APP Plaka Kullanımına 32 bin TL Ceza!

An itibariyle app plakamızı söktük...

Bugün fatih aksaray da polis ceza rekoru kırıyor olabilir...

eski sponsorumuz semtuning den mustafa bey ile görüşüyordum dükkanın ilerisinde gelene kesiyorlar dedi...

Haberiniz olsun...

Yarın gün içinde bir çevirmeye denk gelirsem özellikle girip plakayı soracağım bakalım yorumları ne olacak polis abilerin 😁
Trafik polisleri ile karşılaşmanız çok sürmez 😁 Ankara’da artık beklenilmeyen köşebaşlarında çevirme yapıyorlar, beklenmeyen yerlerde ve hatta geceleri de radar atar oldular.

Sosyete otobanlarında (kuzey marmara O-7)

192 km/h cruise control sabit gidenlere kural/ ceza / yasa / sınır yok

Bu özel otoyollara para verip girdinmi sürat muafiyet raporun hazır

App plakaya 32 bin ceza??

Karekodlu app plaka üretimi de başlamış:D

Çok garip bir ülkede yaşıyoruz,üretmek yasal,satmak yasal,satın almak yasal ama takmak yasak :)

2024 öncesi tescilli aracı olup 2024 yılında plaka yenileme yapmış bir arkadaşımız var mıdır? Noter sonrası şoförler odası yeni plakayı kare kodlu mu basıyor yoksa kare kodsuz mu basıyor?

@hknakcyr Hocam yukarda paylaşmıştım. Geçenlerde küçük bi kaza geçirdim plaka kullanılmaz hale geldi bende yeni çıkartayım dedim. Artık plakalarda QR kod zorunlu ve benim aldığım plakada da var. QR kodsuz plaka hiç bir şöför odası basmıyor.
Şuanda aracın ön plakası Qr kodsuz arka plakasa Qr kodlu şekilde.

2024 öncesi tescilli aracı olup 2024 yılında plaka yenileme yapmış bir arkadaşımız var mıdır? Noter sonrası şoförler odası yeni plakayı kare kodlu mu basıyor yoksa kare kodsuz mu basıyor?

@tuncer_2632 fotoğraf paylaşmıştı yaptırıyorum diye herhalde takmıştır...

Ben 1 tane plaka çıkardım 233tl noter alıyor evrak parası, 1 tane plaka için 300tl şöförler odası alıyor.

Şimdi ben bu plakada çıkarmak istesem noterden belge almak zorundayım doğru anladığım değilmi...

Her ne sebebple olursa olsun noter ilk durağımız mı...

Şimdi ben bu plakada çıkarmak istesem noterden belge almak zorundayım doğru anladığım değilmi...

Her ne sebebple olursa olsun noter ilk durağımız mı...
Eski plakanı notere götürüp teslim edeceksin. Orda bir evrak hazırlıyorlar o evrakla şöförler odasına gidiyorsun şöförler odası o evrak olmadan plaka basmıyor.
Aracın üstündeki plakaları notere teslim ettiğin için araç şöförler odasına kadar plakasız gidecek. Polis durdurursa elindeki evrakları göstereceksin.

Aracın üstündeki plakaları notere teslim ettiğin için araç şöförler odasına kadar plakasız gidecek. Polis durdurursa elindeki evrakları göstereceksin.
Bu aralar plakasız araçlara denk geliyorum. Nedeni buymuş.

Bu yüksek ceza sahte plaka için yazıyordu haberde. App için kesilen ceza 2600 civarı olduğunu görmüştüm.

Bir de aklıma takılan şu, basılan plakadaki kare kod her seferinde random mu üretiliyor? Yoksa taklidi edilebilir sabit kare kod mudur? (muhtemelen randomdur her defasında basıp plakaya tanıtıyorlardır)

Bir de aklıma takılan şu, basılan plakadaki kare kod her seferinde random mu üretiliyor? Yoksa taklidi edilebilir sabit kare kod mudur? (muhtemelen randomdur her defasında basıp plakaya tanıtıyorlardır)
bence sabittir, basilan yere ait bi muhur niteligindedir, okutan olursa bi karekod paylasabilir belki

Geri
Üst Alt