Welcome to Golftutkusu

9LOgm5.jpg

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

"Golf satın aldığınızda bir arabadan fazlasına sahip olduğunuzu göreceksiniz"

Kastım her geçen gün bir yenisini diğerleri arasına eklediğiniz detaylar, kullanım özellikleri değildir. burada bilgi ve tecrübeden fazlasını da paylaştığımızı göreceksiniz: bir paylaşım platformunda nadiren bulunan seviyeyi,  çıkarsız paylaşımın sonucu olan ; samimi bir dostluğu bulacaksınız uzun yıllar önce kaybettiğimiz.

Yorumsuz, tarafsız, tartışmasız ve yüzlerce gereksiz mesaj okumadan aradığınızı bulmaya odaklı ve görsellerle desteklenmiş Golf ansiklopedisinin yapraklarıdır çevirdikleriniz. Onlar ki ciddi bir emeğin ve işbirliğinin sonuçlarıdır. 

Eğer bir Golf  sahibiyseniz veya almayı düşünüyorsanız normalde yıllar alacak tecrübe sonucu öğreneceklerinizi çok daha kısa sürelerde öğrenmeniz mümkün olacak. Bu araştırmanızın sonunda sadece bir Golf sahibi olmadığınızı göreceksiniz.

Bilgiyi güçle ve gücü parayla özdeşleştirenlerin fena halde yanıldıklarının en önemli kanıtı sınırsız seyahat özgürlüğüdür sayfalar arasında.

 bu paylaşım platformunda vereceğiniz manevi destek doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı olacaktır. Lütfen üye olarak desteğinizi esirgemeyin.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

7v47yY.jpg

Lycian

Üye
 • İçerik sayısı

  24
 • Katılım

 • Son ziyaret

Lycian Hakkında

 • Derece
  Yeni üye
 • Doğum Günü
 1. Aracınızda muhtemelen bir sıkıntı yoktur. Daha düşük güç ve tork değerleri nedeniyle vites değişimi göreceli biraz üst devirde değişiyordur.
 2. Hocam kabaca yaptığınız bu hesap aynen gerçek durumu yansıtıyor. Fark aralığını 5-10 kr arasında tutabilirsiniz. Çok zorlandığında veya aşırı trafik koşullarında TSI farkı daha açacaktır..
 3. acikcasi banada biraz fazla geldi. 7 civari normal olurdu..
 4. Mugla-Aydin-Denizli-Ankara 4 yetiskin bagaj slime dolu agirlik olarak 70 kg civari diyelim. Yola cikmadan arac 500 km idi. Genelde 100-110-120 arasi. Rodajda oldugundan sadece birkac kez 130'a cikildi. Her zaman vites degistirme onerilerine gore kullanilmadi zaten bluescore sadece 77. Yolculugun ardindan depo dolunca pompa hesabina gore 5.6 lt cikti.
 5. Aynı şey benim de başıma geldi. Forumda konusu mevcut. Forum donanimhaberde bir arkadaş rötüş boyası satıyor ondan alıp rötüş işlemini yapacam. Havalar bir düzelsin..
 6. Mugla hocam. Sik kullandigimiz guzegahlarda oldukca rampali. O yuzden 1.2 TSI biraz dusundurdu. Yoksa ekonomi/performans olarak biliyorum bicilmis kaftan. Bu arada sanirim sizde manuel kullaniyorsunuz..memnun musunuz?
 7. Arkadaşlar merhaba, Şu 16 Ocağa kadar olan kampanya kapsamında bir golf alabilirmiyiz diye uğraşıyorum. Ailemizde bir Golf 6 1.6 tdi dsg araç var. Onun dışında elimizdeki hafif ticari araç yerine (sadece binek olarak kullanılıyor) yeni golf alalım diyoruz. Başta düşüncem en ucuz golfü almaktı malum ekonomik durumlar vs. Öte yandan döviz kurlarının kısa bir süre içinde fiyatları dramatik olarak etkileyecek olması.. Yaşadığımız yerde oldukça fazla rampa var. Ancak trafiğin az olduğu yerler. Bu durumda TSI'ın çok yakma durumu nasıl olur bilemiyorum. Malum TSI motorlar rampaları çok sevmiyor. Muhtemelen şehir dışı bile olsa 7 hatta 8 litre olabilir diye öngörüyorum. Öte yandan 1.6 tdi midline plus var 90 lık. Bunla 1.2 tsi midline plus arasında 15.000 fark oluyor. Veya 1.2 tsi comfortline'da ise 6.000 fark var. Sonuç olarak kafa bayağı karıştı..bir yardım
 8. 96,600+3000+1500= 101,100 toplam yaklaşık olarak..cam tavan + metalik boya Bence çok iyi indirim..
 9. Arkadaşlar, Bu iki donanım arasında yaklaşık 7000 lira fark var. Comfortline da sadece koltukları için cazip geliyor. Onun dışında pek bir şey yok gibi.. Düşüncelerinizi almak istedim.
 10. Hocam merhabalar, Bugüne kadar servislere böyle bir talepte bulunmadım. Acaba her servis bu durumu uygun karşılar mı? 5 lt alıp kalan bir tanesini de yedekte kullanmak üzere bagaja atabiliriz. Bende nisan ayı gibi servise gitmem gerekiyor. Bir bakalım.
 11. Ali bey, Gözlemlerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyoruz. Anlattıklarınız benim de teknik dökumanlarda okuduklarımla tamamen örtüşmekte. Rejenerasyon işlemi ECU kontrolünde ve birçok etmene göre ayarlanmakta. Olayı en basit hale indirgersek bu araçlarla arasıra keyif sürüşü dediğimiz turlara çıkarmamız gerekiyor. Gerçi Golf'le bunu yapmanın da keyfine diyecek yok zaten
 12. Arkadaşlar DPF temizliği için illa 3000-4000 devir bandı gerekli değildir. Burda önemli olan kesintisiz çalışmadır. Normalde VAG kablo ile DPF regeneration işlemi 1500 gibi devirde yapılır bu bile DPF iç ısısının rejenerasyon sıcaklığına ulaşmasını sağlar. 2000 devir civarı 15-20 dk kesintisiz sürüşler yeterlidir...
 13. @velihoca Comfortline ek olarak baska birsey var miydi hocam? Liste fiyatindan cok da fazla indirim olmamis gibi. Bende eski kasa 2012 1.6 TDI DSG kullaniyorum da. Satip yenilesek mi diye dusunuyorum..
 14. Collinite 476s (3 aylik) uzerine haftasonu Sonax BSD uygulandi. Yagmur sonrasi donan damlaciklar...
 15. Hayırlı olsun aracınız. Çok ufak birşeyse takmayın kafanıza bence. Bu arada fiyat kaç oldu acaba??