Güncel Bakım Masrafları

Arkadaşım bir tane Özel Vw servisine sordu da makina ile hidrolik değişimi 150 tl demişler. Orjinal servis malı varmış makinenin içinde. Yetkili Serviste 12 yaşındaki aracı yaptırsam 150 den aşağı değişirler sanırım ? Dışarısı için fiyat çok geldi sizce?

Ekli dosyayı görüntüle 27053
Serviste 180 olduğunu düşünürsek., yapılacak indirimi hesaba katarsak 130-135 gibi bir rakama gelir

merhaba arkadaşlar normalde golfumu kardeşime verdim ama vw segmentinden devam ettim için burada yazmaya devam ediyorum ..2015 golf 1.2 tsi kardeşime verdikten sonra subat 2018 de audi a3 sedan tdi geçmiştim..aracımı dün doğuş maslaka bıraktım 30k 2 yıl bakımı için..araç serviste bir gün kaldı sabahları v kayısından ses geliyordu bir bakın dedim bizde kalsın dediler ok dedim ama tespit edememişler neyse önemli değil garanti bitmeden tekrar kontrol ettireceğim..neyse konumuz 30k bakımı...ödediğim para 1828 tl %5 online indirimli..zubizu yok olmuyor..sarf malzeme öndeki amortisor takozları malum gıcırtı, cam tavan yaglanması için ödedim..saçma bir ücret..cam suyunu dokmeden istedim ben seyreltip kullanıyorum..

audi tdi ile yukarıda arkadasın bakımını yaptırdıgı golf tdi arasında mazot filtresi, polen ve bakım kodları farklı..dikkat ettiyseniz golflere normal polen filtresi audilere @forzaGilles dostumuzun kendi golfune taktırdığı 3 katmanlı poleni takıyorlar... araç şaside bu çıkıyormuş ama bana tuaf geldi..birde mazot filtresi bende daha ucuz D harfı farklı oldugundan..fark nedir bilemiyorum..aynı motor aynı filtre olması lazım ama..onun dışında işçilik birim fiyatları gördüğünüz gibi audi olarak pahalı..

bakım.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Herkese iyi forumlar.Golf 7,5 1.0 tsi aracımın 45.000 bakımı yaklaşıyor.Aracın balataları da değişmeyi düşünüyorum.Yakın zamanda bakıma girmiş 1.0 aracımız var mı?Bir de servis balata değişim ücreti hakkında yakın zamanda değişmiş arkadaşımız var mıdır?Bilgilendirirseniz müteşekkir olurum arkadaşlar.

6B93A339-BA81-498D-8B0D-55A4691BCBC8.jpeg

Merabalar. İnternette baktığım zaman her 15 binde servis zamanı var fakat ben aracın ekranından baktığım zaman 3000 km sonra bakıma gidin diyor. Araç 79600 km de. Nezaman servise gitmeliyim. Ve gideceğim serviste ne değişimi yapılcak bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Merabalar. İnternette baktığım zaman her 15 binde servis zamanı var fakat ben aracın ekranından baktığım zaman 3000 km sonra bakıma gidin diyor. Araç 79600 km de. Nezaman servise gitmeliyim. Ve gideceğim serviste ne değişimi yapılcak bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
her 15 bin yada 1 yıl hangisi önce dolarsa..yılda 15k dan az km yapıyorsanız her yıl aynı zamanda yapılması gerekiyor..şöyle bir durumda olabilir son servis özel yerde yapıldıysa ve zamanı sıfırlamadılarsa bu uyarı gelebilir..siz sanırım aracın ilk sahibi değilsiniz..son bakımı öğrenip ona göre devam edebilirsiniz yada beklemeden bakım yapmalısınız..aracınız dizel yada benzinlimi yazmadınız o yuzden neler değişir derseniz aşağı yukarı aynı..dizelde mazot filtresi değişecek..polen filtresi tüm golflerde aynı..yag ve hava filtreleri değişecek..yagı söylemiyorum malum zaten..fren hidroliğide değişmediyse değiştirin..

@Beyransever yetkili serviste araç yaşına göre indirimler mevcut..fren balatası 450 küsür orjinal balata ekonomi 300 tl civarıydu..artı işçilik 150 tl civarı..aracınıza uygun balatayı alıp dışarıda değiştirin benze..feredo balatalar satılıyor dışarıda..serviste takılan balatadan daha kaliteli balata isterseniz aracınıza uygun ate marka balataları öneririm..orj alman malı..

@fatihahmet benim anlamadığı her 15000 de diyor ya. Aracın ekranında bakıma 83000 de girmesi gerektiğini söylüyor. 15000 in katı değil 83000. 

83000 bakımına gittiğimde 90000 bakımınımı yaptırcam 75000 bakımınımı?

@fatihahmet benim anlamadığı her 15000 de diyor ya. Aracın ekranında bakıma 83000 de girmesi gerektiğini söylüyor. 15000 in katı değil 83000. 

83000 bakımına gittiğimde 90000 bakımınımı yaptırcam 75000 bakımınımı?
Araç 5 yaşında ise 75.000 bakıma girecek.! 

Dizel mi benzinli mi, kaç model vs.. hiç bir bilgi vermediğiniz için kimseden sağlıklı bir bilgi alamazsınız.! 

Ekranda yazanı dikkate almayınız., ya siz bakım km olarak 3.000 geçtiniz ondan öyle yazıyor., yada bakım sıfırlamasını geçen bakımda elle manuel sıfırladıkları için hatalı gösteriyor., cihaz ile sıfırlasalardı böyle hatalar olmuyor.!

Geri
Üst Alt