ANA KONU

Pn3zZ5.png

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz,boyasiz-15bin-km-de-turkiye-deki-en-temiz-gti-358834531/detay/
Takip ettiğim bir ilandı. Birden 6000 TL fiyat düşürdü.
Aracımı bu haftasonu ilana koyacağım arkadaşlar. Linki yine ilk buradan yayınlayacağım. Kafayı GTI a fena taktım şu an. Sıfır hayal, 2. el mantıklı şu an benim için.
Böyle bir araçta bu kilometrede, bu opsiyonlarla ben 120.000 TL bütçe ayırıyordum. 120.000 altı şahane olurdu. Şu an bu fiyat benim için inanılmaz.
Tabi tramer ve servis kontrolünü mutlaka yaptırmak lazım.
Beni beklemez muhtemelen ama ben kendi aracımı satılığa çıkarıyorum bu haftasonu..
Bu araba uzun zamandir ilanda. Iyi pazarlik yapin derim hocam. Simdiden hayirli olsun..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu araba uzun zamandir ilanda. Iyi pazarlik yapin derim hocam. Simdiden hayirli olsun..

Hocam bu araba zor belki çünkü aracımı ne zaman satabilirim bilmiyorum.

Acaba bu araba neden bu kadar süredir satışta? Sizce sorunu mu vardır?

Hocam bu araba zor belki çünkü aracımı ne zaman satabilirim bilmiyorum.
Acaba bu araba neden bu kadar süredir satışta? Sizce sorunu mu vardır?
Genelde gti yerine golf r tercih ediliyor. Gti cok talep goren bir arac olmadigi icin normal golf gibi satmak zor. Bir sorun oldugunu sanmiyorum aracta. Aklinizda bulunsun, otopark.com'un test ettigi kirmizi golf gti vardi o arac alinmaz. 34 kb 4502 diye hatirliyorum plakasini

bugün biraz yol aldıktan sonra durup kaputu actım, dinledim. sesin motordan geldiğini ama motor sesinden bağımsız farklı bir ses olduğunu fark ettim.

biraz araştırınca bu konuyu buldum, ses bunu aynısı, yarın vidyo çekip paylaşırım.

(aracı almaya giderken vosmer in önünde inşallah uzun bi süre uğramam, uğrarsam da araç almak için gelirim demiştim, daha bir hafta olmadan yine vosmer'e) :D :D
hocam merhaba,

aynı ses sorunundan şikayetim hala devam ediyor.konu ile ilgili bir defa servise gittim kayıt açtırmadan ustaya gösterdim.herhangibir anormallik olmadığını (araç 3000 km de  idi) .3-4 bin sonra tekrar getirmemi söyledi.bu süreç içerisinde 1.2 105 hp,1.2 110 hp.1.4 122 hp (aracı baya sürdüm ve iyice dikkat ettim)  ve 150 hp gibi motorlar ile karşılaştırma şansım oldu aracımı.saydığım motorlarda bu ses bariz daha az. saydığım versiyonlarda motor sesi daha baskın . çok kısa süre  leon fr 1.4 125de yaptığım karşılaştırmada rölantide benzer bir ses duydum ama aracı sürmedim.

şimdi son durum şu şekilde ;

ses yüksek basınç pompasından geliyor.benim tespitim bu şekilde.yakında servis zamanın geliyor orda baktıracağım.

ses gaza bastığımda rölantide ya da düşük hızlarda net yüksek hızlarda zayıf bir şekilde duyuluyor.(anlık tüketimi açarsan yol bilgisayarında anlık tüketimin 0 dan

farklı olduğu her durumda ses  var.)

şu şekilde bir deneme yapabilirsiniz.araç manuel sizin heralde.

3. ya da 4 viteste giderken gaz vermeyin ve  yavaşlayın.araç alt vitesi istediğinde gaza basmadan vites küçültün.ayağınızı debriyajdan çekerken anlık tüketim

sıfırdan farklı olduğu o küçük bir süre bu sesi yine duyarsınız.yani ses motora benzin pompalanırken geliyor.(çok düşük bir ihtimal enjektörlerden de olabilir ama motor kaputunu açıp net dinlediğimde enjektörlerden farklı bir sesin geldiğini duydum ve ona göre bu ihtimali azalttım.

Çözüm ve şimdiki durum:

ses 1.4 125 likler de kullanılan yüksek basınç pompasının tipinden veya hatalı üretiminden olabilir.ama araçta ses dışında performansta bir azalma yakıtta bir anormallik yok.eğer ses 1.4 125 lik için normalse pompayı boş yere değiştirtmek istemiyorum. gerçi ses bütün 125 lerde olsa bile benim için çokta kabul edilebilir bir ses değil.motor sesini dinlemeyi severim ama bu motor sesinden ayrı bir ses.

