Jump to content

silvershadow

aerodinamik spoiler yan çıtaları ya da Aero flaps

Recommended Posts

Benim araçta 1.6 tdi midline olduğundanda bu yan çıtalar var. Yakında yeni araca gecerken söküp diğerine geçirmeyi düşünüyorum. Şuanki beyaz aracımda çok güzel duruyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

VW'ler dışında neredeyse tüm markaların tüm modellerinde bu parça fabrikasyon olarak çıkıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Midlineplus aero flaps alımı için yardım lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu konu öyle rafa kalkmış, daha sonra bu uygulamayı yapan oldu mu durumlar nedir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bu konu öyle rafa kalkmış, daha sonra bu uygulamayı yapan oldu mu durumlar nedir?
Aliexpreste var bu parcalar ben aldim taktim gayetde orijinal durdu ve cok kaliteli aratin derim

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mustik linki varsa iyi olur açıkcası hocam birde aracınızda uygulanmış haliyle fotoğrafı var mı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1 seneden fazladır kullanıyorum bende, aliexpress'ten 150TL'ye almıştım vakti zamanında. Renginde solma da olmadı, çok çok yakından bakmadıkça gayet orjinale yakın duruyor.

Screenshot_20200424-214801_Gallery.thumb.jpg.45f2313fa5fa2080654efd7293595016.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=3715]mustik[/mention] linki varsa iyi olur açıkcası hocam birde aracınızda uygulanmış haliyle fotoğrafı var mı acaba?
#Aliexpress TRY 114.01 30%OFF | Karbon Fiber arka pencere yan Spoiler kanat VW GOLF 7 için MK7 GTD R 2014-2018 araba-styling oto aksesuarları
https://a.aliexpress.com/_BT6bjI

Bu link size yardimci olur umarim resimdeki urunun aynisi hic tereddut etmenize gerek yok

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de bu ay içerisinde sipariş geçtim 40 gün sonra gelecek diyor. Tek merakım altta kalan yarım cm e yakın boşluk ama yapacak bir şey yok. 

Yalnız linkteki ürünle, @Zafer hocamım attığı fotoğraf farklı duruyor. Birisi uzun ve daha sivri uçlu birisi daha kısa uclu tam midline araçlarda olduğu gibi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Yehanoha satıcıdan alanların attığı fotoğraf. Birde hocam alttaki yarım santim boşluk çok önemli değil sanki, buna neden takıldınız ki bu kadar?

Screenshot_20200424_235135_com.android.chrome.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Musaaksoy midline a ait olan parçalarda bu boşluk yok, tam uymaması gözüme batıyo 😂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu tekrar ayyuka çıkarıyorum ama baştan sona okudum sadece bir kişinin 3d çift taraflı bant kullandığını gördüm. görmediklerim olduysa affola.

Aliexpressten aldığım ürün 1 ay sonra elime ulaştı. 101 TL ürün ödemesi 15 TL gümrük vergisi verdim. 

Henüz takmadım çünkü merak ettiğim şey ürün üzerindeki çift taraflı bantlar ürünün yapışması için yeterli mi? Silikon kullanmadan yapıştıranlar ne kullandıklarını ya da ne ile yapıştırdıkları hakkında deneyim ve fikir paylaşımında bulunabilirler mi?

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Yehanoha Ben üzerinde gelen bant ile monte ettim, gayette sağlam duruyor 2 sene oldu nerseyse, herhangi bir ayrılma yok. Fakat mutlaka sıcak havada yapın yapıştırma işlemini , bant ve yapıştıracağınuz yer iyice ısınmış olsun, ayrıca ben yapıştıracağım yeri temizledikten sonra krom ürünler ile birlikte gelen primerden de sürmüştüm. Onunda yapıştırmaya etkisi olmuştur mutlaka.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Zafer teşekkür ederim bilgiler için, montajdan sonra buraya fotoğraf atarım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Yehanohaben de üstünde çıkan bantla yapıştırdım 1 sene bişi olmadı ama içim rahat etmeyince çıkarıp tekrar kendim bant sayısını artırıp yapıştırdım. Sorunsuz duruyor, yaz kış tazyik vs sonrası da sorun yaşamadım:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aliexpress satın alma maliyeti 101+15 lira gümrük vergisi vererek satın aldım. Malzeme üzerinde çift taraflı bant var sıcak bir günde yapıştırıp üzerini koli bandı ile destekledim. Şu an gayet sağlam. İnce bir detay oldu açıkçası. 

