Güncel Bakım Masrafları

@tosoon 

Benim uyarıyı 60.000 km 'de verdi, sizde çok erken söylemiş servis elemanına aldanmayın ekran uyarı verecek. Uyarı verdiğinde bile acil değil değişimi ama aksatmayın.

Şimdi 75.000 km oldu araç ben kendim Shell yağ almıştım birkaç ay önce onu kullanmak istiyorum ama faturasını istiyorlar. Açılmamış kutuya zorluk çıkarırlarsa dışarıda herhangi bir Euromaster 'da yaptırayım diyorum. Hiç giden oldu mu Euromaster gibi özel servislerin biraz daha kurumsal olan haline  :D

Bugün 2.yıl bakımini yaptırdım...Webden randevu aldığım için yüzde 5 parca yüzde 10 işçilik indirimi uyguladılar. 989 tl tuttu.. Aracım 1.2 manuel midline plus...

Ekstra bir şey değiştirmediler. Cam suyu karter tapa falan işte... Sadece balatalar biraz azalmış..3. Bakıma kadar kesin biter dedi eleman.. Aracım şu an 28000 de... 35000 gibi getirin 

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
70.000,- km deyim (düz vites) henüz hiçbir balata değişmedi. Kullanmanıza ve otomatik/düz vites olmasına göre aşınma süresi değişir. Uyarı ışığı yanana kadar servise gitmenize gerek yok.

Bugun 16 mart icin online randevu aldim dogus oto etimesguta , disardan yag gotursek kabul ediliyor mu birde burclardan gelen sesleri soyleyecegim , ara ara sofor kapisindan tikirti geliyor elimle cok hafif bastirinca kesiliyor bunun icin kapinin ic panelleriyle oynatmaya deger mi 

Bugun 16 mart icin online randevu aldim dogus oto etimesguta , disardan yag gotursek kabul ediliyor mu birde burclardan gelen sesleri soyleyecegim , ara ara sofor kapisindan tikirti geliyor elimle cok hafif bastirinca kesiliyor bunun icin kapinin ic panelleriyle oynatmaya deger mi 
Garanti varsa sesi söyleyin. Yoksa oynatmaya gerek yok. Dışarıdan yağı sorun servisten servise değişiklik gösteriyor.

Aracım 65bin km de 1.4 manuel 2013 model 

Servise götürmüyorum, mart ayında 6. bakımına sanayide sokacağım,

ağır bakımlarını araştırıyorum..

triger kayışı, fren hidrolik sıvısı yada başka nelerin değişmesi gereklidir?

Aracım 65bin km de 1.4 manuel 2013 model 

Servise götürmüyorum, mart ayında 6. bakımına sanayide sokacağım,

ağır bakımlarını araştırıyorum..

triger kayışı, fren hidrolik sıvısı yada başka nelerin değişmesi gereklidir?
-Fren hidroliği (Dot4 VW501.14 onaylı olmalı) standart dot4 yağlar uygun değildir., bişey olmaz hepsi aynı diyenler olacaktır., itibar etmeyiniz..!!

-Soğutma suyu Antifirizi (G13 tip antifiriz) 3-3,5 litre G13 tip antifiriz ihtiyacınız olacak (antifiriz ömürlüktür diyenler olacaktır itibar etmeyiniz..!)

-Antifiriz değişimi sırasında lazım olacağından yaklaşık 3-3,5 lt. arası saf su

-Devirdaim pompası (iki parçadan oluşuyor teki değil, her ikisi de değişmeli) VW 'lerde devirdaim pompası kronik problemdir..!!

-Şayet triger değişicekse parçayı dışardan değil mutlaka servisten alınız (triger değişimi yapanlar genelde parçayı servisten alır doğrusu da budur)

-Triger gergi rulman seti

-V kayışı

-Yakın zamanda değişmediyse Bujiler

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.4 tsi motorlarda triger kayis degil zincir oluyor genelde. Zincir ise belli kilometrede degilde ariza yapinca degisiyor.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Samsun Özön'den Golf 6 için aldığım fiyat aşağıdaki gibidir:

''Fren hidroliği parça:42 tl işçilik:120 tl
Ön fren balatası parça :342 tl işçilik:151 tl
Arka fren balatası parça:275 tl işçilik :108 tl
Aracımızın kampanyası mevcut parça ve işçiliklerde %25 iskonto desteğimiz oluyor. Ortalama işlem süresi 2-3 saat aralığındadır.''

Bu durumda sadece fren hidroliğini yetkili serviste değiştirteceğim.

Ön + arka Bosch balataları 275 TL'ye internetten aldım; sanayide ustama değiştirteceğim. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine açığım :)

Aracımızın kampanyası mevcut parça ve işçiliklerde %25 iskonto desteğimiz oluyor. Ortalama işlem süresi 2-3 saat aralığındadır.''

Ön + arka Bosch balataları 275 TL'ye internetten aldım; sanayide ustama değiştirteceğim. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine açığım :)
Yetkili fiyatları çok uygunmuş aslında. 

@isok 65 ağır bakımlar için erken değil mi? Fren hidroliği ve antifriz zamanı gelmiş.

Ön + arka Bosch balataları 275 TL'ye internetten aldım; sanayide ustama değiştirteceğim. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine açığım [emoji4]
Balata icin Trw -ferodo - optimal -ate tercih etseniz daha iyi olur. Ben passat icin trw taktim onlere 170 tl idi fiyati

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@isok 65 ağır bakımlar için erken değil mi? Fren hidroliği ve antifriz zamanı gelmiş.
Yanıtınız için teşekkürler, km düşük evet ancak araç 6 yaşına girdiğinden düşünmüştüm.

sanırım bakıma ek sadece fren hidroliği ve antifiriz yenilenmesi gerekiyor

Fren hidroliği, antifiriz, mazot filtre, yağ filtre, polen filtre, hava filtre, motor yağ, işçilik 1150 lira fiyat verdi servis bugün. İyi midir?

@yusuf yetkili servis hocam, indirimli fiyat kampanya yüzde 30 indirimle 1150 lira. Dışarıda ise mann filtreler castrol yağ, fren hidroliği ve antifiriz ile özel serviste 850 ye geliyor. Üstelik servisin antifirizi g13 tip, fren hidroliğide 501.14 onaylı olanı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt