Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Mammoth bana kargo dahil 108 TL ye mal oldu boyassi.com üzerinden aldım ilk başta pahalı gibi gelse de iyi ki aldım diyorum Ürün baya büyük ve tüylü Aracı kuruladıktan sonra arkadaş gel suyunu sıkalım dedi döndürdük filan nafile damla çıkmadı [emoji16]

Hocam siz beni dinleyin o folyoyu çekmeyin benim araca st bana sormadan çekmişti aklınca sürpriz yaptı ama 1 yıl sonra çok zor çıkardım ve benim araç sürekli gölgede kalır . :)  
Büyük bir ihtimalle yaptırmayacağım zaten. Bir arkadaşım yaptırmak konusunda ısrarcı onun için kaynak niteliğinde olsun diye açtım postu...

Hocam benim ilk para kıyıp aldığım kurulama havlusu çok uzun zaman oldu kullanıyorum ve başka bir bez kullanmadım belki başka bez görmediğimden bana iyi geliyor . Bu zamana kadarda yumuşatıcı kullanmadan granül sabun ile yıkadım arada sirkede katarım . Ama dediğim gibi son zamanlarda eski performansını vermiyor ve autofinnese bezini almayı düşünüyorum . Microfaserin wax kurulama bezlerini bir arkadaşım aldı çok memnun ama kurulama havlusu hakkında bilgim forumlarda okuduklarımla sınırlı fakat f/p ürünü olduğu söyleniyor .

Hocam siz beni dinleyin o folyoyu çekmeyin benim araca st bana sormadan çekmişti aklınca sürpriz yaptı ama 1 yıl sonra çok zor çıkardım ve benim araç sürekli gölgede kalır . :)  

Bu bezden bir tek ben mi memnunum . :)  Hocam yorumunuz için teşekkürler bende bu yorumunuz üzerine mammoth ve autofinesse arasında kararsız kaldım .
Mahmut hocam bez alıcaksanız auto finesse bezi ortalama seviye de bir bez ne çok iyi ne de çok kötü "eh işte" diyebileceğimiz bir bez., Alıcaksanız yine mamooth 'tan şaşmayın derim., mamooth 'tan sonra tavsiye edebileceğim kurulama havlusu gyeon markasının soft dryer yada silk dryer havlusu çok kaliteli bezler dir., ben aracı yıkamacılarda yıkattığım için mamooth 'u hem yıkamacının eline veripte heba etmemek hem de biraz ağır bir bez olduğundan gyeon soft dryer kullanıyorum tavsiye ederim., Auto Finesse detailing işinde sizin de bildiğiniz gibi çok kaliteli ürünleri var hatta auto finesse'ın koyun yünü eldivenini kullanıyorum oldukça kaliteli ama kurulama bezi olarak mamooth tan sonra sizi kesmez.. :)  

@muhammedcankaya hocam aman sakın mamooth dahil hiç bir kurulama havlusunu sıkmayınız., havluyu sıkmak liflerine zarar veriyor ve ömrünü kısa sürede bitmesine sebeb oluyor aracı kuruladıktan sonra havluyu sıkmadan asarak kurutmak gerekiyor..

değerli hocalarım aracın deri yerlerine bakım yapmak istiyordum yazıldıysa ve görmediysem kusura bakmayın ''nanolex interior cleaner'' tavsiyesi aldım iyimidir ve bunu nerden temin edebilirim internette bulamadım saygılar  

Mahmut hocam bez alıcaksanız auto finesse bezi ortalama seviye de bir bez ne çok iyi ne de çok kötü "eh işte" diyebileceğimiz bir bez., Alıcaksanız yine mamooth 'tan şaşmayın derim., mamooth 'tan sonra tavsiye edebileceğim kurulama havlusu gyeon markasının soft dryer yada silk dryer havlusu çok kaliteli bezler dir., ben aracı yıkamacılarda yıkattığım için mamooth 'u hem yıkamacının eline veripte heba etmemek hem de biraz ağır bir bez olduğundan gyeon soft dryer kullanıyorum tavsiye ederim., Auto Finesse detailing işinde sizin de bildiğiniz gibi çok kaliteli ürünleri var hatta auto finesse'ın koyun yünü eldivenini kullanıyorum oldukça kaliteli ama kurulama bezi olarak mamooth tan sonra sizi kesmez.. [emoji4] 
@muhammedcankaya hocam aman sakın mamooth dahil hiç bir kurulama havlusunu sıkmayınız., havluyu sıkmak liflerine zarar veriyor ve ömrünü kısa sürede bitmesine sebeb oluyor aracı kuruladıktan sonra havluyu sıkmadan asarak kurutmak gerekiyor..
Ben normalde sıkmam Dediğiniz gibi kuruturum Arkadaş diyince bir seferlik yaptık Tavsiyenize uyup tekrar denemem [emoji4]

