Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Sonax red summer ile birlikte G1 siparişi verdim sandım meğer G5 vermişim. Değiştirtmeye çalışıyorum tabi ulaşabilirsem [emoji4]
Rica ederim. Ürünleriniz hayırlı olsun G5 te güzel üründür. G1 ile değiştirebilirseniz İPA da almanızı tavsiye ederim. G1 yanında G2 temizleyicisi ile gelir fakat G2 ile G1 temizlemek zordur onun için sepetinize İPA eklemenizi tavsiye ederim.

Buraya yazarken bile yanlış yazmışım :) G5 yerine G1 siparişi vermisim. Telefonla ulaştım değişimi yapacaklarını söylediler.

Bahsini ettiğiniz IPA bu mudur ?

http://www.erdemboya.net/IPA-IZOPROPIL-ALKOL-BOLUNMUS-996-1-LT,PR-1008.html

Ön cam da hala yağmur kaydırıcı mevcut ama zerrecikler çok kuculduler. Düşük hızda silecek çalıştırmak zorunda kalıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Buraya yazarken bile yanlış yazmışım [emoji4] G5 yerine G1 siparişi vermisim. Telefonla ulaştım değişimi yapacaklarını söylediler.
Bahsini ettiğiniz IPA bu mudur ?
http://www.erdemboya.net/IPA-IZOPROPIL-ALKOL-BOLUNMUS-996-1-LT,PR-1008.html
Ön cam da hala yağmur kaydırıcı mevcut ama zerrecikler çok kuculduler. Düşük hızda silecek çalıştırmak zorunda kalıyorum.
Evet ipa bu. G5 uygulamasında sadece uygulama öncesi. G1 de hem uygulama öncesi hem sonrası gerekir. Yanlış anlamadıysam siz G5 alıyorsunuz.

@mahmut0382 hocam 1,5 sene önce aldığım uber blue kurulama havlum özelliğini kaybetti. Eskisi gibi su çekmiyor. Granül sabun beyaz sirke ile 60 derecede yıkadım fayda etmedi. Ne yapabilirim?

@mahmut0382 hocam 1,5 sene önce aldığım uber blue kurulama havlum özelliğini kaybetti. Eskisi gibi su çekmiyor. Granül sabun beyaz sirke ile 60 derecede yıkadım fayda etmedi. Ne yapabilirim?
Hocam tavsiye edeceğim yöntemi uygulamışsınız. Bazı firmaların mf bez için özel deterjanları var fakat düzenli kullanıldığında işe yarıyor diye biliyorum. Beyaz sirke ve granül sabun ile bir kere daha yıkamayı deneyebilirsiniz halen yumuşamıyorsa maalesef çok fazla yapacak birşey yok. [emoji45]

Teşekkürler, mikrofaser kurulama havlusunun 800gsm olanını tavsiye edermisiniz? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler, mikrofaser kurulama havlusunun 800gsm olanını tavsiye edermisiniz? 
Alper hocam mikrofaser bezlerini hiç kullanmadım bir yorum yapamam fakat forumlarda okuduğum kadarı ile f/p ürünü olduğunu biliyorum . Ben bu hobiye başladığımda megin wathermagnet bezini aldım ve halen kullanmaktayım benim bezinde ömrü doldu gibi eskisi gibi su emmiyor . Ben autofinnese aqua deluxe kurulama havlusunu almayı düşünüyorum onu çok övüyorlar meg gibi dayanıklı mı bilmiyorum ama alıp deneyeceğim . 

Tavsiye konusunda hocam bugüne kadar tek bez kullandığım için size direk şu bezi alın diyemem auto finesse ve megin bezleri biraz pahalı mikrofaser ekonomik . Hangisini alırsanız alın memleketteki en iyi yıkamacının bezinden daha kalitelidir bunu bilmeniz yeterli . :D   

Hangisini alırsanız alın yıkarken yumuşatıcı yerine beyaz sirke kullanmanızı ve granül sabun ile 30 derecede yıkamanızı tavsiye ederim . 

Degerli golftutkusu üyeleri iyi gunler,

mahmut hocam merhaba,

rötus boya islemlerinde "paint leveler solution" gorevini İPA da gorebilir mi?Boyaya zarar vermeden ve zımpara kullanmadan rotus yapilan bolgede ne tarz bir solusyon kullanabiliriz. Saygilar

@Solid_snake

Hocam rötuş işlemlerinde şimdiye kadar siyah hurda bir kaputta çalışma yaptım . Çalışmam şu şekilde oldu zımpara + boya + zımpara + polisaj ve çok başarılı oldum fakat metalik açık renklerde bu maalesef başarılı olmuyor . @bahaman Bahadır abinin aracında denemelerimizde rötuş ile maalesef başarısız olduk . Dediğiniz solüsyonun amacı bildiğim kadarı ile zımparasız fazla rötuşu alma . İPA sonradan boyanan panellerde saf kullanılması sonucu boyaya zarar verebiliyor .Dediğiniz amaçla kullanılabileceğini sanmıyorum ama denemek lazım .

