Ön panel değişmiş araba alınır mı?

@Utku87

Peki kendi aracınızda ilandaydı sanırım.(Golf)

Piyasayı kokladınız !?

Hanya konya nedir ?

Aracınıza ne fiyat biciyorlar teklif ediyorlar?

Yazılan fiyatlar mı gercek , teklifler mi ?

@Utku87

Piyasayı kokladınız !?

Hanya konya nedir ?

Bilgi..

2 hafta önce 2022 Nisan çıkışlı 1.0 style aracımı 1.450 ye sattım. Nokta hatasız 25.000 km.

@Utku87

Piyasayı kokladınız !?

Hanya konya nedir ?

Hocam benim golf için 1125 aldığım en iyi teklif. Genel teklifler çevremden 1-1.1 arası daha sarı siteye koymadım. Sonuç olarak gerçek fiyat, satışın gerçekleştiği fiyat olacak eğer audi işi kesinleşirse yarın kendi aracımıda sarı siteye koyup aldığım en iyi teklife vermeyi düşünüyorum. Tahminimde aracın 1150-1200 aralığında satılacağı. Gerçek piyasayıda aracı satarsam size net olarak söyleyebilirim.

Öncelikle tüm arkadaşlara değerli fikirleri için teşekkür ederim.
Olayı detaylandırayım, aracın ön tampon plaka altı krılmış sadece resimler mevcur, servis faturası mevcut değişen parçalar tampon üzerinde yer alan sensörler radar sensör park sensör vs. Radyatör, ön panel soğutucu sıvılar vs. 120k hasar kaydı, araç 20 binde ve far grubunda vs hiç birşey yok kaza resmide servis faturasıda mevcut. Ben araç alınabilir gibi düşünüyorum şu an yarın sabah kesin bir sonuca bağlamış olacağım. zaten 2022 advance + konfor+ premium paketli bir araç bu km de hasarsız olsa 1700 bile iyi rakam şu piyasada. Aracın kaput şase podye motor çamurluklarda hiç bir şey yok hatasız boyasız yani :) bakalım umarım sorun yaşamam.

Dediğin şeyler bu kadar büyük bir rakam nasıl tutmuş fatura da görüyorsan sorun yok aslında ama şaşırtıcı rakamlar...

Aracın 120 bin tramer kaydı varsa , piyasadaki muadilinin en az 200 bin uygunu olacakki benim niyetim bozulsun ve acaba alınırmı diye düşüneyim. Türkiyede otomotiv sektörü matematik ve mantık ile örtüşmüyor. Alması kolay satması zor olur. Audi ikinci eli hızlı giden bir markada değil zaten.

Bende şaşırdım ilk gördüğümde yetkili servis faturası.

Bu listeye göre panjur, tampon, radar sensörü ve radyatör değişmiş, farlar ve kaput yada çamurluklar vs işlem yapılmamış, ozaman sorun yok denebilir... şu listeye bakarak araç sahibi radarı ikinci el ve tamponu tuningciden alsa şu fatura hiç böyle olmazdı... hayırlı diyeyim şimdiden...

Bende şaşırdım ilk gördüğümde yetkili servis faturası.
Faturadaki en sol kısımdaki parça kodları gözüken bir resim var mı.? Açıkçası bir köpek çarpması ile ön panelin falan değişmesi kuşku uyandırıyor, parça kodlarından en azından parçanın tam olarak ne olduğu anlaşılır, peki neden zaten parçaların adları yanında yazıyor diyebilirsiniz ancak bu tip parçalarda hatalı kelimeler (ifadeler) çok yaşanıyor, Misal Ford araçlarda (ön panel) dedikleri aslında ön tampon demiri (ön travers) olduğunu çok gördüm, travers -> şaşi kollarına bağlı bir parçadır, bu tip bir şey varsa olay başka bir boyuta taşınır,

Köpeğe çarpmanın etkisiyle aracın kontrolünü kaybedip refüj e girmiş olabilir, sonuçta kazayı yapan sürücünün “kadın olduğunu” hesaba katmak gerek..!!

Bir de araçta herşey değişmiş ise onarım/tamire gönderilen parçalar neler bir liste/makbuz/fatura vs.. varsa öğrenmeniz iyi olur, çünkü onarım yapılan parçalar bilinenin aksine sadece plastik parçalardan ibaret değildir. Sac/metal/demir gibi pek çok parça sigorta şirketinin bağlı olduğu onarım merkezlerinde tamiri yapılıyor. Bu devirde kimseye güvenmeyiniz.. ekpertizciler bile artık işi bakkal dükkanı gibi ticarethane mantığına dönmüşler, çoğu bilindik firma franchising e döndüler, adı duyulmuş yere gittim diyee düşünüyorsun içerde aracı kontrol eden 20 yaşında çocuklar kontrol ediyor.

Hayırlısı olsun.

Her malın bi alıcısı vardır.

Şu ana kadarki muhabbetin özeti
Bu aracın bu hasarla ederi gideri helali üzerine idi.

Bende yıllar önce peder beyin önden alltan darbeli ford taunus aracını ank. Macunköy otopazarında satmıstım.
(Akıl fikirden yoksun genclik saçmalıklarıya promilli sekilde refüje dalma ordan atlayıp agaca toslama )
Full Salaklık !!!

