Kaza yaptım yardım gerekli...

Bu arada scirocco piyasada çok fazla bulunan bi araba çıkma stopu ucuza bulabilirsiniz aracınız beyaz olduğu için çıkma tamponda çok rahat bulanabilir . 

@Negatiwe tamponda yırtık olduğu için direkt değişim olur diye düşünmüştüm fakat sanırım siz daha fazla yırtık tamponu onarmışsınız. bagajda ve çamurluğun evveliyatında boya yok, boyasız düzeltme talep etsem servis dikkate alır mı ? yoksa direkt kaskodan kar ediceği için değişim mi yapar acaba ? 
Hocam stop hariç 1500 liralik işlem bedeli var bu araçta, servis on misli tramer girer en az. Uğraşmazlar. Ben yardimci olmak için öneri sunabilirim. Ama siz servisle görüşün haberleşelim sonrasında.

karşı taraf hatalı ve ehliyetsiz olduğu için benim kaskom onarım yapacak ardından karşı taraftan parayı temin edecekmiş sigortacım bu şekilde söyledi.

@Ömer Kahraman değer kaybında aracin yaşı kmsi ve daha önce kaporta aksamindaki boyaları göz önüne alınır. Bu aracın hasarı tampon ve stoplarda değer kaybı çıkmaz çıksa bile çok az meblağ çıkar ki avukatlar yüzde 20 den aşağı zaten masraf almıyorlar değer kaybı olmaz bu kazada bence.

Geçmiş olsun hocam. Kaskonuzdan yaptırabilirsiniz. Kaskonuz bozulmayacaktır. Exper raporunda suç karşı tarafta olduğuna göre kasko şirketiniz bedeli karşı taraftan alacaktır. Sigortacınızı arayarak bu konuyla ilgili teyit alabilirsiniz.

Resmi olarak sigorta veya kaskodan yaptırdığınız taktirde suç sizde veya karşı tarafta olsun olmasın her halükarda hasar kaydı aracın plakasına ve şasisine işleyecektir.

Kusurlu olan karşı taraf olduğu için değer kaybı talep edebilirsiniz. Değer kaybı için aracın resmi olarak tamir edilmesi gerekir. Ardından hasar kaydı işleyecek ve siz de değer kaybınızı alacaksınız.

Değer kaybında önemli olan daha önce o bölgeden herhangi bir hasarının olmamasıdır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

öncelikle çok geçmiş olsun eğer sigorta karşılamayacaksa kaskodan yapılmalı bir şartla sizin kaskonuz bozulmayacaksa eğer ve her halükarda tramer girilecek bu araca eğer sigorta karşılayacaksa çıkma parçalarla tampon, tampon braketi orjinal alınabilir ucuzdur ve yine letgoda falan bulabilirseniz scirocco sol stop alınıp takılabilir temiz çıkma da olur boyasız göcük düzeltme ve çizik rötüşuyla olabilecek bişeyse çamurluk ve bagaj bu yola basvurun expere de anlatın zaten eksperler eğer sizin sigorta şişirip tamirhane vs ile anlaşmalı şekilde bi iş yapmadığınıza kanaat getirirse yardımcı olabilirler hasar kaydınızı kesinlikle şişirtmeyin olacağı varmış en zararsız şekilde çıkmanın yoluna bakın seçenekleri değerlendirin

@typhoons hocam kasım ayında park halindeki aracıma resimdeki pasifik mavi golf emniyet aracı vurdu sigortadan yapıldı arac kapı değişti ama önden kazalı aynı renk bir aracın temiz kapısını alıp taktırdım hiç boyanmadı bile camı iç döşemesi çarpılmıs olan benim orjinal kapıma ait ve ledli stop lambası dış taraftaki değişti orjinal magnetti marelli çamurlukta ezik çekilip astarlı boyandı vernik atıldı tramer 4100₺ daha önce aracımızın kazası olmadığı 5 yaşından küçük olduğu model yılı olarak ve 150bin km ye ulaşmadığı için rahiç bedel belirleyerek eksperler tarafından fiyat biçildi araca değer kaybı olarak avukatlar 7100₺ dediler biz başvurduk 4300₺ ödeme aldık 

edit:

çamurluk lokal boya tampon köşesi lokal boya eksperler değer kaybına dahil etmemiş tamponu boya olarak bu yüzden sanırım 7 bin₺ yerine 4300₺ gibi bir rakam ödendi ayrıca sigorta şirketi kapıya bile itiraz etti ama ben fabrikadan gelecek orjinal kapının da astarlanıp boyanacağını vernik atılacağını onun yerine aynı renk temiz çıkma kapının en azından fabrikasyon boyası üzerinde ton farkı vs gibi olmayacağına ikna ederek kapının bi kısmını sigortadan tahsil ettirebildim muhtemelen az çıkar bu aracın da değer kaybı ama detaylı bakılması lazım arka teker alt takım yürüyene de baktırılsın

