8'in satışları Aralık ayında başlayacak.
   Tüm Fotoğraflar
    
    
    
    
    
    
    
    
    
   GTE Fotoğrafları:
    
    

    
   Golf 8 Detaylı Dış İnceleme Videosu:
    
   Golf 8 Detaylı İç İnceleme Videosu:
    
    
  • Yazan: AhmetCakmak
   Ana konuda takip ediliyor ama kaçıranlar olabilir diye yeni konu açalım dedim.
   Tüm bilgileri de yeni açacağımız Golf 8 kategorisinde detaylıca açıklamaya çalışırız.
   Golf 8 canlı yayın (10 dk içerisinde görücüye çıkacak): 
    
  • Yazan: AhmetCakmak
   Yıl sonuna doğru tanıtılması beklenen ve kamuflajsız şekilde kameralara bolca yakalanan Yeni Golf 8'in GTI versiyonu kamuflajlı şekilde gazlarken kameralara yakalandı. 
    
   Ayrıca Golf 8'in ana konusu:
    
  • Yazan: AhmetCakmak
   Yeni Volkswagen Golf'ün gelişim süreci şimdiye dek pek de markaların planına göre gitmedi. Havadan güncelleme konusundaki yazılımsal problemler takvimde sekteler oluşturmuş olsa da VW, Golf 8'in sene bitmeden tanıtılması için elinden geleni yapıyor.
   Ekim ayında tanıtılması beklenen yeni nesil Volkswagen Golf'ün üretiminin üçüncü çeyrek sonuna doğru başlayacağı tahmin ediliyor. İlk plana göre teslimatlar için 2020 Şubat işaret ediliyordu. Ancak Automotive News'tan gelen yeni haberlere bakılırsa VW CEO'su Herbert Diess, Golf 8'in ilk örneklerinin 2019 bitmeden müşterilere ulaşacağını belirtmiş.
   Volkswagen Grubu Üst Yönetim Kurulu toplantısında konuşan Diess, "Şu anda sıkıntılarla boğuşuyoruz ancak belirlediğimiz tarihi kaçırmayacağız ve sene bitmeden ilk teslimatları yapacağız." dedi.
   Eğer Volkswagen sözünü tutarsa önümüzdeki aylarda yeni teaser'lar görebiliriz. Ekim ayında yapılacak bir lansman, Frankfurt Otomobil Fuarı'nın birkaç hafta sonrasına denk gelecek. Böylece büyük etkinliğin rüzgârını arkasına alacak olan Alman üretici, hem masraf kısacaktır; hem de Frankfurt'ta tanıtlacak diğer önemli modeller arasında kaybolma riskinden kurtulacaktır.
   JATO Dynamics'in verilerine göre Volkswagen Golf, 149 bin 16 adet ile senenin ilk dört ayında hâlâ Avrupa'nın en çok satan modeli konumunda. Her ne kadar %14'lük bir düşük olsa da ünlü Golf, ikinci sıradaki Renault Clio ile 30 bine yakın bir fark (122 bin 405 adet) var.
   Kaynak: motor1
  • Yazan: AhmetCakmak
   Forumumuzda önceden paylaşılan casus fotoğraflar üzerinden komplo teorileri kurup kendimizi daha iyisi olacak diye geçiştirmeye çalıştığımız vakitler zamanla azalıyor. Bu hafta çekilen fotoğraflarla gerçek Golf 8'in karşımıza çıktığı bir gerçek. Halen daha stoplar photoshop sanılsa da üzerinde kamuflaj olduğu için o şekilde gözüküyor. İnternette yayınlanan çok daha farklı Golf 8 görselleri yabancı medya kuruluşlarının yaptığı photoshop çalışmalardır. 
   Volkswagen'in Golf 8 hakkında yaptığı son basın toplantısında 2020 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması planlandığı belirtilmişti.
    
    
    
   Şu konuda daha önceden paylaşmıştık: 
    

×
×
 • Yeni Oluştur...