Malzeme yarım santim kısa onun dışında hoş yani biraz daha bakmam lazım vaaaoovvv yakısıklı oldu demek için sanırım 😄

IMG_20200627_161653.jpg

IMG_20200627_161728.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aliexpress satın alma maliyeti 101+15 lira gümrük vergisi vererek satın aldım. Malzeme üzerinde çift taraflı bant var sıcak bir günde yapıştırıp üzerini koli bandı ile destekledim. Şu an gayet sağlam. İnce bir detay oldu açıkçası. 
Malzeme yarım santim kısa onun dışında hoş yani biraz daha bakmam lazım vaaaoovvv yakısıklı oldu demek için sanırım [emoji1]
IMG_20200627_161653.thumb.jpg.1ce16e75f8a8dd998b11135602078750.jpg
IMG_20200627_161728.thumb.jpg.799f41b6ba5c6c8395a1c9e54515803a.jpg

Çok tatlı olmuş hocam. Zamanla fark edersiniz küçğk ama harika bir detay oldugunu. Taivan 3 parça olanlar tam oturmuyor ve kaba duruyor. Bu tam kuvamında oluyor [emoji106][emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@beratx şu tam arkadan bakıldığında cama düşen gölgesi kalıplı gösteriyor açıkçası. 

bir iki yıkama ve bir kaç manzaraya karşı aracı çektiğimde daha da beğeneceğimi düşünüyorum o açıdan dedim biraz daha bakmam lazım diye :like:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 28.05.2015 at 9:23 PM, silvershadow yazdı:

Aeroflap da denen  VW Golf 7  GTI/GTD ve R ile Rline modellerinde Aerodinamik spoiler'in yan parçası olarak takılır...

Arkadaki bagaj üstü spoiler ve yandaki aeroflap'lar sadece güzel değil aynı zamanda işlevli parçalar.

Küçük ama aerodinamik açıdan arkada oluşan aracı geriye doğru çeken vakum etkisini azaltan ve sürüklenme direnci de denen kuvveti azalttığı için de ekonomi sağlayan bir aerodinamik etki yaratırlar.

İşte burada daha büyük boyutlu R, R Variant, GTI, GTD, GTE ile Bluemotion modellerindeki devasa bagaj üstü spoilerlere uygun olan daha geniş modeli

Bu kenardaki küçük siyah parçalara "aero flaps" (hava kanatçığı) deniyor.

Modifiye dünyasında daha dar ve küçük olan ve bizim spoilerlerimize uygun olanlara "Midline çıtası" veya "Aerodinamik arka spoyler"deniyor.

Bluemotion donanım seviyesinde standart olan bu kanatçıklar serviste takılabiliyor.

Fiyatı:145 Euro

Bu fotoğraftakiler daha büyük tavan üstü spoilerine uygun daha büyük aero flap'lardır.

http://www.kunzmann.de/shop/de/exterieur-original-volkswagen-spoiler-abdeckung-hinten-vw-golf-7-gti.htm

DMDjmm.jpg

4gzNyY.jpg

rQbl0V.jpg

Yanı gerçekten bu aeroflaps parçalarının ekonomide ki etkisi azdir diye düşünüyorum. Diğer yandan artan performans günlük kullanıcılar tarafından hissedilmez diye aklıma geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...