Cam Filmi Yeniden Yasaklandı

Emniyetin görüntü alabileceği max film numarası ne olabilir ki  :S  2 numara mı en fazla (?)

Muhtemelen 1 ve 2 numara serbest olacaktır. Peki vatandaş filmlerinin numarasının ne olduğunu yani özelliklerini nasıl kanıtlayacak ? Yeni taktiracak kişiler için cozum bulunur ( faturada belirtilir modelleri ) ama eskiden taktiranlar ?

Ben 2 sene önce 1.000 TL ye llumar cam filmi yaptırdım . Benim hatırladığım önler 2 arkalar 1 numara. Faturam var fakat faturada cam filminin numarası yazmıyor.

- araç highline olduğu için arkalar karartilmis geliyor Ve ben üzerine 1 numara çektirdim.

- önlerde ( şoför - koplot ) 2 numara var. 

- ön camdan giren ışık , yanlardaki filmi açıyor ve arkalardan bir tık da olsa daha açık durmasina sebep oluyor.

Bu durumda ne yapabiliriz. ( Sokturup yenisini taktirmam  >: )

Moderatör tarafında düzenlendi:
2016 yılında cam filmi ile ilgili 2017 Ekim de yasa düzenleyeceğiz dediler. Birçok vatandaş film çektirdi serbest olmamasına rağmen.
Ben hiç bu haberler yokken çektirdim filmi cezayı göze alarak, hatta çevirmeye girdiğimde polisin sökün bunları yasak demişliği var, ve yine bu bir yıl içinde sağda solda ceza yiyenleri de çok kez duydum. 
Açıkçası ben yine sökmedim. Polisle bir şekilde anlaşmaya çalışırım, camları açarım çevirmeye girersem vs. diyerek ceza yiyene kadar ya habibi dedim devam ettim.
Daha önce bu konuda görüşümü belirtmiştim, birkaç hafta önce bakanlık resmen yasak artık dedikten sonra ceza yiyene hiç rastlamadım. Ama burada bir arkadaş çok ceza yiyen var demişti, doğrudur bilemiyorum. Geçen yine bir vatandaşa e5 bağlantısında polis zorla sök sökmezsen ceza yersin demiş, yol kenarında sökmüş insanlar filmlerini. Bu adamlar bence oldukça mağdurlar. 
Şimdi burada biraz linç edilebilirim ama; bakanlık resmen yasakladı, 206 tl ceza yemiyim durduk yere şimdi diyerek filmlerini söken/söktüren vatandaşlar biz mağdur olduk deyince bana doğru gelmiyor dostlar. Bu durumdan yani mağduriyetten bahsetmeyen de illa çoktur lafım meclisten dışarı. 2015 te de 16 da da 17 de de yasaktı bu olay. Yasakken çektirmişsin, yasağa devam demişler söktürmüşsün. Bırakta tam huzura erecekken filmlerin bazı kondisyonlarla serbestliği söz konusuyken alınabildiği kadar çok hak elde edilsin, kaos olmasın. 

Hocam sizler ceza yemediniz sanırsam bu kadar rahat davranışıniz karşısında tebrik etmek isterim. Nerede de yaşadığınızı yada Aracınızı nerelerde kullandığınız da önemli tabi. Filmin yasak kısmına gelince:evet daha öncede yasal olmayıp bu denli denetleme ve uygulama yoktu çoğu yerleşim yerinde. Ayrıca sizlerin bu dönem zarfında araç muayenesi olmuş olsaydı katiyen yasak olup ağır kusur satıldığı Tüv Türk muayenesinden geçemeyecek olmanızı düşünürsek sizlerde var olan cam filmlerini sökerdiniz. Bu Konuda Halen sular durulmuş değil ama en azından bir tepki verildi ve bu karşılık gördü gibi. Keşke aynı bilinçli tepkiyi akaryakıt zamlarına karşı da koyulmuş olsa. Belki diy3ceksiniz ki evet ama bu denli bir bilinçli tepki olmadi olmayacak gibi . Son olarak örnek olması acısından bu ay tapılacak olan MTS ehliyet sınavı için gorev isteyen yeterli öğretmen bulunamadığından sınav ileri bir tarihe ertelendi. Orada ki durum ise öğretmenlerin Hizmetli çalışan da dahil diğer tüm görevlilerden daha düşük ücret ödenmesiydi. Sanırım bu şekilde bir tepki olsa Hakedilmeyecek kazanımlar kalmaz . Saygı Ve sevgilerimi sunarım tüm Dostlara.

Sent from my SM-G920F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bu hafta filmsiz olarak uzun yola çıktım. Net olarak yüzümde güneşin sıcaklığını hissettim. Daha kış mevsimindeyiz, bunun yazı var..!

kayseride cezayı göze aldım söktürmedim.bahane çok saçma gelmişti çünki ,aracın içini göremiyoruz bahanesi.o zaman 5 cama perde taktırırım yine göremezsin.Bana terör bahanesiyle araç içinde dönen dolapları da izlemek istediler gibi geliyor

Ev araba işyeri bunlar kişinin özel eşyası gibidir.Nasılki ev için arama izni gerekiyor.Araçlar içinde o iznin getirilmesi lazım.Sevgilim ile gezerken ..............

....  ....... tutupta lüzumsuz çevirme yapması sinirimi de bozmuyor değil

................

.......

.Hiçbirinde de cam filmi ni dahil etmeyiz.

ama tutupta bize cam filmli araçlardan teroristleri seçemiyoruz demesinler

İşin şu boyutu var kimse görmüyor filmli araç kullanan Türk halkına toplu olarak ........

................................    yapılmıştır

kayseride cezayı göze aldım söktürmedim.bahane çok saçma gelmişti çünki ,aracın içini göremiyoruz bahanesi.o zaman 5 cama perde taktırırım yine göremezsin.Bana terör bahanesiyle araç içinde dönen dolapları da izlemek istediler gibi geliyor.....
...

Katılmamak elde değil. Ben de Kayseri'deyim, çevirmelere giren arkadaşlarım da var. Bana denk gelmedi ama denk gelecek olsaydı dava açmaya kararlıydım. Neyse ki bu anlamsız tantana sona erecek gibi görünüyor. 1-2 numara film serbest, gerisi yasak deyip çıkacaklar.

"Often Copied, Never Equalled"

Ben de önler 2 arkalar 1 yaptırmıştım(arkalar karatılmış camdı) sökmedim, sıkıntı yaşamadım bu süreçte, bu hafta aracı sattım. Dün ziebartı arayıp cam filmi fiyatı aldım yeni araç için, önlere yaptırmayacağımı söylediğimde 1 numara önler için yasal olarak kesinleşti arkaların kaç numara olacağı belli değil dedi. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi ama benim de  tahminim ve beklentim arkalar 2 önler 1 olarak yasalaşacak, umarım öyle de olur :)

Hepsi 1 olsa bile yeterli bence :D

Hiç olmamasından iyidir.

kime göre 1 kıme göre 2,   lumarın 2 numarası  piyasadekilerin  1 numarası neredeyse nasıl olacak?

Geri
Üst Alt