Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

15 bin ilk bakımı illa 15 bin km'de mi yaptırmak zorundayız? 300-500 km sonra yaptırsak herhangi bir problem olur mu? Aracım şuan 14400 km de yarın yaklaşık 1000 km yol yapacağım, servise mecburen gönüşte yaptırabilirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

15 bin ilk bakımı illa 15 bin km'de mi yaptırmak zorundayız? 300-500 km sonra yaptırsak herhangi bir problem olur mu? Aracım şuan 14400 km de yarın yaklaşık 1000 km yol yapacağım, servise mecburen gönüşte yaptırabilirim

Bence bir sıkıntı olmaz ama servisi arayıp net bilgi de alabilirsiniz. 

Ford'da 1500km ye kadar tolerans hakkınız vardı. Belki Vw'de de vardır öyle birşey.

Bence bir sıkıntı olmaz ama servisi arayıp net bilgi de alabilirsiniz. Ford'da 1500km ye kadar tolerans hakkınız vardı. Belki Vw'de de vardır öyle birşey.
Teşekkür ederim Eren servis kapalı olduğu için arayıp soramıyorum, yarın sabah da yola çıkacağım

@fcsrn @atakom hocam erene katılıyorum cevaplamakta geciktim kusuruma bakmayın serviste sizde sıkıntı yaşamıycaksınız merak etmeyin

@atakom Değerli Hocam servisi aradım ancak açan olmadı. Forumumuzun ustası @EMRAH ATTS Emrah Abiyi aradım devam etsin birşey olmaz dedi. 1000km geçse de birşey diyeceklerini sanmam açıkcası.
Eren ilgin için teşekkür ederim, o gün sabah çıkmamız gereken yolculuğa bazı sebeplerden ötürü öğleden sonra çıkmamız gerekiyordu ben de fırsatsan istifade edip sabah erken götürdüm bakımını yaptırdım aracın, gittiğimde toleransı sordum 1000 km dediler ama ben ilk bakım olduğu için ve uzun yola çıkacağım için yaptırdım, bu arada ilk bakıma 530 tl ücret ödedim, fiyat nasıldır bilmiyorum

Sabah ilk bakım için aracı Ankara Aydoğanlar servise bıraktım, gitmeden önce aydoğanlar doğuş ve eskihisarla görüşmem sonucu dışarıdan yağ kabul etmediklerinini söylediler, ancak servis danışmanına daha önceki araçlarımda mobil kullandığımı belirtmem üzerine yağı benim almama ok verdi ve hemen mobil bayiinden mobil 1 5w-30 esp formula aldım. 4 litre 100TL.
141e22f7fa12f536f84599189a5cd494.jpg
eff96e87162d9db4b68d3496337e4d6a.jpg

İlk bakım için yağ hariç 322 TL ödedim, işçilikte %15 parçada %5 indirim yapıldı..

@gkhn

Değerli Gökhan Hocam

Sizi tebrik ederim.

Hem varil ve ucuz yağ ile değişim yapmamış hem de en az 150-250 lira civarında da kâr etmişsiniz.

45000 km bakımı için teklif aldım. Yağı kendim getirebilirmişim, de kararsız kaldım. Sadece serviste olan Castrol professional motor yağını dışarıdan alamıyoruz. Aslında dengi olan castrol edge LL i alıp kullandırılabilir ama iyi niyet garantisini düşünüyorum, ne olur diye. 

İşçilikte %10, malzemelerde %5 yaparız dediler.

20160816_142634.jpg

Bugün Castrol'e bir mail göndermiştim:

Castrol EDGE 5W-30 LL” ile “EDGE Professional Longlife III 5W-30 arasındaki fark nedir diye...

" Dear Castrol Team,

I want to learn that what is the differences between “Castrol EDGE 5W-30 LL” and “EDGE Professional Longlife III 5W-30” ?

Is there any really big diffrence with these engine oils? "

Castrol'den gelen cevap:

Hi

The Professional range products are additionally filtered to higher initial fill standards and are tailored to specific OEM requirements, whereas the retail versions are formulated to meet other OEM specifications that the FWS would not require.

They both meet the same VW approvals (  504 00 / 507 00 ) so either would be quite suitable

Kind regards

Andy Griffin

Advanced Technical - Automotive and Industrial Lubricants

Customer services – 0845 0821719

Email: [email protected]

Geri
Üst Alt