Jump to content

Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Recommended Posts

• İleti 846
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Salı günü 45 bin bakımı için servise gidip aracımı teslim ettim. Garanti biteli 6 ay oldu. Garanti bitmeden önce yazdırdığım aracı P konumunda park ediniz hatasından tekrar bahsettim ve bununla ilgili

@palsak hocam iyi aksamlar. Faturayi paylasiyorum. Aracin 2015 oldugu gorunuyor.  Bedelsiz yapilanlarda gorunuyor.  Sorun yasayanlarin isine yarar ins. 

Benim dün aracı ilk çalıştırmamda 3 kez verdi. Yani 3 kez araca bindim 3ünde de yaptı. Benden parça parasını da istediler gerekirse dava açacağım. Kronik bir arıza için benim cebimden neden para cıksı

Konudaki görseller

• 3 weeks later...
On 4.07.2020 at 12:32 AM, GkM_2015 yazdı:

Serviste yeni degistirdim 2017 1.4 tsi 125 lik 780 tl dsg kavrama degisti bakim dahil 5780 tl kacti. Micro salter iyi niyetten degisti

Hocam bende P konumunda terket uyarısı veriyor nadir de olsa(3 defa verdi) . Hemen geçiyor tabi orası ayrı. 
servis dışında bakım yaptırmadım. 2015 model 2016 çıkışlı araç. 2+2  4sene garantili idi garantisi ocakta bitti.  İyi niyetten tamamen ücretsiz mi takarlar micro şalteri? 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, muhammedakgunes yazdı:

Hocam bende P konumunda terket uyarısı veriyor nadir de olsa(3 defa verdi) . Hemen geçiyor tabi orası ayrı. 
servis dışında bakım yaptırmadım. 2015 model 2016 çıkışlı araç. 2+2  4sene garantili idi garantisi ocakta bitti.  İyi niyetten tamamen ücretsiz mi takarlar micro şalteri? 

Hocam merhaba,

Benim garantisi biten 2016 model aracıma bu sene başında ocak ayında aynı hatadan dolayı mikro şalter takıldı. Normalde servis danışmanı işlem öncesinde 150-200 TL gibi bir ödemeniz olur demişti ancak hem aracımın sürekli servis bakımlı olması hem de kronik bir sıkıntı olduğunu belirtip biraz üsteleyince ücretsiz yapmışlardı bilginiz olsun. Sizin aracınız da servis bakımlı ise biraz ısrarcı olun ücretsiz yapılması için.

AliAkg bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, CanKay84 yazdı:

Hocam merhaba,

Benim garantisi biten 2016 model aracıma bu sene başında ocak ayında aynı hatadan dolayı mikro şalter takıldı. Normalde servis danışmanı işlem öncesinde 150-200 TL gibi bir ödemeniz olur demişti ancak hem aracımın sürekli servis bakımlı olması hem de kronik bir sıkıntı olduğunu belirtip biraz üsteleyince ücretsiz yapmışlardı bilginiz olsun. Sizin aracınız da servis bakımlı ise biraz ısrarcı olun ücretsiz yapılması için.

Tamamdır hocam, ben de o şekilde yaptırayım. Hangi serviste yaptırdınız peki hocam? 

tarihinde muhammedakgunes tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

aracım 2017 47binde, bende nadiren aracı p konumunda terk ediniz uyarısı alıyordum 2-3 saniye içerisinde kayboluyordu. Bugün 100km kadar yol yaptıktan sonra arıza geldi ve kaybolmadı, 1-2 saat soğuduktan sonra tekrar kontrol edeceğim eğer kaybolmazsa bir kaç gün o şekilde kullanmamın bir zararı olur mu?

kaskej bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 6/11/2020 at 3:10 AM, Erhan21e yazdı:

Bu hatayı alan arkadaşlar benim gibi araç üzerinde direksiyonları sarı renge dönüyormuydu? Benim direksiyonun sarı renge dönmesi kafamı karıştırdı lakin bu başlık altında öyle bir şeyden bahsedilmiyor.  Servis çözüm olarak mikro swicht/şalter yolunu sundu. Görseli paylaşıyorum;

Farklı model kullanıcıları için not; normalde bu ekranlarda direksiyon sarı renk yanmıyor sorumlu sistemi işaret ediyor.

20200608_172635.jpg

20200608_172647.jpg

Bu durum bende de aynı, direksiyon sarı oluyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Herkese merhaba,

2014 model 16 TDI Comfortline 65.000'de aracımı 2. el olarak 2 hafta önce aldım.

İlk kez golf kullanıyorum. Tüm mesajları okudum. Benim aracımın önce ki sahibi bakımları dışarda yaptırmış.

Dolayısıyla herhangi bir garantiye gireceğini düşünmüyorum.

Özel servislerde bu işlemi yapabilir miyiz?

Arada birkaç yorumda microşalter takıldıktan sonra da sorunun devam ettiğini gördüm.

Bu doğru mu?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 02.09.2020 at 9:54 AM, sefaaltintop yazdı:

Herkese merhaba,

2014 model 16 TDI Comfortline 65.000'de aracımı 2. el olarak 2 hafta önce aldım.