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Yucelbro haziran 2018 de kaza yaptım. Ben yesilde sola dönerken bir taksici kırmızıdan geçti sol arka kapı teker sol arka çamurluk egzoz yedek lastik tamburu arka tampon salıncak disk teker vs vs hasar aldı. KDV haric 7560 hasar kaydı çıktı . Karşı taraf suçu ispatlandi bütün hasar trafik sigortasından karşılandı. Aracım 1.2 tsi Jetta 2013 comfortline 56000 km'de idi. Değer kaybı 2850 lira ve masraf alınca avukat bize 2500 kaldı. Şimdi 7100 deyip 4300 verildiyse hem iyi hem kötü ne kadar masraf aldıklarını sormalisiniz. 2016 da çıkan bir yasa ile değer kaybı kaporta aksamindaki hasarlar için hesaplanıp veriliyor. Hasar kaydı 4100 lira olan bir aracın 4300 değer kaybı ilginç geldi bana.

@typhoons doğrudur hocam aracın piyasa rahiç bedeli 90 bin₺ değerlendirilmiş karşı eksperden ve bu 4100₺ hasar kaydına arka teker bilyası dahil değil 2000₺ bi masraf ekstradan yaptım 

avukat değer kaybını kırpmış olabilir düşüncesindeyiz henüz yeni aldık sorusturuyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:
@musiqzz size tavsiyem dışarıya bulaşmayın ön tamponumu eskişehirde büyük bir özel serviste boyattım tramere girmesin diye hayatımın hatasını yaptım sadece çizik vardı tamponu sökerken far yıkama ve sensör kablosunun soketini kırmışlar plastik kelepçe ile sabitlemişler soketi takmışlar sensör durduk yere yolda giderken önüne bişey çıkmış gibi uyarı verdi far yıkama hiç çalışmıyor aynı gün tekrar gittim elektrikçimiz yok yarın gelin nese ya sabır dedim ertesi gün gittim şehir dışında teksan sanayi sitesinde yakın bir yer de değil nese gittim aracı bıraktım yukarda çay içtim aşağı indim tamponu sökmüşler orda plastik kelepçeyi gördüm bu nasıl oldu abi soket kırılmış ama bişey olmaz eskisinden sağlam oldu, söken elemana neden çalışmıyo sensör  dedim adamdan cevap yok adam suriyeli çıktı 😁 güler misin ağlar mısın daha da tövbe ettim sanayide motor ustası tanıdığım bir usta var o hariç arabamı yetkili servis hariç bir yere bırakmam isterse 5 kat fiyat çıksın.

@bf417 yerinizde olsam kafayı yerdim herhalde... tramer falan umrumda değil ya gönül rahatlığı ile binemedikten sonra yemişim trameri... yarın ilk iş erel'e gideyim en iyisi gereği neyse yapılsın.

Geçmiş olsun. Hocam yetkili serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Değer düşüklüğü talep ederken de hiç avukat falan karıştırmanıza kesinlikle gerek yok. Eksperinizin şirketinden raporu elden teslim alıyorsunuz gerisi çok kolay. Yalnız tampon ve plastik aksam değer düşürmüyor, fotoğrafa göre çok birşey talep edemeyeceğinizi düşünüyorum.

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Benim merak ettiğim karşı taraf ehliyetsiz olduğu için karşı tarafın sigortası bu olayı nasıl karşılayacak ?

2. olarak araç önden veya alttan hasar alsa orjinal veya muadil parça kullanımı mekanik aksamdan dolayı çok farkeder. Fakat bu durumda sadece plastik olan tampon ve stop değişecek. Tampon plastik olduğu için orjinal olsa ne olur çıkma olsa ne olur. Aracın kaporta aksamındaki en basit parça arka tampondur. Yani büyük işcilik de gerekmeyecek. Stop değişimi zaten basit bir işlem.

Tramere işlenecek hasar kaydını düşününce  şahsi görüşüm sizin kasko veya karşı tarafın trafik sigortası yerine dışarda yaptırma opsiyonunu da araştırın.Hatta karşı tarafla anlaşıp parayı elden bie alabilirsiniz. Bakın dediğim gibi hasar önden veya farklı bir bölgede olsa durum değişirdi ama şu hali ile daha basit bir işlem gibi duruyor.  böylece tramer, değer kaybı vs işlerle uğraşmazsınız. Experler plastik aksama bakmıyorlar böylece aracın orjinalliği satılma aşamasında korunmuş olur.  Ayrıca yetkili servise sorun ama bence 5000TL den fazla tramer kaydı çıkacağını düşünüyorum. Yetkili serviste yapılırsa. Hayırlısı olsun sizin için 

çok geçmiş olsun hocam

Geri
Üst Alt