Ön panel değişmiş araba alınır mı?

Utku87

Üye
İsim
Akif
Merhabalar audi a3 2022 35tfsi bir araç buldum ancak köpeğe çarpmadan dolayı ön panel, panjur, tampon ve tampon üzerinde yer alan radar ve sensörler yetkili serviste değişmiş 120k hasar kaydı var. Sizce bu araç alınır mı?( piyasasından 75-100k) uyguna rakam 1.6 m. Servis faturasında şase ve podyeye dair herhangi bir işlem görünmüyor.
Ön panel değişimi bir sorun mudur?

Ayrıca servis faturası ile hasar sorgulama mesajında belirtilen tutar tam örtüşmüyor bu durum normal mi?

Bence her şeyin bir fiyatı vardır. Orijinal değişmişse ve tehlike oluşturabileceği bir geçmişi yoksa biraz daha pazarlıkla (mevcut ekonomik durumun gidişatı üzerine) alınabilir. Nice kazasız ama bakımsız, kötü kullanılmış araçlar olduğu gerçeği de var. Kendime adıma almak istesem ve fiyat avantajı oluşturacak ise dediğim gibi hareket edebilirdim. Hayırlısı olsun ✨

75-100k fark için 120k hasar kaydı olan aracı almazdım şahsen. Yarın öbür gün satışı zor olacaktır. A3 sıfırlarına 1.8 1.9 civarı fiyat vermiyorlar mı? Makyajlı kasa birkaç aya gelir muhtemelen. Şuan sıfır fırsat araçları kovalanabilir.

Merhabalar audi a3 2022 35tfsi bir araç buldum ancak köpeğe çarpmadan dolayı ön panel, panjur, tampon ve tampon üzerinde yer alan radar ve sensörler yetkili serviste değişmiş 120k hasar kaydı var. Sizce bu araç alınır mı?( piyasasından 75-100k) uyguna rakam 1.6 m. Servis faturasında şase ve podyeye dair herhangi bir işlem görünmüyor.

Ayrıca servis faturası ile hasar sorgulama mesajında belirtilen tutar tam örtüşmüyor bu durum normal mi?
Bazen ufak kazalarda da panel zarar görebiliyor dediginiz gibi şase ve podyelerde sorun yoksa hasar kaydini önemsemiyorsaniz yani biniciyseniz alabilirsiniz zaten piyasaya gore uygun oldgunu söylüyorsunuz. Gecmis zamanda focus aracmla bir suv a dusuk hizda arkadan vurmustum ön far,panjur ve panel degismisti aslnda panelde ufak bir kirik vardı

Aynı şekilde ben de bundan 2-3 yıl once 50-60 km/h hızlarında seyrederken köpeğe çarpmıştım. Sağ far, ön panel, park sensörleri, ön tampon değişmişti yetkili serviste. Çok büyük bir kaza olmamasına rağmen plastik aksamda kırılmalar çatlamalar olmuştu. Aracımı hala kullanıyorum ve hiçbir sorun yok.
Tramere işlendi. Bu da ayrı bi kafa rahatlığı sağlıyor bende. Kaza belli. Kaydı belli. Yapıldığı yer belli. Satacağım zaman da evraklarla fotoğraflarla beraber aracı teslim ederim oldu bitti.
Eğer ki yetkili serviste işlemler yapıldıysa ve tramerle rakamlar örtüşüyorsa Ön panel, tampon, far vs vs plastik aksam çok da sorun teşkil etmez kanaatindeyim.

Her zaman hasarı kayıtlı belgeli araç daha güvenilir geliyor bana. Lokal boyalı sök tak işlemli ama tramer yoksa uzak dururum. Kimin ne yaptığı belli değil sonuçta. Yetkili serviste yapıldıysa fiyat olarak da avantajlıysa değerlendirilebilir görüşündeyim.

Ön panel denilen şey genelde plastik bir çerçeve oluyor vag grubunda. Şahsi görüşüm 120bin hasar kaydı 2022 model araç için ve yetkili serviste onarılmış olduğu için bence normal. Ancak piyasasından 150-200bin aşağısında verirse ben tercih ederdim açıkçası. Piyasasından düşük alıp satarken piyasasının da altın rakam istediğinizde her türlü araç satılıyor. Bahsettiğiniz koşullarda ana kriterim piyasasının altında satış gerçekleşmesidir.

***Servis faturası kdv dahil iken

***Tramer sorgulama kdv siz tutardır her zaman.

Fark bundan dolayı.

Tramerdeki tutarı 1,20 ile bi carpın
Servis fatura tutarına ulasmanız lazım

**

Fark bundan dolayı.

**
Tramerdeki rakam 113805 tl iken kdvli fatura 109790,83 tl. Aradaki fark onarım merkezinin yansıttığı hasar olmayan şeyler denildi ama pek mantıklı gelmedi.

Fark bundan dolayı.

**
Tramerdeki rakam 113805 tl iken kdvli fatura 109790,83 tl. Aradaki fark onarım merkezinin yansıttığı hasar olmayan şeyler denildi ama pek mantıklı gelmedi

75-100k fark için 120k hasar kaydı olan aracı almazdım şahsen. Yarın öbür gün satışı zor olacaktır. A3 sıfırlarına 1.8 1.9 civarı fiyat vermiyorlar mı? Makyajlı kasa birkaç aya gelir muhtemelen. Şuan sıfır fırsat araçları kovalanabilir.
Sedanda böyle bir fiyat yok, sportbacke şubat sonu 1940 fiyat vermişlerdi. Seçim ve bayram sonrası bu fiyatları mumla ararız diye düşünüyorum. Keşke sıfır araçta dediğiniz gibi fırsat olsa, umarım makyajlı kasa fiyatlara etki eder

Bu durum biraz bana uygun. Ben olsam alırdım. Cepte kalan paraya da arabaya bir şeyler eklerdim.

Tramerdeki rakam 113805 tl iken kdvli fatura 109790,83 tl. Aradaki fark onarım merkezinin yansıttığı hasar olmayan şeyler denildi ama pek mantıklı gelmedi.
Acaba far ayakları, davlumbaz gibi bazı plastik parçalar tamir görmüş olabilir mi? Tamir işlemleri genelde ya autoking ya da rs serviste yapılıyor.

Ucuz araçların saçma sapan fiyatlara satıldığı bir ülkede çok afedersiniz arabaya kuş sıçsa ve kaportada yanık olsa bile insan acaba diyor. Normalde sorun görmüş parçası değişmiş bir araba ya da boyası yandığı için boyanan bir arabanın değeri düşmez tam tersine korunmuş olur, bizde ise dalmaçyalı köpeğe benzeyen arabalar orijinal diye daha fazla para ediyor. İşte bu tamamen paramızın değersizliği gösteren güzel bir örnektir. Arkadaşların dediği gibi 0 km araç kovalamak daha mantıklı.
Saygılar.

Geri
Üst Alt