Cam Filmi Yeniden Yasaklandı

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Araçlara sonradan takılan cam filmine ceza kesilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da kızdırdı. Erdoğan'ın başkanlık ettiği AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında bu konu da tartışıldı. Erdoğan, “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi'' dedi. Toplantıda  “Cam filmine ceza kesilmesi kendi kalemize gol atmak, aynen Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışı gibi” yorumları yapıldı. Erdoğan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın çalışma yapmasını istedi. Erdoğan, “Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin” dedi. MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi. Bu bilgi üzerine bir MYK üyesi, yakınına cep telefonundan mesaj göndererek “Cezayı yatırdın mı, yatırmadıysan bekle, düzenleme olacak” bilgisini paylaştı.

Sözcü

evet açıklama geldi düzeltiliyor, ne var ki  olan bu arada korkup sökene oldu  :000042-medium:   Ülkemizde  fazla tezcanlı olmamak lazım  az kalsın güzelim filmler iptal oluyordu  &:

Konu açıldığındna beri her gün en az 4 - 5 kere bakıyodum ve artık muhabbete başlama konum cam filmiydi.

Yeni tanıştıklarıma, eşe dosta bile "Mrb hocam sizin araçta cam filmi var mı (?)" diyodum :D  

Bu sabah da kapıcıya sordum hatta, sabahın köründe "Memet senin arabada cam filmi var mı (?)" dedim,  "var abi" dedi, "iyi" dedim :S devam ettim :D

Nihayet olumlu bir gelişme duyduk.

Allah tan sökmedim filmleri.

1 veya maksimum 2 numaraya kadar izin çıkar derim :)  

Önleri çıkarın arkalar kalsın da diyebilirler ki bu bence mantıksız olur :/

Dışardan içeri, içerden dışarı görünsün yeterli bence :/ (Dün beyaz bir A3 gördüm, bütün camlar simsiyahtı. Kesinlikle içeriyi görmek mümkün değildi, hatta oyuncak araba gibi duruyodu ... )

Tabi o zaman bizim polislere bir "tint meter" lazim :)

(Örnek icin Florida Savcisi Aramis Ayala'nin basina gelenler youtube dan izlenebilir:))

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar bugün, düzgün bir haber ajansında yayınlanan haber şu şekilde:

"

Cam filmi yasağından devreye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni bir çalışma yapılması için talimat verdi. Cam filmi daha az koyu olması şartıyla serbest olacak.

Otomobillere cam filmi takılması Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yasaklanmış ve sürücülerden tepki gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlıklara bu konuda çalışma yapılması için talimat verdi. Buna göre yasağın esnetilmesi doğrultusunda adım atılacak. Cam filmi daha az koyu olması şartıyla serbest olacak.

"MAĞDURİYETLER OLUŞMASIN"

İçişleri Bakanlığı, güvenlik nedeniyle Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na talepte bulunmuştu. Bu yüzden ilgili yönetmelikte değişikliğe gidilmişti. Bu süreçte vatandaşlardan yoğun şikayetler gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Mağduriyetler oluşmasın." talimatı verdi.

Konu, AK Parti'nin son Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında gündeme geldi.

Edinilen bilgiye göre İçişleri Bakanlığı, terörle mücadele açısından bir sorun olup olmadığı yönünde görüş bildirecek ve ona göre bir adım atılacak.

KESİLEN CEZALAR İLE İLGİLİ DE DÜZENLEME

MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi.

NE OLMUŞTU?

Araçlara cam filmi takılması önce serbest bırakılmış ancak daha sonra yapılan düzenleme ile yasaklanmıştı. Terörle mücadele gerekçesiyle alınan bu karar kamuoyunda tepkilere neden olmuştu."

ARKADAŞLAR SON DAKİKA RESİNZTANLI YANİ BAGAJ KAPAĞI CAMI HAFİF KUSUR İBARESİ GELDİ.SÖKTÜRMEYİN.......

ARKADAŞLAR SON DAKİKA RESİNZTANLI YANİ BAGAJ KAPAĞI CAMI HAFİF KUSUR İBARESİ GELDİ.SÖKTÜRMEYİN.......
Haber nerede ve Kim tarafından doğrulandı Hocam. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bakalım nasıl düzeltecekler. Şuan 1 numara veya 2 numara serbest diyebilecek bir altyapıları yok. Polis çevirdiğinde göz kararı mı karar verecek koyu veya açık olduğuna. Her markanın koyuluğu farklı. Nicel olarak ölçülmesi gerekli. Muhtemelen eski sisteme geri dönecekler. Muayene hafif kusur, polisinde keyfine göre denk gelirse ceza yazdığı geçmiş senelerdeki uygulama.

Geri
Üst Alt