ANA KONU

@Rust  geçmiş olsun hocam ben sabah yıkadım dükkanın  içine yanaştırdım

yagmur  yagdı her yer kurudu mesai bitti çıktık ama ilk defa yagmurda ıslanmadık  &:

@Rust  geçmiş olsun hocam ben sabah yıkadım dükkanın  içine yanaştırdım

yagmur  yagdı her yer kurudu mesai bitti çıktık ama ilk defa yagmurda ıslanmadık  &:
Bende bundan sonra yıkayınca sizin dükkana getireceğim değerli Emrah Hocam. Seninkini dışarı alırız bizim araç içerde durur. :D

@fcsrn gelirken yağmura yakalanmazsan seve seve hocam başımız üstünde yerin var  &:

Ramazan ayınız hayırlı olsun golftutkusu ailesi.

Hocam sürüşünüze göre size puan veren bir oyuncak, agresif kullanırsanız puanınız düşüyor, tüketim odaklı kullanırsanız artıyor bildiğim kadarı ile.
Video çekelim yarın madem. Ergo ve Bluethink farz oldu. 

Bu arada sipariş sürecinde olan arkadaşlar 1.4 ü 1.2 ye çevirip o paraya opsiyon ekleyebilirsiniz. Test sonuçlarında güzel sürprizler sizleri bekliyor.  8D  

Wolfsburg dedi:
@dtkorkmaz53'e midline plus mı 66'ya Higline mı ?
66 bine highline tabiki. Para varsa 1.4 Act Highline + Sunroof + Lane Assist + Adaptif curise control + Uzun far asistanı + Ergo koltuk + Webasto ısıtma sistemi + Discovery Pro + Bixenon plus + GTI body kit + Adaptif şasi + Oto fren sistemi + Geri görüş kamerası. 

Aracın tadını opsiyon verir bence. Golf R değilse.

Wolfsburg dedi:
@dtkorkmaz Amman ne yaptın hocam ? :)

2.el bitane buldum zaten mk4 Golfüm oldu oda Comf tu ve o bile bana çok dolu geliyordu.

VW in boş donanımları bana daha tatlı geliyor.

Peki (ops. donanımlara gerek yok) 55-60 bandındaki Higline Golf 6 ile 65-70 bandındaki Golf 7 arasında ne kadar fark vardır ?

Biraz sonra ilanları  yazarım.
Sizin bütçe ne kadar? Dizel takıntınız var mı? Hangi şehirdesiniz? Otomatik mi manuel mi olacak? Olmazsa olmaz 1 adet donanım yazın. Ben size örnek araç göstereyim malum siteden.

Wolfsburg dedi:
@dtkorkmaz Tam aradıklarımdan 3 tane yazdım.

Dizel iyi hoşta bakım masrafları pek fazla o yüzden onu eliyorum.

Otm. vites sevmem zaten Ank. da yaşıyorum sadece sabahları ciddi trafik oluyor ondada genel olarak toplu taşıma kullandığımdan trafikte DSG pek lazım olmuyor.

Kardeşimde 1.2 TSi 105 hp Comf olandan var.

60'a Led ön far ve arka stoplarla 2014 sonunda aldık.

Bendede gümüş renk başka marka 45-50 arası değişken piyasaya sahip araç var.

Aracımda Cruise C.,karart. camlar vs vs olan gırtlak dolu bir araç.

Zaten Golflerin özellikle eski ve düşük fiyatlı VW lerin 2.el fiyatları aşırı derecede prim yapıyor.

Bende en azından sahibinin bana satarken kâr etmeyeceği Higline düşünüyorum.

Ama higline ne kullandım nede içine oturdum.

Bu yüzden Higlinelar konusunda zerre bilgim yok.

Mesela 65'e alacağım ama ops. donanımlarla ederi 75 olan arabaya 70 vermeye değer mi ?

Bu arada model yılı farketmez, 6 kasayı bile çok hatta daha fazla beğenen birisi olarak km ve kaporta orj olduģu sürece sıkıntı yoktur  benim için sıkıntı yoktur ;)
10 bin liralık opsiyona 5 bin tl vermek çok mantıklı ikinci elde. 5 bin tl şu an bir iphone 6s plus 128 gb parası.  :'( Ama keyfi mükemmel. 

Aracın tadını opsiyon verir bence. Golf R değilse.
Belki bana bu manyak diyeceksiniz ama mk7 Golf R 'ı bi ben sevemedim sanırım benim dışımda herkes çok sevdi yani bakıyorum tekrar bakıyorum ama yok sevemedim.., eski R serileri daha güzeldi hele efsane Mk4 R32 ve Mk6 R çok daha başarılıydı.. yeni serinin motoru ve çift uled'leri hariç bir albenisini göremiyorum.., Dıştan bakınca araç sanki R değilde R-Line gibi duruyor.. Ama GTI öylemi ön tamponu olsun, kırmızı şeritleri olsun, yarık şeklindeki  sisleri olsun herşeyiyle ben GTI 'ım diyor içine girince de aynı şeyleri hissediyorsun tam bir safkan en iyi tasarımlı GTI Mk7 kanımca.. Alacak olsaydım tercihim kesinlikle GTI olurdu.. Fakat R alan arkadaşlara da saygım sonsuz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Wolfsburg dedi:
@forzaGilles En iyi GTI Mk5 ti bence.

Hele hele o jantları ve kırmızı çizgileriyle bir şaheserdi.

Mk4 Golf ise başyapıt.

Benim Mk4 ümün kapılarında ışık yanıyordu....
İşte bak onu diyordum @silvershadow Murat hocama Mk4 ün kapılarının altındaki aydınlatma ışıkları yanıyordu dimi..? Geçen gene bir Comfortline Mk4 Golf gördüm içinden inerlerken arka ve ön kapılarda ki aydınlatma ışıkları yanıyordu (kırmızı).., fakat gündüz vakti olduğundan aşşağıya bakan kısımlarında beyaz aydınlatma varmı bilemedim..

@OnurD7 Benim aracın kaput çamurluk kapı eşikleri bagaj eşiğine koruma kaplama yapılırken ben dediğiniz seyleri kalan parçalardan yaptırmıştım gayet ıyı koruyor lınktekı urunde bence işe yarayacaktır 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Herkese selamlar, bugün 1.6 tdi aracımda çok ilginç bir şey oldu. Sabah evden çıktım ve aşağı yukarı 10km yol gittim ve baktığımda ortalama yakıt tüketimim(başlangıçtan itibaren olan) 5,6 ydı. Daha sonra bir anda ortalama yakıt tüketimim 12 ye çıktı. Yani yol bilgisayarından anlık yakıt tüketime baktığımla ortalama yakıt tüketimine baktığım arasında 1dk yok. Aracımı yola çıktığımdan beri sakin kullandım neden böyle bir şey oldu anlayamadım? Bugün 80 km yol yapmışım indire indire en son 6,2 ye düşürebildim. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu? 

Geri
Üst Alt