Yakıt Tüketimi

Baya yüksekmiş :)

Aracınızda aerodinamik fark olması mümkün değil, port bagaj yoksa yada diğer araçta süspansiyon nedenli yerden yüksekliği sizden farklı değilse. Araç içi ağırlıklarınız da benzer sanıyorum. Geriye kalan araç mekaniği nedenli olabilir, lastiklerin yere basma açısında bozukluk veya birbirlerine tam paralel olmaması, iç mekanik aksamlar arası sürtünmenin daha yüksek olması veya dişli vs. nedenli şanzıman aktarma kaybının yüksek olması, belki de (pek ihtimal vermesem de) rodaj zamanı uygun kullanım yapılmaması nedenli sonuçlar. 

• Beğen
Tepkiler: SCC

Buda benden olsun 1.2 tsi 105 bg 2014 aracım 90.000 km de manuel  uzun yol verisi 2.400 km si uzun yolda yapıldı fakat adiyaman fethiye ne kadar uzun yol da olsa sahil yolu dur kalk çok 2 yetişkin 1 bebek ve bagaj full....

20200216_142024.jpg

• Beğen
Bu ikisi de rekorum fakat bir daha hiç göremedim bu değerleri trafik yoktu hep yeşile denk geldim ve başlangıç noktamla bitiş noktası arası rakim bazında 170 metre oynuyordu yokuş assagi vardı tabi yokuş da çıkılıyor fakat totelde 170 metre iniliyor... 

20190925_165151.jpg

20190925_171633.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Yazılımlı golf 1.6 tdi 110 luk motor yakıt tüketimi egr+dpf on 17" jantlar.
Menzili 0 olarak kabul edin yakıt aldıktan sonra çektim.
6 aydır düzenli bp yakıt ve motul 5-30 xclean+ yağ, bakımdan beri 7k km oldu.
Gazlamalı yakıt tüketimi bu şekilde, bunun içinde en az 4 sefer top speed ve yolda denk gelinen tsi golf, fr, 2.0 tdi ların peşinden gazlama var. 3-4 arkadaşın da bakalım nasıl olmuş diyip binme durumu var. %80 akıcı ankara trafiği, %20 sıkışık dur kalk trafik şeklinde düşünün.
Yazılımlı 1.5 deponun, tam dolu 1 depo verisidir.
Bundan sonraki ilk dolu depoda full eco deneyeceğim.
Yazılımsız full eco 1050 km görüyordum şehir içi aynı koşullar gazlamadan.
Hadi bol bol gazladım min 700 km olur diyorum. Çünkü ben kaşındığım her noktada gazladım, arabaya baktım yağına baktım yakışına baktım baskı balatanın durumuna baktım vs ve bu şekilde beni tatmin etti.

IMG_20200225_000540.jpg

• Beğen
Yazılımlı golf 1.6 tdi 110 luk motor yakıt tüketimi egr+dpf on 17" jantlar.
Menzili 0 olarak kabul edin yakıt aldıktan sonra çektim.
6 aydır düzenli bp yakıt ve motul 5-30 xclean+ yağ, bakımdan beri 7k km oldu.
Gazlamalı yakıt tüketimi bu şekilde, bunun içinde en az 4 sefer top speed ve yolda denk gelinen tsi golf, fr, 2.0 tdi ların peşinden gazlama var. 3-4 arkadaşın da bakalım nasıl olmuş diyip binme durumu var. %80 akıcı ankara trafiği, %20 sıkışık dur kalk trafik şeklinde düşünün.
Yazılımlı 1.5 deponun, tam dolu 1 depo verisidir.
Bundan sonraki ilk dolu depoda full eco deneyeceğim.
Yazılımsız full eco 1050 km görüyordum şehir içi aynı koşullar gazlamadan.
Hadi bol bol gazladım min 700 km olur diyorum. Çünkü ben kaşındığım her noktada gazladım, arabaya baktım yağına baktım yakışına baktım baskı balatanın durumuna baktım vs ve bu şekilde beni tatmin etti.

Ekli dosyayı görüntüle 28402
Yakit aldiktan sonra 865 km gitmis, halen 280 km menzil gosteriyorsa gayet iyi degerler bence. 

@yunusaktas91 hayır yakıt aldıktan sonra fotoğraf çektim unuttuğum için. menzil 0 olarak düşünün. 1 depo gazlamalı 865 km. 6lt/100km

9864FF38-7C3F-4739-806E-C9B25D817F60.jpeg

2017 1.4 TSI ACT - İstanbul ici Anadolu-Avrupa-Anadolu sehirici tuketimi. Son 10 dk park yeri bulana kadar 6.6 idi. 1950 kmlik uzun sureli tuketim 7.6 lt. 

1.5 TSi 150 PS ACT

Antalya, %70 şehir içi (Antalya diye şehir içine dudak bükmeyin, berbat bir şehir içi trafiği var). Bir de pek efendi kullanan biri değilim ne yazık ki.

20200223_122851-01.jpeg

38km/h baya yüksek bir ortalama sayılır. TDI cilar daha iyi bilir ama max 5 yaksın dizel bu ortalama ile.

38km/h baya yüksek bir ortalama sayılır. TDI cilar daha iyi bilir ama max 5 yaksın dizel bu ortalama ile.
Ortalamanın yüksekliğine pek şahit olmak istemezsiniz bence, belirtmeye çalıştım.

Elbette dizel ile daha az yakarsınız ama ben benzinli keyfi için biraz fazla harcamaya razıyım. Ve bu benim için ayda 100-150 TL'yi geçmez.  

@cembo Spor modunda gazlayinca koltuga yapisma oraniyla benzin ibresinin asagi inme orani neredeyse ayni 😂 Ama sirf sessiz motor icin bile dizelden vazgecilir yani, hem de litresi 6,40 tl iken...

Geri
Üst Alt