3 hafta gittim araba pazarına. Sonunda biri geldi aldı.

Faturadaki en sol kısımdaki parça kodları gözüken bir resim var mı.? Açıkçası bir köpek çarpması ile ön panelin falan değişmesi kuşku uyandırıyor, parça kodlarından en azından parçanın tam olarak ne olduğu anlaşılır, peki neden zaten parçaların adları yanında yazıyor diyebilirsiniz ancak bu tip parçalarda hatalı kelimeler (ifadeler) çok yaşanıyor, Misal Ford araçlarda (ön panel) dedikleri aslında ön tampon demiri (ön travers) olduğunu çok gördüm, travers -> şaşi kollarına bağlı bir parçadır, bu tip bir şey varsa olay başka bir boyuta taşınır,

Köpeğe çarpmanın etkisiyle aracın kontrolünü kaybedip refüj e girmiş olabilir, sonuçta kazayı yapan sürücünün “kadın olduğunu” hesaba katmak gerek..!!

Bir de araçta herşey değişmiş ise onarım/tamire gönderilen parçalar neler bir liste/makbuz/fatura vs.. varsa öğrenmeniz iyi olur, çünkü onarım yapılan parçalar bilinenin aksine sadece plastik parçalardan ibaret değildir. Sac/metal/demir gibi pek çok parça sigorta şirketinin bağlı olduğu onarım merkezlerinde tamiri yapılıyor. Bu devirde kimseye güvenmeyiniz.. ekpertizciler bile artık işi bakkal dükkanı gibi ticarethane mantığına dönmüşler, çoğu bilindik firma franchising e döndüler, adı duyulmuş yere gittim diyee düşünüyorsun içerde aracı kontrol eden 20 yaşında çocuklar kontrol ediyor.
Önemsiz olduğunu düşünerek eklememiştim
Kaza resmi.

Ekli dosyalar

• IMG_2482.png
    IMG_2482.png
    371 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_2483.jpeg
    IMG_2483.jpeg
    989.8 KB · Görüntüleme: 43
Dediğin şeyler bu kadar büyük bir rakam nasıl tutmuş fatura da görüyorsan sorun yok aslında ama şaşırtıcı rakamlar...
Tampon taşıyıcı diye belirtilen tampon demiri. Bu ciddi bir sorun mudur?

Tampon taşıyıcı diye belirtilen tampon demiri. Bu ciddi bir sorun mudur?

Aracın şasesi bağlı olduğunu biliyorum @forzaGilles belirtmiş...

Hatta madem alacaksın bilgide vermiyorlar ise aracı sağlam firmalar var baktır daha net olur bizim tahminlerimin düşüncelerimiz yazdıklarımız bir yere kadar...

Önemsiz olduğunu düşünerek eklememiştim
Kaza resmi.
Tam tahmin ettiğim gibi ;

8Y0807109 kodlu faturada “tampon taşıyıcı” diye geçen parça aslında —>ön tampon demiri (ön travers) diyoruz,

Bu parça aracın şasi kollarına bağlı metal/demir bir parçadır ve kazanın şiddetine göre hasarı sönümlemeye yarar,

Şimdi durum şu şekilde ; yetkili servisleri bilirsiniz en ufak tamiri mümküm olan parçayı bile değiştirmek isterler, ama tam aksi durum da yaşanmış olabilir, yani travers (ön tampon demiri) onarım ile düzeltilemiyecek durumda da olmuş olabilir,

Bunu öğrenmenin en kolay yolu araç servise onarım için geldiğinde, kazalı resimleri ve onarım aşamasındaki resimleri çekilir bunlara bakarak ön traversin aldığı hasarın büyük mü küçük mü anlaşılabilir,

Burada esasen ön travers (ön tampon demirinin) değişmesinin hiç bir sakıncası yoktur, Esas önemli olan bu kazada ön tampon demirinin aldğı darbe —şasi kollarına bir hasar vermiş mi vermemiş mi..? Bunu işinin ehli bir şasici ustası veya ekspertiz de kontrol ettirmek gerekli,

(Şasi kollları dediğimiz) kısım motoru taşıyan sağlı-sollu 2 ana kol oluyor. Eğer şasi kollarında bir hasar almamışsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

3.cü kez tekrarlama gereği duyuyorum; onarım merkezinde ney veya neler onarılmış bunu öğrenmeniz çok iyi olur.

Aracın şasesi bağlı olduğunu biliyorum @forzaGilles belirtmiş...

Hatta madem alacaksın bilgide vermiyorlar ise aracı sağlam firmalar var baktır daha net olur bizim tahminlerimin düşüncelerimiz yazdıklarımız bir yere kadar...

Alt takıma ait servis kalemi yok gözüküyor.
Belki o kısımlara ait islemleri araç sahibi kendi sanayi ustasında çıkma fason yan sanayi olanlarla cebinden degistirmiş bile olabilir.
Salaklık degilmi bu kasko varken?
İnsanlar bu işlemleri yaparken cebinden cıkacak parayla , aracı satarken tramerde gözücek deger kaybını oranlayıp sinsi hesaplar yapıyor artık .

Herkes "düz" vatandaş degil bu ülkede.

Alt takımları bi audi üstadına göstermek şart. Fabrikasyonmu değilmi ?

Geri
Üst Alt