Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Cok saolun hocam seramikte yaptım 1500 e oda beni mutlu etmedi hocam bidaha araba alırsam hicbisey yaptırmayacagım...
Sizde saolun hocam. Siz sonuna kadar haklısınız . Burada suç size bu ürünleri asılsız vaatlerle sunup üstüne baştan sağma uygulama yapanlarda.

@mahmut0382 Hocam merhabalar,izninizle size bir kac sey danışmak istiyorum.
Aracıma soft99 fusso coat wax uygulamayı düşünüyorum ve bunun oncesinde kil ve crystal concept deep clean cleaner ile temizleme yapacağım.benim merak ettiğim önce kil sonra crystal conceptimi uygulamalıyım yoksa tam tersinimi.birde crystal concept deep cleanden sonra durulama işlemi yapılmalı mı yoksa kuruyup sildikten sonra direk wax uygulayabilirmiyim.üçüncü sorum ise aracımda kaput filmi mevcut.bu uygulamaları yaparken filmede uygulamalımıyım(kil,wax,ve deep cleaner)
Teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mahmut0382 Hocam merhabalar,izninizle size bir kac sey danışmak istiyorum.
Aracıma soft99 fusso coat wax uygulamayı düşünüyorum ve bunun oncesinde kil ve crystal concept deep clean cleaner ile temizleme yapacağım.benim merak ettiğim önce kil sonra crystal conceptimi uygulamalıyım yoksa tam tersinimi.birde crystal concept deep cleanden sonra durulama işlemi yapılmalı mı yoksa kuruyup sildikten sonra direk wax uygulayabilirmiyim.üçüncü sorum ise aracımda kaput filmi mevcut.bu uygulamaları yaparken filmede uygulamalımıyım(kil,wax,ve deep cleaner)
Teşekkür ederim.
Hocam önce kil sonra crystal consept deep cleaner kullanabilirsiniz . Kilden sonra crystal concept i kullanmadan önce aracı yıkamanızı tavsiye ederim . Crystal conceptten sonra direk wax uygulayabilirsiniz . Kil sertse kaput filmini çizebilir onun haricinde bir sıkıntı olmaz .Filme crystal concept + wax yeterli olacaktır . Filmde ele takılan aşırı kir var ise ve kil yumuşaksa kilde uygulayabilirsiniz . Filme kil uygularsanız bitiş noktalarında kili filmin içinden dışarı doğru hareket ettirmeye dikkat edin tersi harekette kil filmi sökebilir . Aynı şekilde film kaputta yarım ise boyalı yüzeyde kili uygularken filimin bitiş noktasına dikkat etmenizde fayda var .

Hocam önce kil sonra crystal consept deep cleaner kullanabilirsiniz . Kilden sonra crystal concept i kullanmadan önce aracı yıkamanızı tavsiye ederim . Crystal conceptten sonra direk wax uygulayabilirsiniz . Kil sertse kaput filmini çizebilir onun haricinde bir sıkıntı olmaz .Filme crystal concept + wax yeterli olacaktır . Filmde ele takılan aşırı kir var ise ve kil yumuşaksa kilde uygulayabilirsiniz . Filme kil uygularsanız bitiş noktalarında kili filmin içinden dışarı doğru hareket ettirmeye dikkat edin tersi harekette kil filmi sökebilir . Aynı şekilde film kaputta yarım ise boyalı yüzeyde kili uygularken filimin bitiş noktasına dikkat etmenizde fayda var .
Hocam verdiginiz detaylı bilgiler için çok teşekkür ederim.merak ettiğim bir şey daha var bu waxı aracımın cam tavanına ve diğer camlara birde far ve stoplara uygulamalımıyım.

Hocam verdiginiz detaylı bilgiler için çok teşekkür ederim.merak ettiğim bir şey daha var bu waxı aracımın cam tavanına ve diğer camlara birde far ve stoplara uygulamalımıyım.
Rica ederim hocam. Waxı camlara uygulamanızı tavsiye etmem far ve stoplara uygulayabilirsiniz. Bazı waxlar camlarda sileceğin atlatma yapmasına sebep olabiliyor. Camlar için gtechniq g5 tavsiye ederim.

Rica ederim hocam. Waxı camlara uygulamanızı tavsiye etmem far ve stoplara uygulayabilirsiniz. Bazı waxlar camlarda sileceğin atlatma yapmasına sebep olabiliyor. Camlar için gtechniq g5 tavsiye ederim.
Teşekkürler verdiginiz bilgiler icin.tavsiyelerinizi göz önünde bulundurucam.

