Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

@krym @HONEY

Kazın ayağı çok öyle değil hocam, alttaki konudaki ilk mesajımdan itibaren aşağıda doğru diğer mesajlarımı da okursanız mevzuyu anlayacaksınız :)

2016 golf 7 1.4 tsi dsg 125 hp  trafik quick 488 tl kasko ak sigorta ful teminat muafiyetsiz sınırsız ımm 1620 tl.(geçen sene kaza yaptığım için cıkan fiyattır)

@Musaaksoy araç babamın üzerinde kaza yapmış olmasına rağmen puanı yüksek kaç yıllık şoför ondan sanırım.

@tiesay Hocam Istanbul icin: Dogus city esenyurt ile anlasmali (benim servisim) Tamas, uzay oto, kar otomotiv, MEZ, Dogus maslak, AVek, gibi yetkili servisler ile de anlasmali

Benim icin önemli olan dogus city esenyurt, arkadaslarim var orada, bir sorunda bu servise cektiririm arabayi, ayrica sigortamda servis kisitlamasi yok, VDF sigortanin yaptigi karektersizlik, ak-sigortanin verdigi teklifin yanina yaklasamiyorlar, sinirsiz imm'leride yok

Allah kaza bela vermesin, kimseyi sigorta sirketleriyle muhattap etmesin, cünkü hespsi pislik

Birde mümkünse araciniza kamera taktirin arkadaslar, internette okudum, köy yerinde kaza yapmis, kayit yok diye ödeme yapmamislar, ugarsip duruyor zavalli

@tiesay Hocam Istanbul icin: Dogus city esenyurt ile anlasmali (benim servisim) Tamas, uzay oto, kar otomotiv, MEZ, Dogus maslak, AVek, gibi yetkili servisler ile de anlasmali

Benim icin önemli olan dogus city esenyurt, arkadaslarim var orada, bir sorunda bu servise cektiririm arabayi, ayrica sigortamda servis kisitlamasi yok, VDF sigortanin yaptigi karektersizlik, ak-sigortanin verdigi teklifin yanina yaklasamiyorlar, sinirsiz imm'leride yok

Allah kaza bela vermesin, kimseyi sigorta sirketleriyle muhattap etmesin, cünkü hespsi pislik

Birde mümkünse araciniza kamera taktirin arkadaslar, internette okudum, köy yerinde kaza yapmis, kayit yok diye ödeme yapmamislar, ugarsip duruyor zavalli
Hey gidi hey,

Ben de Ankara dan günübirlik doğuşcity esenyurt a gidip almıştım aracımı, yağmur fırtına içinde toplu taşıma ile 2 saatte gitmiştim İstanbul demeye 1000 şahit isteyen güzide semte...

Anlaşmalı olduğunu sigortadan mı öğrendiniz yoksa servisten mi? 

@tiesay Esenyurt güzeldir, gökdeleni boldur, arka mahalleler haric

aksigorta.com.tr den baktim anlasmali servislere

@tiesay Esenyurt güzeldir, gökdeleni boldur, arka mahalleler haric

aksigorta.com.tr den baktim anlasmali servislere
Şuanda sigortacım ile görüştüm, detayları öğrendim. 

Aksigorta sayfasında da doğuşun kendisinde de aksigorta anlaşmalı görünüyor, ben de baktım doğru ancak kapsam içerikleri yazmıyor.

Mevzunun detayı şu şekildeymiş:

- Aracın Doğuş otoda yaptırılması durumunda, araçta fabrika çıkış orijinal parça varsa yine orijinali ile değişim ancak yan sanayi parça varsa yine yan sanayi ürün kullanıldığı (diğer sigortalar demekki hep orijinal takıyor) 

- Doğuşta yaptırılan işlemlerde yukarıda belirttiğim parçaların ücreti kasko kapsamında ancak işçilik kapsam dışı, burası çok önemli. 

- Yine aracın Doğuş ta yaptırılması durumunda tamir süresi boyunca ikame araç yok. 

