Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

@Terms tesekkurler, vdf de bi acente aslinda, cogu sigorta firmasi ile calisiyorlar. Bana hic sormadan allianz teklif ettiler. (Muhtemelen en makul teklifi allianz verdi - sonradan ben bir kac kloz eklettim imm artirdim vs)

Kusursuz sürücüye sigorta cezası

ŞİMDİ 8 BİN ÖDÜYOR

Komisyonda İcra ve İflas Kanun teklifine eklenen maddeyle, trafik kazalarında kusuru olmayan araç sahiplerine ödenecek ‘değer kaybı tazminatı' hesabına ‘kullanılmışlık düzeyi' ifadesi monte edildi. Mevcut sistemde aracınıza arkadan başka bir araç çarptığında, siz kusursuz olduğunuz için karşı tarafın zorunlu trafik sigortası tamir masraflarınızı karşıladığı gibi bir de aracınızın kaza yüzünden uğradığı değer kaybını ödüyor. Bu değer kaybı mevcut düzenlemede aracınızın ikinci el değerindeki düşüşe göre hesaplanıyor. Örneğin kaza öncesinde piyasa değeri 100 bin lira olan bir araç, kaza sonrası boya veya değişen parçalar nedeniyle 92 bin liralık değere düşmüşse 8 bin liralık kaybın tamamı araç sahibine ödeniyor. Aracın eski ya da yeni olduğuna bakılmıyor.

YENİ YASA İLE 2 BİN TL

Ancak ‘kullanılmışlık düzeyi' ifadesi eklendiğinde aracın yaşı ve kilometresi de hesaba dahil olacak ve bu sefer kusuru olmayan araç sahibi 8 bin liralık kayba uğradığı halde örneğin 2 bin lira tazminat alabilecek. Kilometresi 165 bini aşan yüksek kilometreli araç sahiplerine ise bir kuruş bile ödenmeyebilecek. Anayasa Mahkemesi, vatandaşın mağduriyeti nedeniyle bu hesabı iptal etmişti.

(Gazeteden alıntıdır)

Merhabalar , Türkiye sigortadan 1636 TL ye kasko teklifi aldım aynı kapsam dahilinde anadolu sigortanın verdiği teklif 2570 tl. 3-4 senedir Anadolu sigortadan kaskolatırım aracımı iki firma arasında 1000 tl fark var sizlerinde görüş ve yorumlarınızı almak isterim . ( 2014 GOLF VII 1.4 TSI BMT 122 HIGHLINE ) 

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@emrah_ aradaki fiyat farkı çok fazla, türkiye sigorta kötü bir şirket değil eski güneş sigorta. bir şekilde yavaş ta olsa yardımcı olurlar. anadolu sigorta kendini kaf dağında görüyor

@emrah_ bir de aksigortadan alın derim. benim ki ak sigorta herhangi bir hasar da çözüm merkezlerişnde yaptırdığınız da hasarsızlık indirimi bozulmuyor.

@xfree37 değil, imm, kişi başına ödenen bedel in maddi olarak değerleri ne kadar. örneğin sizin paylaştığınız da imm 2 milyon TL diğer firmadaki ne kadar. ben o değeri limitsiz yaptırmıştım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@emrah_ aradaki fiyat farkı çok fazla, türkiye sigorta kötü bir şirket değil eski güneş sigorta. bir şekilde yavaş ta olsa yardımcı olurlar. anadolu sigorta kendini kaf dağında görüyor
Türkiye sigorta aslında Halkbank, Ziraat Bank ve vakıfbank'ın birleşerek kurduğu sigorta şirketidir yani devletin sigorta şirketi diyebiliriz. 

@Terms İhtiyari Mali Sorumluluk dahil ama ne kadar, limitsiz mi. o dahil olan kelimeden kasıtları nedir. bilmek lazım. 1100 küsür iyi rakam.

Geri
Üst Alt