Golf 7 yeni 6.5' ekran sorun ve çözümleri

@cesur_sevgili kardeşim kusura bakma yazını ancak gördüm.şimdi soruya gelince değişimden sonra bende hiçbir sıkıntı yaşamadım gayet başarılı bir değişim ve on numara çalışma şekli.mutlaka değiştittirin yoksa düzelme ihtimali çok düşük.

Arkadaşlar selamlar, sizlerdeki 6.5" lik medialarla USB+Aux standart mı geliyor. Standart sa eğer bu USB'lerden müzik dinleyebiliyor musunuz? Yoksa sadece şarj işmi yapıyor? (Benim 2014 comf. aracıma 6.5" media taktım. Gayet iyi de oldu, ama Madia In modülü aldım taktım cihaz görmedi. Sonra USB modülü aldım taktım. Bunda da sadece şarj işi oluyor, müzik dosyalarını göremiyorum. Ekranda USB gözükmüyor.) Kablolama ve kodlamayı kendim yapıyorum bu arada. (Yanlış mı yapıyorum bilmiyorum.)

benim de araba da ekran kararması gerçekleştridi servise getirdim şuan servisteyim ilk golf aracım 2016 1.4 tsi dsg 125 hp highline + geri görüş kamerası arabayı satmaya karar verdim bu kadar kötü bir servis işleyiş olamaz bir de 90000 verip araba alıyoruz 1 ay içinde ekran arıza veriyor yarın fren arıza verse ne yapacaz??? böyle birşey olamaz çok severek ve istiyerek aldığım arabamdan soğuttular beni vw çalışanları..

benim de araba da ekran kararması gerçekleştridi servise getirdim şuan servisteyim ilk golf aracım 2016 1.4 tsi dsg 125 hp highline + geri görüş kamerası arabayı satmaya karar verdim bu kadar kötü bir servis işleyiş olamaz bir de 90000 verip araba alıyoruz 1 ay içinde ekran arıza veriyor yarın fren arıza verse ne yapacaz??? böyle birşey olamaz çok severek ve istiyerek aldığım arabamdan soğuttular beni vw çalışanları..
Değerli Hocam;

aramıza hoş geldiniz mi desem yolunuz açık olsun mu desem bilemedim. :)

Araba da sizin para da.. Elbette ister satar ister alırsınız.

Bana hangi serviste sorun yaşadığınızı ve plakanızı verin(çekinceniz varsa özelden alabilirim) dostlarımızı arayıp soruna baktıralım..

Bilmem bu mesajı sağ salim ve sakin kafayla okuyabilecek durumda mısınız ama;

Sizin durumunuz araba sattıracak cinsten bir sorun değil.. versiyon yükleniyor ve sorun çözülüyor.

Fabrikasyon arızası olup servisler bunu kabul etmedikleri için garanti kapsamına sojulmadığından pahalı çözümleri olan bir dolu marka ve model var...

Örneğin;

170 bin lira verip BMW 320 alsanız direksiyonu tir tir titrese...

Çözümü yok böyle kullanacak veya bir üst model direksiyon kutusu ve sistemi ile değiştirmek zorunda kalırdınız.

Bi çuval para verip  CVT şanzımanlı i30 almış olsaydınız; bir gün gazeteyi açtığınızda gazetede tam boy ilanla tıpkı gazete ilanlarında evlatlarını evlatlıktan reddeden ebeveynler gibi "bundan böyle garanti kapsamında değildir" dediğini görseydiniz anlardım... 

Ancak serviste hiç bir ücret ödemeyeceğiniz toplam 2 saatlik bir işlem için bir işlem için arabanızı satmanızı anlamadım; anlayışsızlığım için kusuruma bakmayın.. :)  