İlk kez golf kullanıyorum. Tüm mesajları okudum. Benim aracımın önce ki sahibi bakımları dışarda yaptırmış.

Dolayısıyla herhangi bir garantiye gireceğini düşünmüyorum.

Özel servislerde bu işlemi yapabilir miyiz?

Arada birkaç yorumda microşalter takıldıktan sonra da sorunun devam ettiğini gördüm.

Bu doğru mu?

Ben geçen yıl serviste yaptirdim. O günden sonra problem yaşamadım. Ücretsiz yapıldı. Garantiye soktular Servis bakımlı olduğu için.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra...

Bugün doğuş maslakta ön fren disk+balata ve şanzımandaki bu şalter değişti. Ücreti şalter için 262 tl olarak ödedim. Buarada sakın araç boya bakım temizleme işlemi yaptırtmayın...benim aracın içini temizlerken sol cam açma düğmelerinden tekini kırmışlar ve biz yapmadık derdindeler....

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra...

Merhabalar 2017 Polo satın aldım. Bende de “Hata:Servis! Aracı P konumunda terk edin” uyarısı gelmeye başlayınca Maltepe Erel serviste bugün Micro Şalter taktırdım. Aracın tüm bakımları serviste yapılmasına rağmen 320₺ ödedim. Sözde 900₺ den düştüler. Neyse sorun hallolsun önemli değil. 
Benim sizlere bir sorum olacak. USB üzerinden telefonumu bağlayınca “cihaz desteklemiyor” diye bir uyarı veriyor. Bu durum sizce normal mi acaba? Telefon şarj oluyor ama kablo ile müzik çalamıyorum. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Ben de 2015 model golfümü bugün doğuş oto bursada 320 tl ye yaptırdım. Bakımları aldığımdan beri serviste yaptırıyorum.Ekstra 250 tl lik ozonla temizlik paketini de hediye olarak yaptılar.
Aracin garantisi devam ediyor mu ?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Hocam merhaba,
Dun Acarlar servis 2016 tiguan arac icin 1.050 lira fiyat istedi.

Nasil is anlamadim, ustelik kronik sorun bu aracimda surekli servis bakimli dememe rağmen, hayir kronik degil bazi araclar da oluyor. Garanti suresinde hata verseydi ucretsiz olurdu ama bu durumda ucretli dediler

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Nizamettin Kepoğlu yazdı:

Dun Acarlar servis 2016 tiguan arac icin 1.050 lira fiyat istedi.

Nasil is anlamadim, ustelik kronik sorun bu aracimda surekli servis bakimli dememe rağmen, hayir kronik degil bazi araclar da oluyor. Garanti suresinde hata verseydi ucretsiz olurdu ama bu durumda ucretli dediler

Farklı bir servisle daha görüşün hocam. Eğer aynı cevabı alırsanız doğuş oto genel merkezi arayıp, aracınızın garantisi bitmesine rağmen sürekli servis bakımlı olduğunu ve garantisi biten araçlarda dahi ücretsiz yardımcı olunduğunu belirtin. Mutlaka etkisi olacaktır.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Farklı bir servisle daha görüşün hocam. Eğer aynı cevabı alırsanız doğuş oto genel merkezi arayıp, aracınızın garantisi bitmesine rağmen sürekli servis bakımlı olduğunu ve garantisi biten araçlarda dahi ücretsiz yardımcı olunduğunu belirtin. Mutlaka etkisi olacaktır.
Bende onu düşünüyorum, ustelik aracda garanti uzatma varmis ve ben almadan 2 ay önce bitmis. Cok yeni yani, nasil bu kadar yuksek bir ucret talep edebiliyorlar saskinim

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Nizamettin Kepoğlu Hocam bu işlem için talep edilen fiyatlar gerçekten çok değişken ne yazık ki servislerin bir standardı yok. Siz mutlaka farklı servislerle de konuşup duruma göre doğuş oto genel merkeziyle iletişime geçin. Konuyla ilgili muhakkak bir dönüş olur size.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=2211]Nizamettin Kepoğlu[/mention] Hocam bu işlem için talep edilen fiyatlar gerçekten çok değişken ne yazık ki servislerin bir standardı yok. Siz mutlaka farklı servislerle de konuşup duruma göre doğuş oto genel merkeziyle iletişime geçin. Konuyla ilgili muhakkak bir dönüş olur size.
Bikac servis ile görüşeceğim, yakinda umraniye Avek var ama bende hic iyi anilari yok artik daha uzak servislere bakacagim

CanKay84 bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba herkese ara ara hata ekrana yansıyıp kayboluyordu dün sabah işe giderken yine hata verdi ve ekrandan kaybolmadı. Aracı servise götürdüm bu defa hatayı tespit ettiler. Araç servis bakımlı olduğu için %100 parça muafiyeti verildi ama işçilik için benden 900 tl para istediler. Mikro şalterin ücreti 500 tl civarı bazı araçlarda bu parça işe yaramıyormuş bu sebepten vites mekanizması değişmesi gerekiyor onun fiyatı da 7500 tl . 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...