Geç Oldu ama Güzel Oldu

@yusuf fotoğraf çekmedim abi o yüzden atmadım. Onu da atacağım en yakın zamanda araç bende değil şu an.

@ercanerten

arka kapının gergileri gıcırdıyorsa sıcaklardan ve kuru havadan olabiliyor. pas konusu çok ciddi bi durum hocam ya. yani araçlar zaten paslanmaya karşı çok uzun yıllar garantilidir. silince gitmiyor mu? hani paslı su gibi bişey olabilir mi?

aracınız bi gelsin, biraz sakin olmaya çalışın. beraberce çözeriz inşallah

maniax dedi:
@ercanerten

arka kapının gergileri gıcırdıyorsa sıcaklardan ve kuru havadan olabiliyor. pas konusu çok ciddi bi durum hocam ya. yani araçlar zaten paslanmaya karşı çok uzun yıllar garantilidir. silince gitmiyor mu? hani paslı su gibi bişey olabilir mi?

aracınız bi gelsin, biraz sakin olmaya çalışın. beraberce çözeriz inşallah
Yok hocam silmeyle gidecek türden değil tam aksine gittikçe artacak cinsten. Tam fitillerin bittiği, boyanın başladığı yerde var paslanma. Araç gelsin fotoğraflarını çekeceğim.

Paslanma mi bildiğim kadarıyla 10 sene garantili oluyor Paslanmaya karşı varsa öyle birşey boya olmayacağına göre ne olacak ben de merak ediyorum değişime kadar gider.

Durum bu dostlar. Rize'deki servis garanti kapsamında zımparalanıp boya yapılacağını söyledi. Samsunla henüz görüşmedim. Görüşmeyi yapıp garanti sürecini başlatacağım. Eğer benzer bir sonuç çıkarsa başka yollara başvurmak gerekecek.

Kimse kusura bakmasın da ben 85 bin lira verip de aldığım araca iki ay sonra paslanma yüzünden boya vurdutmam!

Gerçekten şok oldum ve üzüldüm  geçmiş olsun ne boyası araba 9 senelik mi sanki.. Nasıl boyanacak oralar vicdan sahibi söylemez bunu.

ercanerten dedi:

Durum bu dostlar. Rize'deki servis garanti kapsamında zımparalanıp boya yapılacağını söyledi. Samsunla henüz görüşmedim. Görüşmeyi yapıp garanti sürecini başlatacağım. Eğer benzer bir sonuç çıkarsa başka yollara başvurmak gerekecek.

Kimse kusura bakmasın da ben 85 bin lira verip de aldığım araca iki ay sonra paslanma yüzünden boya vurdutmam!
Valla ne deseniz haklısınız,biz uzaktan ne dersek boş...

Şahsi fikrimdir,bu işler bu kadar kolay olmamalı, garanti dahilinde boya dışında muhtemelen servis başka birşey önermez ama müşterinin kendi dışında gelişen bir durumdan dolayı arabasından soğuması,ne yapalım sayın müşteri bu da sizin şansınız durumu rahatsızlık verici bir durum,bu durum müşterinin mutlu olacağı bir şekilde tatlıya bağlanabilmeli...

@ercanerten

Hocam çok geçmiş olsun. Gerçekten ilk defa böyle bir sorun görüyorum. İnşallah da son olur

Ben ne yaparım diye düşündüm de bu fotoları hemen doğuş otoya yollardım altina da gerekli açıklamayı yapardım ve para iadesi isterdim... Sonra avukatımi aratıp teyit ederdim... Onlar düşünsün bakalım sıfır km golf paslandi servis zımpara boya önerdi diye bir haber ne kadar etkiler onlari... Bir an once harekete geçin bence.

çok ilginç bir durum..deniz suyu ile bir temasınız varmı..yada deniz suyunun rüzgarlı havalarda arabaya gelme durumu..bizim sarıyerdede metaller deniz suyuna maruz kaldıgında paslanıyor..bizim canak antenler yer yıl paslanır tekrardan boyanır..

@ercanerten geçmiş olsun. Bu gibi durumlar insanı arabasından soğutuyor. Araçlarımızın 12 sene paslanmazlık 3 sene de boya garantisi var. Eğer arabasız kalmak size sorun yaratmayacaksa bence hukuki yollara başvurun çatır çatır alırsınız aracınızın yenisini. Bu çocuk oyuncağı değil boya,pasta cila-sprey atılarak giderilmemeli bence.

@ercanerten hocam gerçekten malesef kötü görünüyor. garanti kapsamında boyanacak da neyse artık ona da güldüm geçtim. e hadi boyadınız, ertesi hafta da kaputun kenarlarından pas yaptı. aa burayı da boyayalım, aa kapı içlerini de boyayalım. böyle gidecek mi bu. boyanın korunmasında fabrikasyonda ciddi sıkıntı var. şimdi almanya ile temasa geçseniz verdikleri cevap türkiyedeki muhatabınız doğuştur onlarla irtibata geçin oluyor. maddi durumunuz el veriyorsa güzel bir avukat eşliğinde bu işe girişin derim ben. ağlayan bebeğe değil, ısırınca acıtan bebeğe emzik veriliyor bu ülkede malesef.

hiç bir zaman umudunuzu yitirmeyin. bi şekilde çözülecek bu. özellikle volkswagenin karşı karşıya olduğu bu son günlerde çok umursamaz duramayacaklardır karşınızda.

çok geçmiş olsun tekrar.

VW nin şu yaşadıkları inanılmaz gerçekten..

Arkadaşlar aslında çok büyüteceğim bir olay değildi. Her ne kadar "bir zaman sonra aracın başka yerlerinde de olur mu acaba?" endişesi taşısam da mini onarım ile ya da başka yollarla boyasız bir şekilde halletmem de mümkün olabilir fakat beni servisin tavrı sinirlendirdi. Ben burada aracın kalitesi ya da ayıplı ürün vs. konularından daha çok müşteri memnuniyeti kısmında sıkıntı yaşadım. Malum "bu paraya Golf mü alınır?" tavırlarından gına geldi zaten ki en sonunda biriyle papaz olacağım bu yüzden ve bunun karşılığında muhatap kaldığım ilgisizlik ve tabiri caizse pişkinlik insanı sinirlendiriyor. İstanbul'da bir ST ile görüştüm bana "fırçasız yıkamadaki ilaçlı köpüğün buna sebep olacağını" söyledi ki ben kendi elimle ek olarak kurulama yapıyorum aracı yıkattıktan sonra. Sonuç olarak Samsun ile bir görüşme yapmam lazım biraz yoğunum ay sonunda işe başlayacağım hayırlısıyla  :'( o yüzden pek ilgilenemiyorum ama bu işin üstüne gitmekte kararlıyım.

Geri
Üst Alt