NOT: Bu arada kronik medya cihazı sorunları 2015 modellerde vardı. 2016 modellerde ilk sizinkine rastladım.. Emin misiniz aracınızın 2016 olduğuna?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracım 7200 km de Mart 23 çıkışlı ve yaklaşık 3 aylık süreçte 2 kez sıkıntı yaşadım medya ekranı ile alakalı ancak ekran kararması ya da saatin geri kalması vs bir sorun değildi bilmiyorum belki de yalnızca benim başıma gelmiştir veya ben farklı bir şey yapmışımdır.
1-Ekran açık her şey çalışıyor fakat ne radyodan ne SD karttan hiç bir müzik sesi gelmeyişi (mute tuşu basılı değil!) Aracı stop edip kilitleyip 3-5 dk sonra açtığımda normale dönmüştü bir daha bu arızayı yapmadı.
2-SD karttan gelen müzik sesinde azar azar pat pat sesi geliyordu sanki eski arabalarda aracın ateşleme sisteminin sesi bozmasındaki durumun aynısı radyoya aldığımda ise patırtıdan hiç bir şey duyulmuyordu adeta bu da aracı stop edip kapıları kapatıp açınca düzeldi bir daha yaşanmadı. 
Bunların geçici olduğunu düşündüğümden servse gösterme gereği hissetmedim henüz ancak tekrarı durumunda kesinlikle bu hususta müdahale isteyeceğim.

@cesur_sevgili kardeşim kusura bakma yazını ancak gördüm.şimdi soruya gelince değişimden sonra bende hiçbir sıkıntı yaşamadım gayet başarılı bir değişim ve on numara çalışma şekli.mutlaka değiştittirin yoksa düzelme ihtimali çok düşük.
Sağol hocam, bende bayadır foruma ugrayamadim. geçenlerde, yaklaşık 2 ay aradan sonra yine başıma geldi.resetleyince düzeliyor. Bakımda gosteririm. 2 ay da bir 10 sn. Reset sonra devam:)

@Heisenbberg, @concaptain, @dtkorkmaz, @Ozan, @ismail157,

@Caner , @mustafaa , @Ramon, @MR 

forumu araştırdığım kadarıyla ekran kararması sorunu yaşayan/yaşamış kullanıcılar bizleriz.

Son durum yani Güncelleme yapılıp yapılmadığı, değişim olup olmadığı , sorunun devam etmesi ve güncel yazılım bilgileri nelerdir?

servise danıştım yakın zamanda randevu alıp aracı servise götüreceğim.

Bende;

Güncelleme/değişim yapılmadı,sorun devam ediyor, cihaz 19A ,donanım 523, yazılım 0624

@Heisenbberg, @concaptain, @dtkorkmaz, @Ozan, @ismail157,

@Caner , @mustafaa , @Ramon, @MR 

forumu araştırdığım kadarıyla ekran kararması sorunu yaşayan/yaşamış kullanıcılar bizleriz.

Son durum yani Güncelleme yapılıp yapılmadığı, değişim olup olmadığı , sorunun devam etmesi ve güncel yazılım bilgileri nelerdir?

servise danıştım yakın zamanda randevu alıp aracı servise götüreceğim.

Bende;

Güncelleme/değişim yapılmadı,sorun devam ediyor, cihaz 19A ,donanım 523, yazılım 0624
Arkadaslar Son durum nedir.soruna çözüm bulan var mı, değişim yapanlarda tekrarlama oldu mu ?

Ayrica yeni 19b cihazlarda Car menüsü mavi diye biliyorum 

Aracını yeni teslim alan arkadaşlardan Rica  etsem(6.5" mib olanlar) Car menüsünden ve ayarlar kısmında yazılım versiyonuna ait  fotograflar paylaşabilirler mi

Arkadaslar Son durum nedir.soruna çözüm bulan var mı, değişim yapanlarda tekrarlama oldu mu ?

Ayrica yeni 19b cihazlarda Car menüsü mavi diye biliyorum 

Aracını yeni teslim alan arkadaşlardan Rica  etsem(6.5" mib olanlar) Car menüsünden ve ayarlar kısmında yazılım versiyonuna ait  fotograflar paylaşabilirler mi
Değerli hocam, aracım salı günü 15bin bakımına girecek ve servis aksiyon olduğunu söyledi, yazılım güncellemesiymiş. Salı günü size bilgi vereceğim inşallah.

@cesur_;

Bende öncelikle kararma oldu cihaza yazılım güncellemesi yapıldı. Kısa bir süre sonra temas olmadığı halde dokunmatik ekran onay sesi çıkmaya başladı cihaz değişti. Güncelleme sonrasında bir daha ekran kararması yaşamadım. Değişimden bugüne kadar mediayı sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Bu yazilanlari okuduktan sonra, yemisim geri gorus kamerasini buyuk ekranini vs deyip paşa paşa arabanin uzerindeki mevcut küçümen medyasıyla hayatıma devam etme kararı aldım, bilgilerinize arz ederim dostlar :)

Geri
Üst Alt