Jump to content
Golftutkusu

Lycian

Üye
 • İçerik sayısı

  27
 • Katılım

 • Son ziyaret

 1. Yeni Lastiklerimiz Michelin Crossclimate 195 65 R15

  Gule gule kullanin. Ayni ebatta lastige ihtiyacim var ve benim de dusundugum bir model. Tecrubeleriniz oldukca degerli olacak. iyi yolculuklar,
 2. Emisyon Guncellemesi

  Aynen sizin aracınız için bir güncelleme olmaması lazım.
 3. Emisyon Guncellemesi

  Benim bildiğim bu güncelleme Mk7 TDI'ları kapsamıyor. Emisyon problemli olanlar Euro 5 TDI'lar. Bizim Mk6 TDI'da güncelleme yapıldı 3 ay önce. Öncesinde bu motorlarda meşhur yaşanan düşük devirde enjektör şakırdama problemi ortadan kalktı. Motor belirgin bir şekilde daha sessiz çalışıyor. Tüketim değerleri yol bilgisayarında saçma değerler gösteriyordu (7-8 litre gibi) güncelleme sonrası (5-5.5 lt) değerlerinin yani normal değerleri gösteriyor. Yol bilgisayarındaki tüketim değerleri doğru değerlere yakın. Performans olarak ben bir düşme gözlemlemedim. Sadece araç DSG ise kesinlikle ama kesinlikle DSG güncellemesini de bu emisyon güncellemesi ile beraber yaptırın. Aksi taktirde araç aşırı bir şekilde hantallaşıyor diye yazan bir arkadaşı duymuştum. Sonuç olarak güncelleme ile ilgili ben memnun kaldım.
 4. 1.2 tsi dsg kullanıcıları

  Aracınızda muhtemelen bir sıkıntı yoktur. Daha düşük güç ve tork değerleri nedeniyle vites değişimi göreceli biraz üst devirde değişiyordur.
 5. Golf 1.6 TDI 105 PS DSG Highline Yakıt tüketimi verileri

  Hocam kabaca yaptığınız bu hesap aynen gerçek durumu yansıtıyor. Fark aralığını 5-10 kr arasında tutabilirsiniz. Çok zorlandığında veya aşırı trafik koşullarında TSI farkı daha açacaktır..
 6. 1.4 TSI DSG 125 PS

  acikcasi banada biraz fazla geldi. 7 civari normal olurdu..
 7. 1.4 TSI 125 Ps Manuel

  Mugla-Aydin-Denizli-Ankara 4 yetiskin bagaj slime dolu agirlik olarak 70 kg civari diyelim. Yola cikmadan arac 500 km idi. Genelde 100-110-120 arasi. Rodajda oldugundan sadece birkac kez 130'a cikildi. Her zaman vites degistirme onerilerine gore kullanilmadi zaten bluescore sadece 77. Yolculugun ardindan depo dolunca pompa hesabina gore 5.6 lt cikti.
 8. Ön Kaputta Taş İzlerinden Boya Kalkmış

  Aynı şey benim de başıma geldi. Forumda konusu mevcut. Forum donanimhaberde bir arkadaş rötüş boyası satıyor ondan alıp rötüş işlemini yapacam. Havalar bir düzelsin..
 9. Tavsiye - Yeni araç

  Mugla hocam. Sik kullandigimiz guzegahlarda oldukca rampali. O yuzden 1.2 TSI biraz dusundurdu. Yoksa ekonomi/performans olarak biliyorum bicilmis kaftan. Bu arada sanirim sizde manuel kullaniyorsunuz..memnun musunuz?
 10. Tavsiye - Yeni araç

  Arkadaşlar merhaba, Şu 16 Ocağa kadar olan kampanya kapsamında bir golf alabilirmiyiz diye uğraşıyorum. Ailemizde bir Golf 6 1.6 tdi dsg araç var. Onun dışında elimizdeki hafif ticari araç yerine (sadece binek olarak kullanılıyor) yeni golf alalım diyoruz. Başta düşüncem en ucuz golfü almaktı malum ekonomik durumlar vs. Öte yandan döviz kurlarının kısa bir süre içinde fiyatları dramatik olarak etkileyecek olması.. Yaşadığımız yerde oldukça fazla rampa var. Ancak trafiğin az olduğu yerler. Bu durumda TSI'ın çok yakma durumu nasıl olur bilemiyorum. Malum TSI motorlar rampaları çok sevmiyor. Muhtemelen şehir dışı bile olsa 7 hatta 8 litre olabilir diye öngörüyorum. Öte yandan 1.6 tdi midline plus var 90 lık. Bunla 1.2 tsi midline plus arasında 15.000 fark oluyor. Veya 1.2 tsi comfortline'da ise 6.000 fark var. Sonuç olarak kafa bayağı karıştı..bir yardım
 11. Vw İndirim

  96,600+3000+1500= 101,100 toplam yaklaşık olarak..cam tavan + metalik boya Bence çok iyi indirim..
 12. Midline Plus vs Comfortline

  Arkadaşlar, Bu iki donanım arasında yaklaşık 7000 lira fark var. Comfortline da sadece koltukları için cazip geliyor. Onun dışında pek bir şey yok gibi.. Düşüncelerinizi almak istedim.
 13. Hocam merhabalar, Bugüne kadar servislere böyle bir talepte bulunmadım. Acaba her servis bu durumu uygun karşılar mı? 5 lt alıp kalan bir tanesini de yedekte kullanmak üzere bagaja atabiliriz. Bende nisan ayı gibi servise gitmem gerekiyor. Bir bakalım.
 14. Golf 7 2012 dizel partikül sorunu

  Ali bey, Gözlemlerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyoruz. Anlattıklarınız benim de teknik dökumanlarda okuduklarımla tamamen örtüşmekte. Rejenerasyon işlemi ECU kontrolünde ve birçok etmene göre ayarlanmakta. Olayı en basit hale indirgersek bu araçlarla arasıra keyif sürüşü dediğimiz turlara çıkarmamız gerekiyor. Gerçi Golf'le bunu yapmanın da keyfine diyecek yok zaten
 15. Golf 7 2012 dizel partikül sorunu

  Arkadaşlar DPF temizliği için illa 3000-4000 devir bandı gerekli değildir. Burda önemli olan kesintisiz çalışmadır. Normalde VAG kablo ile DPF regeneration işlemi 1500 gibi devirde yapılır bu bile DPF iç ısısının rejenerasyon sıcaklığına ulaşmasını sağlar. 2000 devir civarı 15-20 dk kesintisiz sürüşler yeterlidir...
×