Cam Filmi Yeniden Yasaklandı

Arka ön , görüşü engellesin engellemesin fark etmiyor, kanuna göre cama yapışan bir şey var ise cezayı yiyebilirsiniz. Benim gözümde bagajdaki filmin kimseye zararı yok. Ne şoföre ne de ohal sebebiyle güvenlik güçlerine. Adam şekil olsun diye de bırakmıyor onu, rezistanslar zarar görmesin diye bırakıyor. AMA ..... bir polise denk gelirsek o film yüzünden cezayı yeriz, mahkemede itiraz etsek de iptal ettiremeyiz.O yüzden sokenler için söylüyorum, bir ara rezistansın ucundan bıçak ile filmi kesip parça parça çıkartılabilir. Şahsen ben filmleri sökersem ( ki şimdilik ne zamanım var ne de öyle bir isteğim) bunu deneyeceğim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Camsil sıkıp kazımaktan başka yol bulamadım.Kenarlar çok az kalıyor.Şoför camı 40dk aldı.Camda çizilmede yok görebildiğim kadarıyla.
2215077b923aca68bdaf64b30eda24b6.jpg

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben muayene zamanı gelene kadar çıkartmayacağım , çalıştıgım yer itibari ile polisleri ikna edeceğime inanıyorum.

Camsil sıkıp kazımaktan başka yol bulamadım.Kenarlar çok az kalıyor.Şoför camı 40dk aldı.Camda çizilmede yok görebildiğim kadarıyla.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle kazımaktan başka yol yok.. 

Tinerli bez yada kolonyalı bez işinizi görecektir arkadaşlar. Ayrıca tüm camları hava ısıtma tabancasıyla sökerseniz film kalitesi göre yapışkan kalmaz. Arka camlarda ısıtılıp soldan sağ yada sağdan sola doğru çok yavaş bir şekilde bu ısı tabamcasıyla sökülebilir ki dün 6 araç söktüm ücretsiz.

Bilginize.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende söktüm ,geride kalan yapıştırıcısıyla da baya uğraştım. Kötü bir tecrübe oldu diyelim. Önerim güzelce parça parça ısıtarak ve kesinlikle acele etmeden ,çok yavaş ,ısındığından emin olduktan sonra çekerek çıkarın. Sabırsızlığım yüzünden baya yoruldum siz yorulmayın.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Arkadaşlar kalan yapışkan maddeleri sökmek için sentetik tiner (plastik şişede satılır) kullanın. :000074-medium:  Pamuklu bir beze bol miktarda döküp yapışkanlı bölgeyi yavaş yavaş ovalayarak temizleyin. Sentetik tiner sert plastik malzemelere de zarar vermez. Yumuşak plastik malzemeyi hafiften gevşetir oralara sürmeyin. Tv, bilgisayar vs. vs. ürünlerin üzerindeki etiket vb. maddeleri de bu şekilde sökebilirsiniz. 

Selülozik tiner kesinlikle (teneke kutularda satılır) kullanmayın! Selülozik tiner plastik aksamı  eritir dikkat!  s=s16

trafikte binlerce morarmış renkli filmli şahin doğan murat var onları halletsinler önce

cuma günü girdiğim uygulamada,polis arkadaş ceza kesecekti,öğlen yiğenimi avm'ye götürmüştüm arabamda çocuk koltuğu vardı,memura çocuğumun albino hastası dediğimde çok şaşırdı ve hiçbir şey söylemeden yol verdi  :000043-medium:

Yalnız adamların film sökmeye istedikleri rakamlar normalmiş 2 kişi 4 saat uğraştık hala bitmedi ne zor işmiş bu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İskenderun'da 30 TL'ye söktürdüm,sürücü+yolcu+bagaj camı dahil,toplam süre 35 dk.

Önce kararsız kaldım arka camı söktürüp söktürmeme konusunda ancak olası çevirmede münakaşa etmektense "sök" dedim.

