Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

bende 2015 comfotline var %60 süper hasarsızlık sompo 1300tl civari çıktı..ancak çok önemli bir kaç kloz eklettim..

1. Sompo dışında hiç bir sigorta şirketinde olmayan anahtarlı çalınma kapsam dahilinde. Diğer firmalar asla ödemez.Bu çok önemli bir durum bir çok kişi magdur oluyor. hırsız eve giriyor açık kapıdan anahtarı alıp arabayı çalıyor..sigorta asla ödemez..çünkü zor kullanma yok..sompo eklemiş bunu..

2.3. Sahış gelir kaybı. Olur da belediye otobüsüne çarptınız (suç sizde) hasar büyük o araç ne kadar tamirde yatarsa sizden günlük parasını alırlar..bu kloz o yüzden önemli. Arkadaş halk otobüsüne çarpmış dı baya ücret ödemişti. Büyük şehirde yaşayanlar için olmazsa olmaz bir kloz..Birde değer kaybı olayı var..Bu kloz değer kaybını karşılarmı bilemem.

3. İMM bence en az 500 bin olmalı.

4. Orjinal cam klozu. Muafiyetsiz olmalı yok dora cam yok o cam yok bu cam asla orjinalin yerini tutmaz.

5.Mini onarım. Bu muallakta bir durum auto king rs vs millet pek begenmiyor ama mini onarım bence eklenmeli. yetkili servisler mini onarımda çok pahalı kalıyor.

6.ikame araç olayı ben 7 gun istedim 15 diyince bir 50 tl-100tl artıyor poliçe..15 gunde bile zaten araç çıkmıyor o nedenle araç kiralarım yıne de gerek duymam dedim.

7.anahtar kaybı klozu..Bu klozu hiç bir sigorta şirketi %100 karşılamaz. 2000-2500tl teminat veriliyor. immobilizer beyni 4 kilit kafadan 7000-8000 bin tl..sadece anahtar çıkarması doğusta 1500tl..ona göre kloz ekletin..yani anhatar çalınırsa her türlü cebinizden para çıkar..kasko en fazla 3000tl sını karşılar..

benim aklıma gelenler bunlar full kasko yaptık deyip yolda kalan çok gördüm tüm muafiyetleri teminatları iyi okuyun istediginizi çıkartıp ekletin..bu kasko olayı lego gibi ekletip çıakrtırsın parada ona göre değişir..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@slck  nisan sonuna kadar ödenmeliydi, belki 65 yas üstüne mucbir sebep vardir

Gecikme zammi devlette %20 civarinda, piyasada faiz %8, devlete borc geciktirilmez

@tiesay

Hani siyaset aleminde bir laf var ya 

Belgeleriyle İspatlamazsan namertsin :rolleyes:

Bu son bahsettiğiniz durumların yarın peşine düşücem..bölge müdürlüğünden gerekirse yazılı beyan istemeyi düşünüyorum!

Şimdi ben yarın aracı toslasam  

Ankaradaki 2 adet doğuş otoya götürürsem işçiligi cebimden mi vericem ? Eskihisara götürmeye mecburmuyum

Ak sigorta büyük ayıp eder ozaman

Bi daha kasko falan yaptırmam ak sigortadan?

(İkame araç işi bana önemli değil)
 Belirttiğiniz gibi "Peşine düştünüz" mü hocam? 

@tiesay

bölge müdürlüğü aşamasına geçmem lazım. 

7/24 hasar servisi  müşteri temsilcisi 2 saat  poliçenizde böyle bir ayrıntı yazmıyor (yani doğuş otoda işçilik karşılanmaz eskihisarda karşılanır)  olayıyla ilgili POLİÇENİZDE böyle birşey belirtilmemiş şeklinde geveleyip durdu . 

yavvv poliçe benim elimde de var . ??? 

en son herhangi bir kaza yapmanız durumda  böyle bir ayrıntıyı hasar experlerimiz size ayrıntılı olarak verecektir . dedi 

yani sonuç ? 

ya araca hasar vericez öğrenicez 

ya da hiç hasarımız olmadan hiç bi zaman öğrenemiycez .  