Almanya da benzer bir şikayet video yer alıyor.kullanıcı bizim gibi sesin normal olmadğını düşünüyor google ın çevirdiği kadar: ) marka model farklı ama motor aynı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pn3zZ5.png

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz,boyasiz-15bin-km-de-turkiye-deki-en-temiz-gti-358834531/detay/

Takip ettiğim bir ilandı. Birden 6000 TL fiyat düşürdü.

Aracımı bu haftasonu ilana koyacağım arkadaşlar. Linki yine ilk buradan yayınlayacağım. Kafayı GTI a fena taktım şu an. Sıfır hayal, 2. el mantıklı şu an benim için.

Böyle bir araçta bu kilometrede, bu opsiyonlarla ben 120.000 TL bütçe ayırıyordum. 120.000 altı şahane olurdu. Şu an bu fiyat benim için inanılmaz.

Tabi tramer ve servis kontrolünü mutlaka yaptırmak lazım.

Beni beklemez muhtemelen ama ben kendi aracımı satılığa çıkarıyorum bu haftasonu..
115.000 TL oldu.

iyi akşamlar öncelikle 3 hafta önce aldım aracımı. aracımı alırken ön ve arka park sensörü olduğu için hız sabitleme ekletmek aklıma gelmedi. hız sabitleyici taktırmak istiyorum ve bugün aracımı aldığım satış danışmanını aradım. Sürüş konfor paketinden ön ve arka park sensörleri düşüldüğü zaman hız sabitleyicinin fiyatını sordum. 1000lira civarına gelir dedi ve Ender Elektronikte taktırabileceğimi söyledi ŞOK OLDUM. Ender elektronik 1255lira işçilik dahil fiyat çekti. Sorum şu aracı sipariş verirken mi bu işe girmeliydim ? Sadece hız sabitleyici 1000lira olur mu ya. Yoksa kalsın böyle devam mı ediyim kullanmaya ? Lütfen yardım edin dostlar.

iyi akşamlar öncelikle 3 hafta önce aldım aracımı. aracımı alırken ön ve arka park sensörü olduğu için hız sabitleme ekletmek aklıma gelmedi. hız sabitleyici taktırmak istiyorum ve bugün aracımı aldığım satış danışmanını aradım. Sürüş konfor paketinden ön ve arka park sensörleri düşüldüğü zaman hız sabitleyicinin fiyatını sordum. 1000lira civarına gelir dedi ve Ender Elektronikte taktırabileceğimi söyledi ŞOK OLDUM. Ender elektronik 1255lira işçilik dahil fiyat çekti. Sorum şu aracı sipariş verirken mi bu işe girmeliydim ? Sadece hız sabitleyici 1000lira olur mu ya. Yoksa kalsın böyle devam mı ediyim kullanmaya ? Lütfen yardım edin dostlar.
Hocam maliyet çok yüksek sipariş verirken 100 tl civarına gelecekti. Forumu kurma amacımız bu gibi pismanliklarin önüne geçmek. Biraz daha çalışmamız lazım galiba.

Bana kalırsa çok uzun yolyapmıyorsaniz taktirmayin.

Hocam maliyet çok yüksek sipariş verirken 100 tl civarına gelecekti. Forumu kurma amacımız bu gibi pismanliklarin önüne geçmek. Biraz daha çalışmamız lazım galiba.

Bana kalırsa çok uzun yolyapmıyorsaniz taktirmayin.
100 değilde 500 olmasın. Geçen gün Tokat Meka da ki st öyle demişti, 560 veya 590 olması lazım. 

Sürüş konfor paketi 1500 tl park sensoru 1400 tl. Yanlış biliyorsam birileri düzeltsin beni :)
hocam sürüş konfor pakedi ile seçerseniz, comfortline araçlarda 2016 model yılında ön arka park sensörü standart olduğu için, aynı highline araç durban jant aldığında olduğu gibi araçta bulunmayan aksesuarlar kısmında nasıl dijon jantların fiyatı düşüyorsa, bu da aynı şekilde gerçekleşiyor.

yani sürüş konfor pakedi 1520 lira vergiler dahil 

sadece ön arka park sensörü 1450 lira vergiler dahil 

1520-1450 = 70 lira gibi bir fark ile alınabilir.

Ama cahil st ler opsiyon listesinden 8T6 kodlu hız sabitleyici opsiyonunu işaretliyorlar, bu vergiler dahil tam 522 lira. 

Geri
Üst Alt