Rezistans şimdilik yerinde duruyor,benim de acemiliğime geldi,çırak direk maket bıçağı ile giriyor olaya.Önceki mesajlarda da belirtildiği gibi cam filmi çıkarıldıktan sonra selülozik tiner ile kalan yapışkan temizlenebilir.Ancak cam filminin kalitesi ve uygulamanın ne zaman yapıldığı da önemli.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar merhaba,
sonuç olarak söküyor muyuz 6 ay olmadı arabayı alalı serviste yapıldı film işlemleri 500 tl ye yakın para verdim ve cam filmi yasaklandı.

yorumları okudum sadece ön cam ve sürücü camları yeterli yazılmış yeterli midir arka camları ve bagajı bıraksam yeterli midir?

teşekkürler. 

bende söktüm arkadaşlar bagaj kapağı hariç kapılardaki camları söktüm.bir camda acele ettim film elimde kaldı yapışkanı camda bütün camdan yapışkanı temizlemesi 2 saat kadar sürdü.Yapışkanı ısıtarak cam sil sıkıl kredi kartı ile kazıyarak cıkartabildim.Diğer camlar sorunsuz çıktı bir miktar kaldırıdktan sonra fön makinası ile ısıtıp aralara cam sil sıkarak rahatça aldım.Acele etmeden ısıtın ve araya cam sil sıkın.

Cam filmi sökmek için tırnaklarınızı ya da falçata kullanın

Cam filmin kenarlarından başlayarak tırnaklarınız ya da falçata yardımıyla kaldırın. Eğer film yapışkanı çok güçlü değilse çabucak kalkacaktır. Ancak camdan sökerken iz kalmaması için dikkat etmenizde fayda var.

Eğer cam filmleri çok sıkı bir şekilde camlara yapışmısa, üzülmeyin. İki dakikada cam filmleri sökmek mümkün.

İki dakikada cam filmi nasıl sökülür?

Eğer cam filmi yapışkanı çok güçlüyse tırnaklarınızla kaldırma girişiminiz başarısız olacaktır. Bu yüzden filmlere ısı vermek gerekebilir. Bunun için bir fön makinesi kullanabilirsiniz. Isınan cam filmleri kolaylıkla çıkacaktır. 

Arka camlardaki filmler nasıl sökülür?

Arka camlardaki filmler sökülürken rezistansa zarar verebilir.  Dolayısıyla arka camlardaki filmleri sökerken daha dikkatli olmak gerekir. 

Arka camlardaki filmleri sökmek için gereken malzemeler: siyah çöp poşeti, makas, amonyaklı su

Arka camları silin ve siyah bir çöp torbası ile tek kat olacak şekilde dışarıdan camları kaplayın. İçeriden de camın altına yine tek kat siyah poşet serin.  Ardından sprey ile cam üzerindeki filmin her tarafına 1/3 oranında amonyak içeren su sıkın ve alta serilen poşeti cama yapıştırarak en az 3 saat kurumasını bekleyin.  Böylece filmler hem ısınacak hem de yumuşayacağı için rezistansa zarar vermeden kolaylıkla sökülebilecekler.  

İnatçı filmleri sökmek için: Buhar makinesi

Filmleri falçata ile kenarlardan kaldırarak film ve cam arasına sıcak buhar uygulanması filmin sökülmesini kolaylaştıran diğer bir yöntemdir. 

Filmleri söktükten sonra camları sabunlu su ile silmeyi unutmayın. 
Camda kalan yapışkanlar için kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Lekeler yine de çıkmıyorsa çok dikkatli bir şekilde jiletle de kazıyabilirsiniz. 

Bütün işlemleri yaparken araca su sızmaması için önlem almalısınız.

akşam haberlerini izlerken şunu duymadığım sürece ben sökmüyorum hocam; Ülke genelinde tüm film uygulanmış kamu araçlarının numara / ton farketmeksizin filmleri söküldü.

Böyle bir ayrımcılığı ben kabul etmiyorum. İlk önce uyarı cezası 206 lira, daha da sökülmezse trafikten men diyor yasa. Kardeşiniz yazacak cezayı yediğinde! direniyorum.

Geri
Üst Alt