Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

Merhabalar,

Haziran 2015 te aldığım 1.4 tsi high. aracı 12000 küsürde Bursa doğuş otoda bakım yaptırdım,351 TL(internet rezervasyonu sonrası aradılar gün ve saat ve randevu onayı için ve telefonda çekilen fiyat 599 TL idi) ;Bu fiyata sebep

-internet randevusu(%10 sarf malzeme ve bakım indirimi),

-motor yağını ve cam suyunu(yağın yanında yakıt katkısı ile beraber hediye gelmiş idi) kendim götürdüm.

Dışardan aldığım malzemeler toplamı:115 TL, 351+115=466 599-466=133 TL(internet randevu indirimi ile beraber doğuşa yedirmediğim rakam)

-Yağla ilgili proformaya not düşüyorlar kendi getirdi diye,vw onaylı kendi kullandıkları yağla aynı olmasına rağmen.İlerde yağla ilgili sorun olursa garanti dışı kalacakmış,tırtçılar.:) Paranızı yedirmeyin derim 2. Bakımını zaten doğuşta yaptırmayı düşünmüyorum.

Önemsenmeyecek bir durum çünki hertürlü yağın faturası ve vw onaylı olduğu belli.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bende dün ilk bakımını yaptırttım volkswagenim.com dan randevu almama rağmen aktifleştirmeniz gerekiyor ama biz yapalım dediler sonra ne oldu ne bitti yüzde 10 indirimi yediler yüzde 5 yapmışlar 640 tl olan bakıma 608 tl ödedim cam suyuna 7 tl yazmışlar arabayı ben bırakmadım babam götürdü yoksa o 7tl yide onlara yedirtmezdim.

Bende dün ilk bakımını yaptırttım volkswagenim.com dan randevu almama rağmen aktifleştirmeniz gerekiyor ama biz yapalım dediler sonra ne oldu ne bitti yüzde 10 indirimi yediler yüzde 5 yapmışlar 640 tl olan bakıma 608 tl ödedim cam suyuna 7 tl yazmışlar arabayı ben bırakmadım babam götürdü yoksa o 7tl yide onlara yedirtmezdim.
İnternetten randevu alınca indirim oranı %5 zaten değerli Hocam. :)

Bildiğim kadarıyla cam suyunun litresi 7TL. Tam emin değilim ama. 

Benim cam suyum doluydu üzerini tamamlamışlar bilmem kaç litre=7TL yazıyordu sanırım. Faturaya da detaylı bakmadım hiç, araca inince bakıyım.

Arkadaşlar aracın ilk bakım Zamanı geldi yıldan dolayı, bayram öncesi randevular dolu, bayram sonrasına gün veriyorlar. Bayram tatilinde de yola çıkacağım, yağ çubuğundan seviyeye baktım bugün çubuğun en alt kısmında. Yaklaşık 1500 km yol yapacağım servise gitsem bi miktar yağ eklerler mi?

Değerli Hocam;

Ben de acayip kızmıştım... sizin gördüğünüz vergi hariç fiyat olabilir çünkü 2015 Ocak ayında elbette onlara söylemedim ama silecek sıvısını yeni doldurmuştum servise gitmeden önce...

Teslim alırken sarf malzemeleri arasında 8.46 TL vergiler hariç rakam görünce dalaşmak için sordum.. bu nedir? diye; aldığım yanıt :

"Silecek sıvısı tamamen dolu da olsa bir miktar boşaltılır ve içerisine yarım litrelik vw onaylı antifriz sıvısı eklenir ve bu da faturalandırılır."

Dolayısıyla bu yaşanmış olan durum normal bir durum can sıkmaya değmez...

Arkadaşlar aracın ilk bakım Zamanı geldi yıldan dolayı, bayram öncesi randevular dolu, bayram sonrasına gün veriyorlar. Bayram tatilinde de yola çıkacağım, yağ çubuğundan seviyeye baktım bugün çubuğun en alt kısmında. Yaklaşık 1500 km yol yapacağım servise gitsem bi miktar yağ eklerler mi?
Randevu alın dönünce gidersiniz. Bence sorun olmaz yağ eklemeye gerek yok.

@gkhn İkame araç veriyorlarsa bırakın bende pazartesi götürdüm çok kalabalıktı 1 gün kaldı orada.

Hocam indirimi toplam tutara değil sadece işçiliğe uyguluyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

şu yağdan servise gitmeden kendinizde yaklaşık 1 lt kadar (önce 0,5 lt, sonra kontrol ederek gerekirse bir miktar daha) ilave edebilirsiniz. 1lt si dışarıda 30tl.

OA_11508105.jpg

Sabaha gittim servise, yağ çubuğu seviye olarak en altta olsa da uyarı çıkmadıktan sonra eklemeye gerek yok dediler, seviyesine baktılar , bakımda değişsin, uyarı çıkarsa da kendiniz ekleyebilirsiniz denildi.

15000 km bakımından sonra araç daha fazla yakmaya başladı gibi geliyor var mı böyle bir durumla karşılaşan yazılım güncellemesi yapıldığından olabilir diye düşündüm ama servis bunu yaptık ya da yapmadık diye bir bilgi vermedi bana.

Dün müşteri memnuniyet anketi için aramışlar 'memnun değilim' dedim servis alanınız yetersiz çevre illerden araçlarından buraya gelmesinden dolayı işler aceleyle yapılıyor özen göstermiyorsunuz ve arabada ufak sorun olsa diğer geldiğinizde bakalım diyerek geçiştiriyorsunuz dedim sizi doğuş otodanda arayacaklar dedi bayan tamam aynılarını onlarada söylerim dedim dondu kaldı bir süre ama gerçekten el değiştirmesine rağmen halen bir çok eksiği var yetkili servisin.

Arkadaşlar önümüzdeki hafta için servis randevusu aldım telefonla, ilk bakım olacak, telefondaki arkadaş aracınız için navigasyon ve radyo güncellemesi görünüyor bunlarda yapılacak dedi, araçta normalde navigasyon yok, bu güncelleme dediği nedir acaba? arabam 2015 euro6 1.4tsi Highline..

@gkhn

Değerli Hocam 

Rutin bir bakımdır. Zaman zaman bazı donanımlarda  böyle güncellemeler yapılabiliyor. Bazılarında ekran kararması görülüyordu sanırım.

Bende kontak açarken hep şu uyarıyı veriyor. Hep 30 gün ama. 

yağ değişimine ve muayeneye 30 gün kaldı

Nedir bunun sebebi acaba 

Geri
Üst Alt