Cam Filmi Yeniden Yasaklandı

Dün otoparkta bir arac gördüm sahibi aracin film lerini söküyordu hayirdir dedim polis mi yakaladi yok dedi muaneye goturecem muaneden cam filmi artik ağır kusur olarak geçtiği için muaneden kalirim dedi bu konuda bilgisi olan var mi
Başka bir forumda dün muayeneye giren biri hafif kusurla geçtiğini yazdı.Ağır kusur olursa birçok abimiz etkilenir,olmaz o iş.

Karayolları Trafik Yönemeliği'nin 63. maddesine göre de diyor ki ;  "taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır. " 
Olası bir durumda sizin söylediğiniz maddeye göre itiraz etsem bana 63. madde ile cevap vereceklerdir , yanılıyor muyum ? Hayır Savunacağımız bir yol, yöntem varsa ben sonuna kadar savunurum :)
Bu arada dün torbalı taraflarına gittim, aydın girişindeki çevirmede öndeki araçtaki cocuk camları full indirmişti. Polis kaldır bakayım der gibisinden el hareketi yaptı :)  Çektirdi kenara , bana bakmadı bile, yol verdi. Gene günü kurtardık.

Cam filmi konusu biz otomobil tutkunlarını sıkıştırırken, diğer yandan akaryakıta da benzine 12, motorine 17 kuruş olmak üzere bu geceden itibaren zam geldi. Benzin oldu 5.50 tl. 
Yok artık daha neler.. 1 hafta önce 95 oktan 5,37 idi Marmaris te, bu sabah 5,54 ü gördüm. Elektrikli arabaların acil olarak yaygınlaşmasını gönülden temenni ediyorum diyeceğim ama mesela onun için de şimdiden burada açacağımız başlıkları hayal edebiliyorum.

* Araç Şarj istasyonlarında kullanılan elektriğe bir haftada 12 zam

* Elektrikli arabalarda ötv oranı %150 ye çıkarıldı.

* Elektrikli araç sahiplerine şok, yılda 6 kez mtv

*Müjde Cam filmleri 2 numaraya kadar serbest (elektrikliler hariç)

hayırlı olsun sonumuz.

Dün otoparkta bir arac gördüm sahibi aracin film lerini söküyordu hayirdir dedim polis mi yakaladi yok dedi muaneye goturecem muaneden cam filmi artik ağır kusur olarak geçtiği için muaneden kalirim dedi bu konuda bilgisi olan var mi
Cam filmi hala hafif kusurla geçiyor. Ağır kusur sayılmıyor.

muayne konusunda cam filmleri tüvtürkün kendi sitesinde hafif kusurlu olarak belirtiliyor.

Ön cama sıfır numara da olsa diğer bir değişle şeffaf bile olsa film takılmasına karşıyım ama ön kapılara önce izin verip sonra yasak getirmek çok saçma geliyor

Yasak belli oranda kalktı deniliyor. 

İçeriden dışarısı sorunsuz bir şekilde görünüyorsa sıkıntı yokmuş, 1 bumara vb türevleri gibi sanırım. 

Bilgisi olan var mı? 

Yok artık daha neler.. 1 hafta önce 95 oktan 5,37 idi Marmaris te, bu sabah 5,54 ü gördüm. Elektrikli arabaların acil olarak yaygınlaşmasını gönülden temenni ediyorum diyeceğim ama mesela onun için de şimdiden burada açacağımız başlıkları hayal edebiliyorum.

* Araç Şarj istasyonlarında kullanılan elektriğe bir haftada 12 zam

* Elektrikli arabalarda ötv oranı %150 ye çıkarıldı.

* Elektrikli araç sahiplerine şok, yılda 6 kez mtv

*Müjde Cam filmleri 2 numaraya kadar serbest (elektrikliler hariç)

hayırlı olsun sonumuz.
ÖTV %150 ? CAM FİLMİ ? NASIL ?

Hocam dün size alıntı yaparak muayenede cam filminin hafif kusur olarak değerlendirildiği yönünde bilgi vermiştim. Daha önce hafif kusur sayılırken bugün itibariyle güncellenerek ağır kusur sayıldığı tüvtürk tarafından söylendi. Muayeneye girmeden önce cam filmlerinin sökülmesi gerekecek bilginize.

Yasak belli oranda kalktı deniliyor. 

İçeriden dışarısı sorunsuz bir şekilde görünüyorsa sıkıntı yokmuş, 1 bumara vb türevleri gibi sanırım. 

Bilgisi olan var mı? 
Hocam yasada açık veya koyu renk yazmıyor o nedenle açık koyu farketmeksizin cezai işlem uygulanabiliyor. Ayrıca tüvtürk cam filmini artık ağır kusur olarak değerlendiriyor. Bende cam filmimi sökmedim güzel bir haber beklerken tüvtürkün de güncelleyerek cam filmini ağır kusur sayması bizleri üzdü.

Hocam dün size alıntı yaparak muayenede cam filminin hafif kusur olarak değerlendirildiği yönünde bilgi vermiştim. Daha önce hafif kusur sayılırken bugün itibariyle güncellenerek ağır kusur sayıldığı tüvtürk tarafından söylendi. Muayeneye girmeden önce cam filmlerinin sökülmesi gerekecek bilginize.
Hocam sitelerinde hala HAFİF KUSUR olarak değerlendirilir ibaresi var.

Sitesindeki yazı bu şekilde;
Periyodik muayenelerde cam filmi, "Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok" kusur teksti ile "hafif kusur" olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir.

Hocam sitelerinde hala HAFİF KUSUR olarak değerlendirilir ibaresi var.

Sitesindeki yazı bu şekilde;
Periyodik muayenelerde cam filmi, "Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok" kusur teksti ile "hafif kusur" olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir.
Hocam bugün gördüğüm yazıya istinaden tüvtürk müşteri hizmetleriyle görüştüm. Müşteri temsilcisi ağır kusur olduğunu belirtti. 

Ben şunu anlamıyorum fabrika çıkılşı renklendirilmiş cam ile aynı oranda cam filmi ile renklendişrilmiş cam arasında ne fark var ?  Her ikisinde de içten-dışa , dıştan-içe görme veya görünme durumu neredeyse aynı .Yani etki aynı .. Etki aynı iken biri suç biri yasal.

Orijinal 17'' jant ile GMS yan sanayi 17'' jant kullanmak arasında ne farkı var bu durumun ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt