Ön panel değişmiş araba alınır mı?

Merhabalar audi a3 2022 35tfsi bir araç buldum ancak köpeğe çarpmadan dolayı ön panel, panjur, tampon ve tampon üzerinde yer alan radar ve sensörler yetkili serviste değişmiş 120k hasar kaydı var. Sizce bu araç alınır mı?( piyasasından 75-100k) uyguna rakam 1.6 m. Servis faturasında şase ve podyeye dair herhangi bir işlem görünmüyor.
Ön panel değişimi bir sorun mudur?

Ayrıca servis faturası ile hasar sorgulama mesajında belirtilen tutar tam örtüşmüyor bu durum normal mi?

Ben almam...
Satıcı bir an önce satmak için daha da düşebilir...
Ama zevkte senin parada senin nasıl istiyorsan ona göre hareket etmelisin...

Önden 120 bin hasarı olan aracın

2. Eli 200 bin uygun olmalıki alınsın

Sebeb "ÖNDEN" kaza bu !!!

+++ 2022 nin 120 bin trameri bugünün 260-270 binine denk.

75 bin iskontolu fiyat ikram promosyon falan ? Yemezler !!!

Yiyen yer tabi

Yiyen yer tabi

Aynen...

Yiyen yer tabi
Hasar tarihi : 2023 kasım. Aracın hatasızı duruma göre 1.700-1750 arasında satılır. Bakalım 1.5 teklif ettim kabul ederse ne ala etmezse yapacak birşey yok.

Tramerdeki rakam 113805 tl iken kdvli fatura 109790,83 tl. Aradaki fark onarım merkezinin yansıttığı hasar olmayan şeyler denildi ama pek mantıklı gelmedi.

Tramerdeki rakam 113805 tl iken kdvli fatura 109790,83 tl. Aradaki fark onarım merkezinin yansıttığı hasar olmayan şeyler denildi ama pek mantıklı gelmedi
Aracın yaşanan olay yüzünden (olay yeri resimleri), yetkili serviste çekilen (onarım resimleri) dahil incelemenizi öneririm,

İlaveten yetkili servis hasar faturası ve diğer onarım merkezindeki işlemlerinin de (resimleri), ne tür onarım işlemi yapılmış neden gittiğine dair kayıtlarına bakılması ve faturası vs.. hepsi detaylıca incelemelisiniz,

Özellikle onarım merkezinde aracın hangi parçaları onarılmış detaylıca incelemenizi öneririm,

(bazı sigorta şirketleri) ilerde yaşanacak benzer bir olayda sigorta şirketi onarılmış parçalara (yan sanayi / muadil parça) vb. parça tedariği gibi zorluklar çıkara biliyor, bu sebebten onarılmış parçalar basit plastik parçalardan mı ibaret yoksa (ön far grubu) gibi pahalı parçalar mı incelemeniz iyi olur,

Aracın “maksimum” ederi ; 1.450 m (tabii bunu aracın km’si nedir bilmeden söylüyoruz) ve bu fiyat araçta (premium paket + konfor paket) mevcut olduğunu varsayarak söylüyorum.

Vag grubunda ön panel dediğimiz parça plastik olur diğer markalar gibi sacdan yapılma bir parça değildir, bir yere kaynaklı vs de değildir haliyle. Araçta büyük bir hasar olduğunu da sanmıyorum bu hasarda da bir şey yoktur dediğiniz durumlarda ön panelde ufak tefek kırılmalar yaşanabiliyor ve değişime gidiliyor. Hasarın çok büyük olduğunu düşünmüyorum bence alınabilir. Tamponlar hariç kaporta aksamı olarak hala hatasız bir de :) Onarım bu tramerin yüksekliğine bağlı olarak yetkili serviste yapılmıştır diye düşünüyorum. Faturası, iyi bir eksperile alınabilir sonuçta kaza sizin de başınıza gelebilir hatasız aracınız olsa değer kaybını siz de yaşayacaksınız.

Bir araç önden hasar kayıtlı olacak 120 bin trameri olacak.

Köpeğe carpmak hafifletici sebeb + iyi hal sayılacak (refüje dalmadığını nerden bilicez?)

Bu araca ilanda 1.665 fiyat yazılacak. Km 18.000 (ben konuya ait ilana baktım

https://shbd.io/s/VJwUCL9B

km 56 bin kabul.

mantık akıl fikir buna çıkar.

Bir araç önden hasar kayıtlı olacak 120 bin trameri olacak.

Köpeğe carpmak hafifletici sebeb + iyi hal sayılacak (refüje dalmadığını nerden bilicez?)

Bu araca ilanda 1.665 fiyat yazılacak. Km 18.000 (ben konuya ait ilana baktım

https://shbd.io/s/VJwUCL9B

km 56 bin kabul.

mantık akıl fikir buna çıkar.
Senede 20000 km yaptığım için almam, 1 sene sonra 80 binde olacak nerdeyse.

Konudaki ilan fiyatı 1660 lık araca ben tamam bunu veriyorum diyeceginiz fiyat nedir?

Tamam 1660 veriyorum diyomusunuz??? yada xxx fiyat??

@DuzboruDownpipe

Öncelikle tüm arkadaşlara değerli fikirleri için teşekkür ederim.
Olayı detaylandırayım, aracın ön tampon plaka altı krılmış sadece resimler mevcur, servis faturası mevcut değişen parçalar tampon üzerinde yer alan sensörler radar sensör park sensör vs. Radyatör, ön panel soğutucu sıvılar vs. 120k hasar kaydı, araç 20 binde ve far grubunda vs hiç birşey yok kaza resmide servis faturasıda mevcut. Ben araç alınabilir gibi düşünüyorum şu an yarın sabah kesin bir sonuca bağlamış olacağım. zaten 2022 advance + konfor+ premium paketli bir araç bu km de hasarsız olsa 1700 bile iyi rakam şu piyasada. Aracın kaput şase podye motor çamurluklarda hiç bir şey yok hatasız boyasız yani :) bakalım umarım sorun yaşamam.

Geri
Üst Alt