Bu gibi uygulamalar için airbrush sipariş ettim gelsin önce aldığım hurda panelde denemeler yapıp başarılı olursak Bahadır abinin aracındaki çizikleri gidermeye çalışacağız . 

Aşağıdaki resimde uygulama sonucu çiziğin olduğu yer belli bir açıdan çok dikkatli bakılırsa belli oluyor onun dışında çiziği bulabilmek orada çiziğin olduğunu bilmeyen biri için çok zor . Birde burada rötuş gereğinden fazla sürdüm airbrush ile çok daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum .

Rötuş için boyaya hava sıcaklığına göre sertleştirici ve boya metalik koyu ise 4/1 kadar vernik karıştırmalısınız . Bunun için eczanelerde satılan enjektörleri kullanabilirsiniz .

rötuş.jpg

@mahmut0382hocam çalısmaniz kusursuz olmus. Detaylı bilgilendirme icin cok tesekkur ederim. Takipte olacagım merakla bekliyorum.

Alper hocam mikrofaser bezlerini hiç kullanmadım bir yorum yapamam fakat forumlarda okuduğum kadarı ile f/p ürünü olduğunu biliyorum . Ben bu hobiye başladığımda megin wathermagnet bezini aldım ve halen kullanmaktayım benim bezinde ömrü doldu gibi eskisi gibi su emmiyor . Ben autofinnese aqua deluxe kurulama havlusunu almayı düşünüyorum onu çok övüyorlar meg gibi dayanıklı mı bilmiyorum ama alıp deneyeceğim . 

Tavsiye konusunda hocam bugüne kadar tek bez kullandığım için size direk şu bezi alın diyemem auto finesse ve megin bezleri biraz pahalı mikrofaser ekonomik . Hangisini alırsanız alın memleketteki en iyi yıkamacının bezinden daha kalitelidir bunu bilmeniz yeterli . :D   

Hangisini alırsanız alın yıkarken yumuşatıcı yerine beyaz sirke kullanmanızı ve granül sabun ile 30 derecede yıkamanızı tavsiye ederim . 
Ben de meguiars water magnet aldım ama aracı kurularken performans alamadım. Acaba yanlış mı kullanıyorum? Bugünlerde mamooth veya microfaser ürünlerine bakıyorum.

Ben de meguiars water magnet aldım ama aracı kurularken performans alamadım. Acaba yanlış mı kullanıyorum? Bugünlerde mamooth veya microfaser ürünlerine bakıyorum.
Water magnet tam anlamıyla kurulamıyor nem kalıyor 2 hafta kadar önce Mammoth aldım çok memnunum polar havlu gibi mübarek [emoji4]

Water magnet tam anlamıyla kurulamıyor nem kalıyor 2 hafta kadar önce Mammoth aldım çok memnunum polar havlu gibi mübarek
emoji4.png
Ben de almak istiyorum ama sadece birkaç hafta önce başladığım detailing işinde birden yasemin dalkılıç seviyesinde dalmak istemiyorum :)  Bir kampanya olursa alabilirim belki ama kargosuyla 115-120 TLye geliyor bezin :)

Hocam benim ilk para kıyıp aldığım kurulama havlusu çok uzun zaman oldu kullanıyorum ve başka bir bez kullanmadım belki başka bez görmediğimden bana iyi geliyor . Bu zamana kadarda yumuşatıcı kullanmadan granül sabun ile yıkadım arada sirkede katarım . Ama dediğim gibi son zamanlarda eski performansını vermiyor ve autofinnese bezini almayı düşünüyorum . Microfaserin wax kurulama bezlerini bir arkadaşım aldı çok memnun ama kurulama havlusu hakkında bilgim forumlarda okuduklarımla sınırlı fakat f/p ürünü olduğu söyleniyor .

Hocam siz beni dinleyin o folyoyu çekmeyin benim araca st bana sormadan çekmişti aklınca sürpriz yaptı ama 1 yıl sonra çok zor çıkardım ve benim araç sürekli gölgede kalır . :)  

Water magnet tam anlamıyla kurulamıyor nem kalıyor 2 hafta kadar önce Mammoth aldım çok memnunum polar havlu gibi mübarek
emoji4.png
Bu bezden bir tek ben mi memnunum . :)  Hocam yorumunuz için teşekkürler bende bu yorumunuz üzerine mammoth ve autofinesse arasında kararsız kaldım .

Geri
Üst Alt