Cam Filmi Yeniden Yasaklandı

cam filimi takanlara mı gittiniz
Yok hocam cam filmini yapan şahıs şaka gibi ama hapiste.Başka birine gittim sadece cam filmi işi ve folyo araç kaplama yapıyor.Bana cam filmi için 500 tl fiyat çekmişti.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bugün kendim söktüm. Filmler 7-8 aylıkdı zaten. Ucundan maket bıcağıyla cıkartıp yavaş yavaş çektim. Arka camda işlemi biraz daha uzun tuttum rezisdans zarar görmesin diye. Yaklaşık sökme temizleme işlemi yarım saat 45 dk mı aldı.(Ön cam yoktu) Sadece yan cam 1-2 yerde yapışkan izi kaldı. Kazıyınca cıkıyordu ama camı çizmek istemedim. Onuda tiner veya WD40 diye birşey varmış yapışkanların yapışkanlık özelliğini gideren onunla tekrar temizliycem (Filmler B+)

Tum mesajlari okuyamadim ama bu ceza 206 mi 427 mi ? Benimde tum camlarda var film ama beklemedeyim bakalim.

şimdi camcılar büyük fontlarla '

'cam filmi sökmede kampanya''

yazıları yazmaya başladılar

Dün ön camdan Air80 i söktüm kendim ama sonra çok büyük bir hata yaptığımı anladım. zira bu gün üç saat camdan jiletle yapıştırıcı kazıdım. ve halen tam çıkmış değil. hele ki en altta el girmeyen yerleri nasıl temizleyeceğim konusunda bir fikrim yok. içeriye kaçan sabunlu su da cabası. Siz siz olun kendiniz cam filmini sökmeye kalkmayın sakın. Sökecekseniz de fön makinesi gibi birşeyle güneşli havada ısıtarak yavaş yavaş sökün benim gibi cart cart çekerek sökmeyin. 

Air80 e gelince inanın değmez. Ben bir yıldır ön camda kullanıyordum. Kim ne derse desin kesinlikle görüşü çok az da olsa engelliyor. Hele de geceleri gözlük kullanıyorsanız. Ve güneşi kesme konusunda da çok başarılı değil. Llumara inancım yüksekti ama malesef Air80 in kataloğunda yazdığı değerleri tutturduğunu kesinlikle düşünmüyorum. O yüzden hiç bulaşmayın ön cama.

Kuzenim dün aracında bulunan filmlerini soktuk. Camın ucundan bıçak yardımıyla filmi kaldırdık ve yavaş yavaş aşağı indirerek çıkarttık. Çok da kolay oldu. Sağda solda kalan artık parçaları ise alkol ile kolayca çıkarttık. Direk koyverdi parçacıklar :)

Bugün sehirdisina çıkıyorum , inş. Ceza yemeyiz filmlerden...

Her gün forumda ilk baktığım konu bu :S Kim ne yapmış kimin başına ne gelmiş diye hop oturup hop kalkıyorum her açtığımda :S

Ben de önceki aracımda ön cama Air80 yaptırmıştım, bence de bekleneni veren bi film değil. Sökmesi de çok zor. Düşünen varsa hiç uğraşmasın. Hemde fiyat farkı var bayağı diğer filmlerle arasında.

Kuzenim dün aracında bulunan filmlerini soktuk. Camın ucundan bıçak yardımıyla filmi kaldırdık ve yavaş yavaş aşağı indirerek çıkarttık. Çok da kolay oldu. Sağda solda kalan artık parçaları ise alkol ile kolayca çıkarttık. Direk koyverdi parçacıklar :)

Bugün sehirdisina çıkıyorum , inş. Ceza yemeyiz filmlerden...
Nasıl bir alkol kullandınız, nereden temin ettiniz? izopropil alkol'ün en iyi işe yarayan madde olduğunu biliyorum ancak aracın başka yerlerine  temas ettirmek renk değişimlerine neden olabilir. ayrıca izopropil alkol eczanelerde bulunmuyor artık diye biliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün sol arka cam hariç yan camları kolaylıkla söktüm. Çocuk tarafı olduğu için orayı sökmeyeceğim. 

Neden bazı camlar kolay çıkarılırken bazıları zor çıkıyo :S

Arkadaşlar aracında film olupta bu cezaları benimseyen doğru bulan yoktur herhalde, uygulamayı da savunmuyorum ama BİLEREKE yada BİLMEYEREK olayı manipüle etmeyelim.

Kesinlikle yanlış bir uygulamadır..Böyle bir uygulama mümkün değildir..Aynı gün 2.kez ceza yazılamaz.Kesinlikle iptali gerekir..

Kara yolları Trafik Kanunun 30/1-b maddesinde 5252 sayılı Kanunun 7. maddesine göre belirlenecek idari para cezası Mülki Amirce, Trafik zabıtasınca Belgelerin Geri Alınması, Mahkemelerce Belgelerin İptali, Araç Kullanmaktan Men durumu söz konusu değildir.

Bu maddeye istinaden trafikten men edilen araçlara eksiklik ya da bozuklukları gidermek üzere ek-33 düzenlenmek sureti ile yedi iş gününe kadar izin verilecektir. Yedi iş günü süresi sona erdiği zaman gerekli şartların yerine getirilmediği tespit edildiği taktirde bu araçlar trafikten men edilecektir. Bu araçlara bir daha izin verilmeyecektir. Fakat, bulundukları yerde gerekli şartları sağlayan araçların trafiğe tekrar çıkmasına müsaade edilecektir.
uygulamanın doğruluğunu savunan yok, manipüle eden hiç yok... Olanı iletiyoruz sadece.

Dün AVM içinde polisler fotoğraf çekip ceza yazıyorlardı, bunu da yapamaz, özel mülkiyet içinde ama yazıyor işte...

Yazar yada yazamaz, kanunen uygundur yada değildir ama adam o cezayı o anda yazıyor! Sonra gidip itiraz edersin, cezayı düşürürsün orası ayrı bir konu. Ama buda vakit isteyen bir şey.

İskenderun gibi ülkenin en sıcak ilçesinde film kontrolü... Sonrasında sökülen filmler... Yazık................ 

uygulamanın doğruluğunu savunan yok, manipüle eden hiç yok... Olanı iletiyoruz sadece.

Dün AVM içinde polisler fotoğraf çekip ceza yazıyorlardı, bunu da yapamaz, özel mülkiyet içinde ama yazıyor işte...

Yazar yada yazamaz, kanunen uygundur yada değildir ama adam o cezayı o anda yazıyor! Sonra gidip itiraz edersin, cezayı düşürürsün orası ayrı bir konu. Ama buda vakit isteyen bir şey.
Pek vakit isteyen bir şey değil hocam, sadece bir dilekçe verip sonucu beklemekten ibaret bir şey. Hele ki ceza saatinde bulunulan yer belegelenirse yahut memurun ceza yazdığı yer görüntülenirse yer yönünden yetkisizliğinden işlemin iptalini isteyebilirsiniz, peşine düşmek yeterli fazla zaman alan bir iş değil. 

Geri
Üst Alt