APP Plaka Kullanımına 32 bin TL Ceza!

Bu plakaya polis ceza yazıyormuş. Şöförler odasında bu konu geçti bir olayı anlattılar birini durdurmuş polis ve ceza yazmış araç sahibi kabul etmemiş. Araç sürücüsü şikayette bulunmuş bu plakayı düzenleyen şöferler odasınada ceza uygulamışlar plakayı takan sürücüye de ceza kesmişler. İzmirde bu olay yaşanmış bu plaka yazı tipini basan şöferler odasınada ceza kesiyorlar. Trafik polsi ve jandrma arkadaşlar var 2024 zor geçecek vatandaş için diyor. O koçan bitecek diyormuş üstleri. Haberiniz olsun Gerçi artık koçanda yok ama ne bileyim:)
Cevirmede derdimizi anlatamazsak değişirim plakayı çünkü app değil giresun soforler odasi verdi 😁 çerçevesi de var app olsa cercevesi olmaz abi der ikna etmeye calisirim artik

Cevirmede derdimizi anlatamazsak değişirim plakayı çünkü app değil giresun soforler odasi verdi 😁 çerçevesi de var app olsa cercevesi olmaz abi der ikna etmeye calisirim artik
Hocam siz yinede fazla inatlaşmayın. Ceza yiyen arkadaş inat edip ben bunu şöförler odasından aldım demiş polisle inatlaşma sonucu, polis aracı men edip çekiciyle gönderiyor. Sonra şöförler odasında bu plakaların mevzuata uygun basılmadığı görülüyor ve oraya da ceza kesiyor devlet. Aracı çekilen arkadaşa şöförler odasına dava açıp cezanız tazmin edin demişler. :)

İyi haber

Saçma sapan app plaka, american park, egzoz, ön cam filmi, sonradan takılan tepe lambaları, ön arka sis lambaları açık , standart ebat dışında lastik kullanımı ve her bulduğu 12 volt sokete LED takanları da ayıklamak iyi olurdu..
Devlet ceza uygulayacağı zaman vatandaşın hayat kalitesini arttırmayı düşünmek yerine kendi menfaatine uymayacak şeyleri önceliklendirdikçe üçüncü dünya ülkesi standartlarından kurtulamayacağız. Ne cam gibi havada sis farını açana ceza var ne mermi gibi beyaz ışıkla dolaşana ceza var. Ama kameralar plakayı okuyamazsa devletin canı sıkılır...

Baklava cezalari mazide kaldi ustad kg 700-800 olunca :(
700-800 iyiymiş abi. Antep'te iyisi 850'den başlıyor, 1.070'e kadar... :)

Arabayı giresundan 8-9 ay önce aldim plaka değişimi için soforler odasina gidince iki tip yazi fontu var dedi bende app gibi diye bunu seçtim.. sorun olmaz umarım.. ( downpipe yapılırken fotoğraf egzoz yok, iki susturucu da üstünde taşlanmadan söyleyeyim de 😁)
Sizinki APP diye bağırıyor hocam. Haberdeki uygulama olmasaydı bile gözüne batan bir trafik memuru buna ceza yazardı. Bence @Kozmonot271'un plakası gibi normal fontlu olup geniş baskılı olanlara önce belirli bir süre uyarı yapılır, sonra cezalar başlar. İyimser ihtimal tabi bu. Ama sizinkine uyarıya bile gerek görmeyebilirler, değiştirmenizde fayda var.

Trafik polsi ve jandrma arkadaşlar var 2024 zor geçecek vatandaş için diyor. O koçan bitecek diyormuş üstleri. Haberiniz olsun
"Hem vatandaşı hem trafik polislerini sıkıntılı günler bekliyor." derken bunu kastetmiştim. Seçime kadar tolerans gösteren bölgeler olur belki ama sonrası tebligat yağmuru...

