Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

@mahmut0382 hocam merhabalar , golf7 lerin en büyük problemlerinden biri olan kapı içindeki kumaş kol dayama kısmı inanılmaz kirlendi bir de yağmur suyundan kaynaklı mı yoksa başka şeyden mi çözemediğim şekilde beyaz lekeler var üzerinde bu kumaş bölümü temizlemek için hangi ürünü önerirsiniz , köpük formunda değişik markaların birçok araç içi döşeme temizleyicisi var.

@Asaitgun Hocam meguiars sarı şampuanı cilalı onun sonrasında soft 99 kullanılmaz . Aracınızı cilasız bir şampuanla yıkayıp eğer daha önce yakın zamanda cilalı bir şampuan kullandı iseniz 1/1 seyreltilmiş ipa ile silip soft99 u öyle uygulamanızı tavsiye ederim . Demir tozu sökücü ve kil ise araca makine ile polisaj yapılmayacaksa elzem değildir fakat yumuşak bir kil yapmanız araçyüzeyinde elinize takılan pürüzleri alacaktır . 

@Ysn Hocam seramik kaplama hakkı ile yapıldı ise kaliteli ph nötr şampuan kullanmanız yeterli olacaktır . Zaten seramik üzerine yapacağınız ekstra korumalar seramiğin üzerinde çok uzun süre tutunamazlar . 

@golfmk7fan Merhabalar hocam . Hocam valet pro carpet cleaner ı bir beze sıkıp silip sonra kuru temiz bir bezle silebilirsiniz . Bunun dışında köpük olarak würth veya berner araç içi temizleme spreyi var bunlardan birinide kullanabilirsiniz .

Yorumlarınız için sağolun Mahmut hocam

Arkadaşlar @Rexterr Aydın hocamın yeni aldığı golfe dün gtechniq csl + exov2 uyguladım . Bir kaç resimi birazdan tapataltan yükleyeceğim . Birde yapım aşamasında birkaçtane hızlandırılmış video çektim onlarıda youtube yükledikten sonra linkini sizinle paylaşacağım .

Aydın hocamla tanıştığıma memnun oldum kendisine teşekkür ediyor aracını kazasız belasız güzel günlerde kullanmasını diliyorum .

954b73380759df42a6219f5eea0f6c2f.jpg

1ec4e1f5acc943821568b162cfd72c26.jpg

18cd33a043153351f723c5430ea15ec6.jpg

044c26be90064e4e724606bee04156ca.jpg

f1e7eb00a698dd70e5825973975ce4e6.jpg

c22e3ac68ea4bdce49adeb8dd1bac2ff.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mahmut0382 hocam ellerine, emeğine sağlık. Uygulama çok güzel oldu, bu forum sayesinde ulaşabildim sana.  Arada sorular sormaya devam edeceğim :)  Tanıştığımıza memnun oldum. 

Değerli Mahmut Üstadım.

Bu fotoğrafa ilk iki bakışta bir şey göremedim.

Boş bir yer yanlışlıkla yüklendi herhalde dedim. Oysa üçünücü kere ve dikkatle baktığımda onun kapı olduğunu ve artık ayna haline dönüştüğü için göremediğimi anladım.

:000043-medium:

Mâşallah araca da.

Ellerinize sağlık üstadım. 

@Rexterr Hocam teşekkürler . Güle güle kullanın . 

Hocam resim ve videoları dilerseniz size gönderebilirim . 

@silvershadow Teşekkürler Murat hocam . :)  

Arkadaşlar benim net kaplumbağadan biraz hızlı olduğundan videoları yüklemek sıkıntı oluyor şimdilik bir tane yükleyebildim devamı gelecek .  

@Rexterr Hocam aracınız hayırlı olsun. Mahmut'a giderek çok doğru tercih yapmışsınız. 

@mahmut0382 Eline sağlık kardeşim. Tek söylebileceğim mükemmel olmuş son çalışman.

Aynı şekilde ben de ilk baktığımda heralde yanlışlıkla yüklendi dedim., 2.kez baktım acaba çalışma mekanının bir resmi fikir vermesi açısından mı acaba yüklendi dedim kendi kendime., @silvershadow Murat Hocam kapı diyince 3.kez baktım yine algılıyamadım :) 4. bakışımda kapı açma kolundan bunun sol arka kapının yansıması olduğunu anladım., böyle bir yansımayı ancak çok iyi bir el işçiliği sonucunda yakalanabilir ki hakikaten müthiş bir çalışma olmuş ellerinize sağlık hocam...

@mahmut0382 Hocam memnun olurum.. Benim için de anısı olur.

Araçta otoyol kiri oldu önde sinek vs temizlememek için kendimi zor tutuyorum  :'( :'(

@mahmut0382 Hocam memnun olurum.. Benim için de anısı olur.

Araçta otoyol kiri oldu önde sinek vs temizlememek için kendimi zor tutuyorum ? 
Tamam hocam fotoları birazdan diğer telimden yollayacağım . Videoları ise bakacağım yollayabilirsem yollarım uzun sürecek gibi olursa google drive yükler linkini yollarım . 

Hocam sineklerden birşey olmaz aracı hafta sonuna kadar yıkamazsanız ürün için daha sağlıklı . Hafta sonu yıkadıktan sonrada yorumlarınızı rica ediyorum . Fakat sizden ricam dediğim gibi suyun araç üzerinde kurumasına izin vermeyin mümkün ise akşama doğru güneş etkisini kaybettikten sonra yıkamaya çalışın . Yağmur suyunun kurumasında sıkıntı yok ama şebeke suyu kireçli olduğundan kireç lekelerine engel olmak için aracınızı mutlaka kurutun . Bir taktik araca basınçlı suyu tuttuktan sonra 2.5 lt lik şişe ile veya hortumu az açarak etrafında gezerseniz zaten üzerinde su kalmayacaktır . Tavan ve kaputta kalırsa bir kaç damla kalır . :)  

Bu arada güneş altında iki foto paylaşayim . 

Geri
Üst Alt