Güncel Bakım Masrafları

2015 1.4tsi 51.900km'de.Yağ bakımına 800km kalmıştı. van sardur'da yaptırdım.
a92e52d78a622a60f2ab61b94a3411c8.jpg

...

50.000 km deki 2016 model 1.2 tsi aracımın 4. yıl 60.000 km bakımını 25 ağustosta yaptırdım. 4 yaşını doldurduğu için parça ve işçilikte %25, motor yağında %16 zubizu indirimi uygulandı. Aracı teslim etmeden önce özellikle belirtmeme rağmen polen filtresi eco seri takılmış. Acelem olduğundan iş emrine sonradan bakınca fark ettim. Normal polen filtresi ile eco olan arasında 50 tl gibi bir fark var. Yalnız dikkatimi çeken servisler yalnızca polen filtresinde eco seri kullanıyorlar diğer filtreler normal kalite olanlardan takılıyor.

IMG_4786.JPG

60.000 bakımı icin Keşan Mercan otomotivi aradim yağı kendim getirecegim dedim kabul ettiler yağ hariç 990 TL dediler bana biraz fazla geldi açıkcası, gecen sene kasım ayinda dogus oto etimesgutta 500-600 arasina yaptirmistim yag haric. Cam tavan bakimini ise yapamadiklarini soylediler. Yaği 312 TL ye siparis verdim Liqui Moly, serviste ekstra balata, fren hidroligi ve akü masrafi cikmaz ise 1300 Bandinda bakim yaptirmis olacagim.

@ZITIPAŞA standart TDİ bakım fiyatından yağ düşülerek fiyat verilmiştir muhtemelen. Araç yaşına göre indirime girecektir. (Bir de yakıt filtresi değişimi de eklenecektir ya da bunu hesaplanarak bu fiyat çıkmıştır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
50.000 km deki 2016 model 1.2 tsi aracımın 4. yıl 60.000 km bakımını 25 ağustosta yaptırdım. 4 yaşını doldurduğu için parça ve işçilikte %25, motor yağında %16 zubizu indirimi uygulandı. Aracı teslim etmeden önce özellikle belirtmeme rağmen polen filtresi eco seri takılmış. Acelem olduğundan iş emrine sonradan bakınca fark ettim. Normal polen filtresi ile eco olan arasında 50 tl gibi bir fark var. Yalnız dikkatimi çeken servisler yalnızca polen filtresinde eco seri kullanıyorlar diğer filtreler normal kalite olanlardan takılıyor.
Evet çünkü filtrelerde sadece polen filtresi için "Eco seri" var., diğer filtrelerde eco seri üretimi yok..!!

VW Ekonomik Parçalar; Akü, Alternatör, Amortisör, Buji, Egzoz, Fren Balatası, Fren Diski, Cam Suyu, Polen Filtresi, Silecek parça gruplarını kapsıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
***Bakım için yağı dışardan alacak arkadaşlar., servis iş emrine; Müşterimiz motor yağını Liqui Moly Türkiye Distribütörü olan Egemot Otomotiv'den temin etmiştir, faturasıyla servisimize ibraz etmiştir. diye not düşürsünler..!!

ve yağın ismini de yazdırın Liqui Moly TopTec 4200 LongLife III 5W-30 (VW504.00/507.00)

Neden çünkü servisler yağı dışardan getirenlere; müşteri yağı dışardan kendisi temin etmiştir., ilerde motor aksamından kaynaklı arızalarda servisimiz ve/veya doğuş oto sorumlu değildir ve/ya garanti kapsamı dışında kalabilir., vs.. gibi aracın kayıtlarına bir yazı yazıyorlar..!!

Neden böyle bir yazı yazıyorlar; dedikleri dışardan temin edilen yağın sahte mi orjinal mi bilmiyoruz ve piyasada sahte yağ riski olduğu için böyle diyorlar..!!

Bu riske karşı motor yağı alırken Motul, Liqui Moly, Mobil 1 vs.. hangi yağı tercih ederseniz edin., işinizi garantiye almanızı ve motor yağını Türkiye distribütöründen, bölge bayisinden veya ana bayilerin birinden temin ediniz..!!

2016 Temmuz çıkışlı 1.6 tdi (47 bin km de) 4. yıl periyodik bakım ,ekstra fren hidroliğinin değişmesini istedim.

Parça işçilikte %25, motor yağında %16 indirimli

377C7C9F-AC86-4D2D-885E-7D9F81F86F11.jpeg

@forzaGilles  Bugün aracımı servise getirdim. Yılda en fazla 7-8000 km yaptığım için servis önümüzdeki yıl triger bakımını yapabiliriz dendi. Açıkçası arada kaldım ama servis böyle bir beyanda bulunduğu için ağır bakım işlemleri bir sonraki bakıma bırakıldı..

@CanKay84 normal bakım fiyatı bu kadar zaten, nasıl bi indirim yapılmış anlayamadım?

@forzaGilles  Bugün aracımı servise getirdim. Yılda en fazla 7-8000 km yaptığım için servis önümüzdeki yıl triger bakımını yapabiliriz dendi. Açıkçası arada kaldım ama servis böyle bir beyanda bulunduğu için ağır bakım işlemleri bir sonraki bakıma bırakıldı..
Hocam yarın doların ne kadar olacağı belli değil., seneye bakım fiyatları ne olur bilinmez., en az 2 katına çıkar., seneye zubizu servis kampanyası devam eder mi hiç bişeyin garantisi yok., şimdi bütçeniz el veriyorken yaptırmanızı öneririm.

@CanKay84 normal bakım fiyatı bu kadar zaten, nasıl bi indirim yapılmış anlayamadım?
Normal bakım fiyatı bu kadar değil hocam. Dikkatinizden kaçmış olabilir ekstra buji de var içinde. Faturada daha detaylı yazıyor indirim oranları ama zubizu indirimsiz olarak servis buji dahil 1750 tl gibi bir fiyat vermişti.

Normal bakım fiyatı bu kadar değil hocam. Dikkatinizden kaçmış olabilir ekstra buji de var içinde. Faturada daha detaylı yazıyor indirim oranları ama zubizu indirimsiz olarak servis buji dahil 1750 tl gibi bir fiyat vermişti.
pardon bujiye görmemişim :)

Geri
Üst Alt