Kasko-Allianz : 1 milyon IMM, 250bin manevi, 15 gün ikame araç, cam muafiyetsiz.  1330TL-9 Taksite yaptırdım. Aracım Golf 2018 1.0 Highline. %65 hasarsızlık + şirket indirimi fiyatı bu.

Trafik-Sompo : 550TL + 30TL bp benzin çeki, sigortam.net

Aslında Sigortam.net 20. yıl indirimi ile gelen daha uygun kasko teklifleri vardı, Groupama 500bin IMM, cam muafiyetsiz 7 gün ikame araç 1100TL, Aksigorta : Sınırsız IMM, cam muafiyetli, 7 gün ikame araç : 1160tl

bunun dışında Sınırsız IMM, manevi tazminat, 15 gün ikame araç Anadolu Sigorta : 1760,  yine benzer teminat AXA VW Kasko ise 1700TL idi 

2020 yılı için yenileme

2018 1.6 dci otomatik Skypack 26 bin km'deki araç için:

Sompo Japon kasko: 2300 TL

Axa Trafik sigortası: 654 TL
2018 Qashqai 1.6 dci otomatik - kasko bedeli 305 bin tl

Sigorta ve kasko ikiside Türkiye Sigorta.

Trafik sigortası: 575 TL

Kasko: 2.183 TL 

7 gün araç tahsili, 500 bin tl İMM, 9 taksit.

6 Kasım 2020 Yenileme

Kasgo değeri : 232.817,00 ₺
Trafik Sigortası Koru : 496,50 ₺
Kasgo 250.000₺ imm Genişletilmiş Muafiyetsiz Unico : 1.100,75 ₺

bende 2015 comfotline var %60 süper hasarsızlık sompo 1300tl civari çıktı..ancak çok önemli bir kaç kloz eklettim..
1. Sompo dışında hiç bir sigorta şirketinde olmayan anahtarlı çalınma kapsam dahilinde. Diğer firmalar asla ödemez.Bu çok önemli bir durum bir çok kişi magdur oluyor. hırsız eve giriyor açık kapıdan anahtarı alıp arabayı çalıyor..sigorta asla ödemez..çünkü zor kullanma yok..sompo eklemiş bunu..
2.3. Sahış gelir kaybı. Olur da belediye otobüsüne çarptınız (suç sizde) hasar büyük o araç ne kadar tamirde yatarsa sizden günlük parasını alırlar..bu kloz o yüzden önemli. Arkadaş halk otobüsüne çarpmış dı baya ücret ödemişti. Büyük şehirde yaşayanlar için olmazsa olmaz bir kloz..Birde değer kaybı olayı var..Bu kloz değer kaybını karşılarmı bilemem.
3. İMM bence en az 500 bin olmalı.
4. Orjinal cam klozu. Muafiyetsiz olmalı yok dora cam yok o cam yok bu cam asla orjinalin yerini tutmaz.
5.Mini onarım. Bu muallakta bir durum auto king rs vs millet pek begenmiyor ama mini onarım bence eklenmeli. yetkili servisler mini onarımda çok pahalı kalıyor.
6.ikame araç olayı ben 7 gun istedim 15 diyince bir 50 tl-100tl artıyor poliçe..15 gunde bile zaten araç çıkmıyor o nedenle araç kiralarım yıne de gerek duymam dedim.
7.anahtar kaybı klozu..Bu klozu hiç bir sigorta şirketi %100 karşılamaz. 2000-2500tl teminat veriliyor. immobilizer beyni 4 kilit kafadan 7000-8000 bin tl..sadece anahtar çıkarması doğusta 1500tl..ona göre kloz ekletin..yani anhatar çalınırsa her türlü cebinizden para çıkar..kasko en fazla 3000tl sını karşılar..
benim aklıma gelenler bunlar full kasko yaptık deyip yolda kalan çok gördüm tüm muafiyetleri teminatları iyi okuyun istediginizi çıkartıp ekletin..bu kasko olayı lego gibi ekletip çıakrtırsın parada ona göre değişir..
1.şıkta hiçbir şirket karşılamıyor ibaresi yanlış olmuş.
Sompo maddelerini okuduysanız onlar bile ucu açık maddelerdir.En son 3 ay önce okumuştum belki değişmiştir diye fakat aynıydı.(-ebilir,abilir gibi cümle sonlarına eklenen takılar güveni azaltır)
Groupama %85 ve Eureko'da da aynı Sompo'da olduğu gibi ekletebiliyorsunuz bu teminatı.Şahsen burada adı geçen şirkete güvenim az bu ve daha önce yaşadığım problemler sebebiyle.

2. 3.Şahıs gelir kaybı değilde genelde gelir kaybı olarak geçer.Kamyonet,minibüs,personel servis araçlarına yaptıkları kısmi hasrlarda kendi kaskoları tarafından verilen gelir kaybı teminatıdır.Bireysel araçlara veren varsa öğrenmek isterim.

5.Mini Onarım teminatı Marka Kaskolar dışında halihazırda sunulan bir teminattır.Hatta Ray Sigorta trafik sigortasına bile mini onarım teminatı eklemiştir ve göze hoş gelen bir teminat.
AutoKing problem gözüyle bakılıyorsa Rs Servis ve Alc ile çalışan şirketleri seçmek daha iyi olacaktır.AutoKing franchise yöntemini kötü bayilerini %70e yakın oranda temizleyerek çözdüğünü düşünüyorum(evet eskiden denetimsiz olması sebebiyle rezaletti fakat şimdi memnuniyet olarak düzelmeye başladı diye düşünüyorum)
7.Anahtar kaybı yükselen sektör rakamları gözönüne alınarak birçok şirket tarafından revize edildi hatta Axa olay başı 5k seviyelerini gördü diye biliyorum araç marka segmentine göre.

Not:Elinizden geldiğince Marka Kasko almayın.Pişmanlıktır

...

başında aracınızın markasının geçtiği kasko çeşitleri.
Vw kasko-ford kasko- toyota kasko vs vs gibi

...
Hocam öyle kasgolar zaten yok biliyorum.
Örneğin VW kasgo gerçekte Eureka diye biliyorum.

Hocam öyle kasgolar zaten yok biliyorum.
Örneğin VW kasgo gerçekte Eureka diye biliyorum.

Sigorta sektöründeyim.Müşterlerimin aracının sırf adı üstünde yazıyor diye bayiler tarafından kandırıldıklarını çok gördüm ne yazık ki
Aksigorta Toyota Lexus Kasko
Allianz Generali Ford Kasko
Groupama Opel Kasko
Eureko Audi Kasko
Anadolu Sigorta Honda Kasko
Hdi Mercedes Kasko

...

Kasko-Allianz : 1 milyon IMM, 250bin manevi, 15 gün ikame araç, cam muafiyetsiz.  1330TL-9 Taksite yaptırdım. Aracım Golf 2018 1.0 Highline. %65 hasarsızlık + şirket indirimi fiyatı bu.

Trafik-Sompo : 550TL + 30TL bp benzin çeki, sigortam.net
Yukaridaki policenin bire bir aynisi allianz kasko 2020 Tiguan Highline icin 1548tl tuttu.

Trafik 500tl mapfre

her ikisi de Vdfden yapildi.

eski aracimin trafik sigortasini iptal ettirmek icin 2 gun ugrastim, daha da sigortam.nete bulasmam, 5 dklik is icin ugrastiriyorlar.

Yukaridaki policenin bire bir aynisi allianz kasko 2020 Tiguan Highline icin 1548tl tuttu.

Trafik 500tl mapfre

her ikisi de Vdfden yapildi.

eski aracimin trafik sigortasini iptal ettirmek icin 2 gun ugrastim, daha da sigortam.nete bulasmam, 5 dklik is icin ugrastiriyorlar.
Hayırlı olsun.

VDF bildiğim kadarı ile Garantinin Eureka sı üzerinden yapıyordu.

Geri
Üst Alt