@forzaGilles Ali hocam tavsiyenize uyacağım . Ben megi aldığım sıralarda çok fazla çeşit yoktu ve meg almıştım çokta memnun kaldım ama demek daha iyileri de var . Tavsiyeniz için teşekkürler .

değerli hocalarım aracın deri yerlerine bakım yapmak istiyordum yazıldıysa ve görmediysem kusura bakmayın ''nanolex interior cleaner'' tavsiyesi aldım iyimidir ve bunu nerden temin edebilirim internette bulamadım saygılar  
Mert hocam nanolex güzeldir fakat bahsettiğiniz ürün genel temizleyici . Deride deri için özel üretilmiş temizlik ve koruma ürünlerini tavsiye ederim konuda daha önce bahsi geçti valet pronun deri temizleme ve koruma ürünlerini alıp deri yüzeylerin temizlik ve bakımını yapabilirsiniz . Temin konusunda detailing dükkanı , yamaçlar detailing , detail-box gibi detay ürünleri satan firmalara bakabilirsiniz .

Hocam hangi marka olursa olsun interior cleaner 'lar iç temizlik ürünleri olsa da deri için agresif ürünler dir., deriyi yorar ve zamanla aşındırır., deri yüzeylerde deri temizleyici kullanmanız gerekir; valet pro markasının deri temizleyici ürünleri deriye dost, kaliteli ve başarılı ürünlerdir., kullanım sonrası derinin ilk gün ki doğal mat rengini geri getirir tavsiye ederim.,

Valet Pro Leather Soap (deri temizleyici)

Valet Pro Leather Protector (deri koruma spreyi)

İnternetten bulacağınız yerler boyassi, detailing dükkanı, yamaçlar detailing , detail-box

@mahmut0382 teşekkür ederim hocam peki o nanolex ürünü içini şöyle bir temizlemek için falan mı kullanmalıyım noyan youtube da ki video da deriyi matlaştırdı iyi geldi falan diyordu yoksa nanolex ile temizleyip sonra bu valet pro yumu denemeli yoksa direk valet pro yeterli olur mu diyorsunuz 

@mahmut0382 teşekkür ederim hocam peki o nanolex ürünü içini şöyle bir temizlemek için falan mı kullanmalıyım noyan youtube da ki video da deriyi matlaştırdı iyi geldi falan diyordu yoksa nanolex ile temizleyip sonra bu valet pro yumu denemeli yoksa direk valet pro yeterli olur mu diyorsunuz 
Hocam nanolexin bu ürünü genel temizleyici deride kullanılabilsede bunun yerine sadece deri için özel üretilmiş Ali hocamın tavsiye ettiği Valet pronun ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederim. Bir arkadaşımız alıp kullandı ve memnun kaldı önceki mesajlarda uygulama sonucuda paylaşıldı. Özet geçersek tavsiyemiz valet pronun hem deri temizleyicisini hem besleyicisini alıp sırası ile uygulamanız. Telden yazdığımdan tam ürün ismi yazamıyorum Ali hocam tam ürün isimlerinide sağolsun yazmış.

Ben bugün mammoth siparişini verdim. Herkes mammoth diyor başka birşey demiyor [emoji4] Üstelik ödemeyi eşim yaptı, hediye olarak [emoji4] Ne şanslıyım dedim [emoji4] 
Hocam hayırlı olsun. Bende mammoth alacağım.

Arabanin disina bakim dusunuyorum. Pasta-Cila dusunurken, IZmir'de Sonax Gaziemir'de boya korumasi onerdiler. Erce sonax olarak geciyor ve anladigim kadari ile yeni hizmete acilmis bir yer. Hocam, pasta-cila vs boya koruma. NE onerirsiniz?  

Arabanin disina bakim dusunuyorum. Pasta-Cila dusunurken, IZmir'de Sonax Gaziemir'de boya korumasi onerdiler. Erce sonax olarak geciyor ve anladigim kadari ile yeni hizmete acilmis bir yer. Hocam, pasta-cila vs boya koruma. NE onerirsiniz?  
Hocam İzmir de çok daha profesyonel iş yapan yerler var  . Hardcore garaj , detailing point ve nero detailing i araştırmanızı tavsiye ederim . Kurumsal firmalar ve servislere göre çok daha profesyonel çalışırlar .

Geri
Üst Alt