Mahmut hocam,

teflon cila hakkindaki düsunceniz nedir. Aracima mevsim gecislerinde sadece cila (pastasız) uygulamasi yaptirmak istioyorum. Teflon cila bunun icin uygun mudur. Önerilerinizi merakla bekliyorum

Mahmut hocam,
teflon cila hakkindaki düsunceniz nedir. Aracima mevsim gecislerinde sadece cila (pastasız) uygulamasi yaptirmak istioyorum. Teflon cila bunun icin uygun mudur. Önerilerinizi merakla bekliyorum
Hocam teflon cilanın 1 yıkamalık ömrü var. Onun yerine aracı 1/1 sulandırılmış ipa ile silip soft99 fusso uygulamanızı tavsiye ederim.

Cevaplar için teşekkür ederim asıl mesele gaz yağına ulaşmak olacak

Cevaplar için teşekkür ederim asıl mesele gaz yağına ulaşmak olacak
Rica ederim. Gaz yağı bulmak sıkıntı bulamazsanız tavsiye ettiğim ürünü bellirttiğim noktalara dikkat ederek kullanabilirsiniz. Gaz yağınıda plastik yüzeylerden uzak tutmanızda fayda var.

@mahmut0382 Merhaba Hocam , evin diğer aracı Kia Sportage içindeki yumuşak plastiğin değişik kısımlarında ıslak mendille silinmesi sonucu beyaz lekeler var bu ön konsoldaki yumuşak plastik döşeme ve diğer sert plastikler için temizleyici olarak ne önerirsiniz ?

@mahmut0382 Merhaba Hocam , evin diğer aracı Kia Sportage içindeki yumuşak plastiğin değişik kısımlarında ıslak mendille silinmesi sonucu beyaz lekeler var bu ön konsoldaki yumuşak plastik döşeme ve diğer sert plastikler için temizleyici olarak ne önerirsiniz ?
Hocam iç aksamlar için apc veya loc kullanabilirsiniz . Apc kaplama yüzeylerde kaplamaya zarar verebilir loc bu konuda daha güvenlidir .  Size tavsiyem sulandırma kurallarına uyarak loc kullanmanız . Aşağıda linkini veridiğim ürünü iç aksamların temizliğinde güvenle kullanabilirsiniz . Apc olarakta valet pronun apc si güzeldir . 

http://www.hepsiburada.com/amway-l-o-c-cok-amacli-temizleyici-p-HBV000001Y16H?magaza=İstanbul_Kozmetik&wt_gl=cpc.nelk.supermarket.pla&gclid=CIXsiJC94tECFYm4GwodknMHSw

Geçmiş aylara ait mesajları da okumakla birlikte sormak istiyorum , yağmur kaydırıcı için ne onerirsiniz ? Daha 2 gün öncesine  kadar yağmur kaydiricim işlevini görürken  soğukta buz tutan camın çözünmesi sonucu ( sadece su döktüm ve fan ile cozdurdum, kimyasal kullanmadım.)  Bugünkü yağmur ile ön camın su kaydiriciligini yitirdiğini gördüm. ( Sadece sileceklerin geçtiği yerler bitmiş. Sağ üst kısımda etki devam ediyordu.)

@major24Ömer hocam yağmur kaydırıcı olarak gteqhniq g5 veya g1 öneririm . G5 in dayanımı sileceksiz camlarda 5-6 ay ön camda silecek ömrünü olumsuz etkileyecektir . (Bu sadece G5 için değil tüm cam kaydırıcı ürünler için geçerlidir ) G1 ise çok daha uzun ömürlüdür ön camda 1 yıl dayanacağını umuyorum . Fakat g5 in su iticiliği daha düşük hızlarda başlar ve uygulaması çok daha kolaydır . Gteqhniq dışında cam kaydırıcılar hakkında çok fazla bilgim yok işe başladıktan sonra otomobil bakım ve koruma ürünlerinden ulaşabildiğim her ürünü deneyip sonuçlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğim .  :)  

Teşekkür ederim. Sonax red summer ile birlikte G1 siparişi verdim sandım meğer G5 vermişim. Değiştirtmeye çalışıyorum tabi ulaşabilirsem :)

Geri
Üst Alt