Okunabilir bir app plakaya karışmak ahmaklık, ülkede en son düzelmesi gereken şeyler 1. Dünya ülkesi değiliz. App kullanıyorum şıkır şıkır 2. Cezam da gelmiş çekiyor kameralar..
Göze, estetiğe güzel geliyor bunu kullanmayı serserilik gibi görenleri de anlamıyorum.

2017 den beri golf kullanıcısıyım ve iki aracımda da app plaka mevcut, her gün Ankara'nın merkezi Kızılay-Ulus gibi polisin önünden geçiyorum ama hiç sorun olmadı bugüne kadar :) Şanslı mıyız bilmem ama ceza yazan varsa art niyet ararım.

Trafik polisi aracı yapılan Bentley lerden AMG lerden belliydi böyle ek düzenlemelerin geleceği. Bunların bakımı nasıl ödenecek diye soruyolardı? Ahanda böyle.

Bende aracımı daha yeni aldım ayın 12 sinde plakayı değiştirmedim sorun yaşar mıyım acaba QR olmadığı için, birde plaka app gibi mi değil mi ayırt edemedim, yinede her ihtimale karşı değiştirmek lazım diye düşünüyorum.
Bursa ve Eskişehir'de plakalar bu şekilde çıkıyor. Ceza yazılmaması gerekiyor.

2017 den beri golf kullanıcısıyım ve iki aracımda da app plaka mevcut, her gün Ankara'nın merkezi Kızılay-Ulus gibi polisin önünden geçiyorum ama hiç sorun olmadı bugüne kadar :) Şanslı mıyız bilmem ama ceza yazan varsa art niyet ararım.
Ben de 2021 Aralık 2022 Aralık tarihleri arasında Ankara'da aynı şekilde polislerin önünden defalarca geçtim, alkol testine girdim, asayiş kontrole girdim, üstüne camlarda film de vardı. Herhangi bir problem yaşamamıştım.

Trafik polisi aracı yapılan Bentley lerden AMG lerden belliydi böyle ek düzenlemelerin geleceği. Bunların bakımı nasıl ödenecek diye soruyolardı? Ahanda böyle.

Emniyet envanterine kattığı race, drag , formula aracları icin yazılım ihalesine çıkmış

430 beygirlik ferrari yi stage8 yazılımla 810 beygire çıkaracaklarmış.

gazlayınca sultanahmeti inleten motorun sesi 810 beygirle artık edirne selimiye den duyulur.

Edit:
Bu otomobil yazılım işi??
Bedavaya yapıyoruz hatta üzerine 100.000 lira veriyoruz deseler? Yok kalsın derim.

Arama motoruna "karekod" tam yazmadan önerilerde "karekodlu app plaka" çıktı.

Arayışa başlayanlar olmuş görünüyor..

Mevcut plakam app plaka mı bilmiyorum nasıl anlarım? Kare kodlu plaka çıkartmak zorunda mıyım (2014 ilk tescil Aralık 2023 üzerime aldım 10 yıllık plaka)?
Plakanız APP, yeni tescil değilse mevcut plakalara ceza yazmazlar diye tahmin ediyorum.
@Kozmonot271 sizin plaka eski olduğu belli. Orta (harf) kısmı büyük ancak aralıkları ve yazı tipi normal. Ayrıca aracınızın genel görünümü itibariyle app olmadığı ortada.

Eskiden araçlara plakayı şoförler odasında bikaç çeşit basıyorlardı. Bunlar da yakın zamanda standart tipte oldu. Eskiler sorun olmuyor.

Ama..
yandaki Clio app
Genellikle dikkat çekmeye çalışanlar bu tip plaka kullanıyorlar.
Yazı tipi normal değil, geniş. Plakanın app olduğu çok belli oluyor.
Bütün EDS ve otopark kameraları APP plakamı okuyabiliyor, bir plakadan bunların haricinde ne beklenebilir ki?
Sahibi dikkat çekmeye çalışıyor diye ceza yazmazlar herhalde. :D

Geri
Üst Alt