aerodinamik spoiler yan çıtaları ya da Aero flaps

Aliexpress satın alma maliyeti 101+15 lira gümrük vergisi vererek satın aldım. Malzeme üzerinde çift taraflı bant var sıcak bir günde yapıştırıp üzerini koli bandı ile destekledim. Şu an gayet sağlam. İnce bir detay oldu açıkçası. 
Malzeme yarım santim kısa onun dışında hoş yani biraz daha bakmam lazım vaaaoovvv yakısıklı oldu demek için sanırım [emoji1]
/monthly_2020_06/IMG_20200627_161653.thumb.jpg.1ce16e75f8a8dd998b11135602078750.jpg
/monthly_2020_06/IMG_20200627_161728.thumb.jpg.799f41b6ba5c6c8395a1c9e54515803a.jpg
Çok tatlı olmuş hocam. Zamanla fark edersiniz küçğk ama harika bir detay oldugunu. Taivan 3 parça olanlar tam oturmuyor ve kaba duruyor. Bu tam kuvamında oluyor [emoji106][emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@beratx şu tam arkadan bakıldığında cama düşen gölgesi kalıplı gösteriyor açıkçası. 

bir iki yıkama ve bir kaç manzaraya karşı aracı çektiğimde daha da beğeneceğimi düşünüyorum o açıdan dedim biraz daha bakmam lazım diye  (y)

Aeroflap da denen  VW Golf 7  GTI/GTD ve R ile Rline modellerinde Aerodinamik spoiler'in yan parçası olarak takılır...

Arkadaki bagaj üstü spoiler ve yandaki aeroflap'lar sadece güzel değil aynı zamanda işlevli parçalar.

Küçük ama aerodinamik açıdan arkada oluşan aracı geriye doğru çeken vakum etkisini azaltan ve sürüklenme direnci de denen kuvveti azalttığı için de ekonomi sağlayan bir aerodinamik etki yaratırlar.

İşte burada daha büyük boyutlu R, R Variant, GTI, GTD, GTE ile Bluemotion modellerindeki devasa bagaj üstü spoilerlere uygun olan daha geniş modeli

Bu kenardaki küçük siyah parçalara "aero flaps" (hava kanatçığı) deniyor.

Modifiye dünyasında daha dar ve küçük olan ve bizim spoilerlerimize uygun olanlara "Midline çıtası" veya "Aerodinamik arka spoyler"deniyor.

Bluemotion donanım seviyesinde standart olan bu kanatçıklar serviste takılabiliyor.

Fiyatı:145 Euro

Bu fotoğraftakiler daha büyük tavan üstü spoilerine uygun daha büyük aero flap'lardır.

http://www.kunzmann.de/shop/de/exterieur-original-volkswagen-spoiler-abdeckung-hinten-vw-golf-7-gti.htm

DMDjmm.jpg

Yanı gerçekten bu aeroflaps parçalarının ekonomide ki etkisi azdir diye düşünüyorum. Diğer yandan artan performans günlük kullanıcılar tarafından hissedilmez diye aklıma geliyor.

Geri
Üst Alt