2. Ve 3. Madde zaten kafadan falso bir durum. 

Ancak doğuş harici diğer vw yetkili servislerinde (eskihisar, mez vs..) kapsamda sorun yok, yani işçilik ve ikame araç kasko kapsamında. 

Sigortacınız beraberinde yetkili servisde tanıdıklarınız var ise sizde teyit edebilirsiniz, farklı bir durum varsa ben de öğrenmiş olayım.. 

@krym

@Savatage

@HONEY

@tiesay

Hani siyaset aleminde bir laf var ya 

Belgeleriyle İspatlamazsan namertsin :rolleyes:

Bu son bahsettiğiniz durumların yarın peşine düşücem..bölge müdürlüğünden gerekirse yazılı beyan istemeyi düşünüyorum!

Şimdi ben yarın aracı toslasam  

Ankaradaki 2 adet doğuş otoya götürürsem işçiligi cebimden mi vericem ? Eskihisara götürmeye mecburmuyum

Ak sigorta büyük ayıp eder ozaman

Bi daha kasko falan yaptırmam ak sigortadan?

(İkame araç işi bana önemli değil)

@tiesay

Hani siyaset aleminde bir laf var ya 

Belgeleriyle İspatlamazsan namertsin :rolleyes:

Bu son bahsettiğiniz durumların yarın peşine düşücem..bölge müdürlüğünden gerekirse yazılı beyan istemeyi düşünüyorum!

Şimdi ben yarın aracı toslasam  

Ankaradaki 2 adet doğuş otoya götürürsem işçiligi cebimden mi vericem ? Eskihisara götürmeye mecburmuyum

Ak sigorta büyük ayıp eder ozaman

Bi daha kasko falan yaptırmam ak sigortadan?

(İkame araç işi bana önemli değil)
Düşün şu işin peşine, siz de biz de rahatlayalım  :)

Kasko yaptırırken sigortacım bunu belirtmişti, hatta bu konuda geçmiş mesajlarımda da 1-2 linkten alıntı yapmıştım(şikayetvar.com vs.) 

Sonrasında @krym nin VDF tarafından aranıp tam da nokta atış bu mevzuyu bildirmesi, aksigorta nın tam kapsamlı olması.

Bunların hepsini uranüs, neptün, plüton un aynı hizaya gelmesi gibi yorumlamak istemiyorum... 

@tiesay Ak-sigorta sorunlu gözüküyor, ben sinirsiz imm icin ak sigortayi tercih etmistim, ihtiyac durumunda artik diger yetkili servisleri tercih ederim

Benim üzerimde cok sayida gayrimenkul var (aileden kalma), olasi bir yüksek meblagli kazada sinirsiz imm benim icin cok önemli, hatta arabadan daha önemli, cünkü milyonluk zarar versem Allah korusun, o milyonlari benden alirlar

@krym

@tiesay Ak-sigorta sorunlu gözüküyor, ben sinirsiz imm icin ak sigortayi tercih etmistim, ihtiyac durumunda artik diger yetkili servisleri tercih ederim

Benim üzerimde cok sayida gayrimenkul var (aileden kalma), olasi bir yüksek meblagli kazada sinirsiz imm benim icin cok önemli, hatta arabadan daha önemli, cünkü milyonluk zarar versem Allah korusun, o milyonlari benden alirlar
Madem çok sayıda gayrimenkul emlak var?

Hatırlatayım ! Bu ay ödenecek!

Bana 1 tane evin ki dert...

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/emlak-vergisi-odemeleri-basladi-2020-emlak-vergisi-odemleri-icin-son-tarih-ne-zaman,GhyeVkBfFk6b8j5Yoo48GA

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage Bu ay kira gelir vergisini ödedim, gelir vergisinin yaninda emlak vergisi devede kulak kaliyor

Gelir vergisinde çok cüzide olsa bir gecikme zammı var.
Mayıs sonuna kadar ertelendigi söylenmişti.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt