Golf’ten T-Roc’a Geçilir mi?

Arkadaşlar bu iç mekan malzeme kalitesi vs olayını zaten başta belirttim. 2022 makyajla beraber iç malzeme kalitesi epey artmış durumda. T-Roc tabi ki Golf ten sınıf olarak farklı bi araç kişinin kendi önceliklerine göre tercih edip tasarım olarak hoşuna gitmesi vesilesiyle alınabilecek bi araç. Benim anlamadığım olay yakıt konusunda biraz abartılı yorumlar geldi. Sonuçta 1.5 motoru yıllardır kullanıyorum ve tasarruflu bi araç ağırlık olarak çok fark yok sadece bi tık yüksek olması aerodinamik olarak etki eder.

Aradaki fark minimum 250 bin tl olacak o şekilde bir manzara çıkıyor. Çünkü 1450 den aşağı ilan yok T-Roc da. Benim golfe de 1300 yazan var ama satılmadığına eminim. Takas için kurumsal firmalara yazdığımda 900 sayarız diyorlar tabi ki asla kabul etmem. Benim araba maks 1150 ye satılır şu an o da şanslıysan. E T-Roc u da 1400 e alsan dediğim gibi 250 lik bir fark çıkıyor minimum.
Sakin kullanimlarda troc ile 5,6 litre ortalama görebiliyoruz gaza basinca da cok iyi uzuyor.hatta bu gunde golfumu servise agir bakkma biraktim ikami arac troc verdiler benden once birisi 110 km yol yapmis surus bilgisi daha sifirlanmamişti adam 5.1 tuketim ile kullanmis

Sakin kullanimlarda troc ile 5,6 litre ortalama görebiliyoruz gaza basinca da cok iyi uzuyor.hatta bu gunde golfumu servise agir bakkma biraktim ikami arac troc verdiler benden once birisi 110 km yol yapmis surus bilgisi daha sifirlanmamişti adam 5.1 tuketim ile kullanmis
T-rocda golfe göre hyper yakıt durumu zaten pek yok gibi . Çünkü sıkletler/ağırlıklar eşit (Zaten troc ın sıkleti abartı olsa yurtdısında 1,0 tsi motorla sunmazlardı. Avrupada 1.0 tsi troc var)

Yakıtta bariz farklılık tiguanda ortaya çıkıyor.

Bence geçilmez

IMG_1722.jpeg
Hocam 1.0 116’lık a3 normal sürüşte 120-130 hızlarda 5.2-5.3 yakıyor. Aynı motor 110’luk kamiq bu hızlarda 7-7.3 civarı yakıyor. Görseldeki tüketim 105 sabitte elde edildi, kamiq’de bu hızdan düşük 95-100 ile giderseniz 5.7-5-9 arasında geziyor. Alelade bir sakin sürüşle dediğiniz değerler olmaz, bildiğiniz hypermiling yapmak lazım.

Almanya satış fiyatları

T-Roc​

Ab 27.085,00 € inkl. MwSt 1

Golf​

Ab 29.275,00 € inkl. MwSt 1

https://www.volkswagen.de/de/modelle.html

T-Roc Almanya satış fiyatı daha ucuz çünkü malzeme kalitesi de bir alt seğment, alt seğment olmasına rağmen ülkemizdeki SUV ilgisi fiyatları şişiriyor. SUV ayrı bir zevk meselesi ama C den B ye geçmek onu bilemedim. Uzun süreler SUV kullanmış birisi olarak golf 8 tsi 1.0 aracımla zorlandım mı evet ama araç her gün kendine hayran bırakıyor mu evet imkanlar zorlanıp Tiguan olsa tadından yenmez ama imkanlar elvermiyorsa zevk için T-Roc denene bilir. Sevmezsen satmak gibi bir opsiyonunun var sonuçta :)

Önceki yıllar gelenlerde elektrikli bagaj, ön koltuklarda ısıtma, park pilot, easy open bagaj, anahtarsiz giriş ve çalıştırma standart değil,
Bu saydıklarınızın hepsi opsiyonel donanımlar, hiç biri zaten standart değil.

Bu saydıklarınızın hepsi opsiyonel donanımlar, hiç biri zaten standart değil.
2019 2. yarısı sonrası gelen 1.5tsi highline/elegance ve rline larda standart geliyor. Öncekilerde opsiyonel, bilginiz olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 70626
Hocam 1.0 116’lık a3 normal sürüşte 120-130 hızlarda 5.2-5.3 yakıyor. Aynı motor 110’luk kamiq bu hızlarda 7-7.3 civarı yakıyor. Görseldeki tüketim 105 sabitte elde edildi, kamiq’de bu hızdan düşük 95-100 ile giderseniz 5.7-5-9 arasında geziyor. Alelade bir sakin sürüşle dediğiniz değerler olmaz, bildiğiniz hypermiling yapmak lazım.
Mutlaka suv aerodinamik olarak fazla yakacaktir fakat vag grubunda bir çok aracta ayni motor kullanilmasina rağmen hp farkliliklari ve turbo hacmi değişiklik gösterebiliyor.bu paylastigim deger troc ile yapildi

Ekli dosyalar

• IMG_7061.jpeg
    IMG_7061.jpeg
    553 KB · Görüntüleme: 16
@Osmanozturk

Bu yolu troc ın arkasından
çaktırmadan tin tin izleyen (ortalama hız aynı sürüş sertligi aynı)

1,5 tsi golf 5,2

1,0 / 1,2 tsi golf 4,8- 4,9

1,6 tdi golf 4,3 le tamamlar. (Sekil A)

1,5 tsi tiguan 110 sabitleyerek kaç gitti / gider onu da tiguan tecrübe edenler yazsın .

IMG_20231101_121454.jpg

Son düzenleme:
https://www.golftutkusu.com/topic/7094-golfue-satip-t-roc/
https://www.golftutkusu.com/topic/15365-golf-7-kullanicisinin-t-roc-deneyimi/

T-roc güzel bir araç.
Bana biraz hanım arabası gibi geliyor..
Buna ek olarak Audi Q2 de..
Ortak kullanım olacaksa tercih edilebilir.

T-roc, aslında neden güzel görünmeye başladı diye düşündüğüm de, yenilenmiş ön yüzü albenili.. bu yorumum life paket için değil. Bir de T-cross ve Taigo ile karşılaştırınca öne çıkabilir..

T-roc malzeme kalitesi, göze güzel görünmesi vs. dışında Golf'teki gibi elektromekanik park freni olması sürüş konforu açısından iyi bir özelliktir.

https://www.golftutkusu.com/topic/7094-golfue-satip-t-roc/
https://www.golftutkusu.com/topic/15365-golf-7-kullanicisinin-t-roc-deneyimi/

T-roc güzel bir araç.
Bana biraz hanım arabası gibi geliyor..
Buna ek olarak Audi Q2 de..
Ortak kullanım olacaksa tercih edilebilir.

T-roc, aslında neden güzel görünmeye başladı diye düşündüğüm de, yenilenmiş ön yüzü albenili.. bu yorumum life paket için değil. Bir de T-cross ve Taigo ile karşılaştırınca öne çıkabilir..

T-roc malzeme kalitesi, göze güzel görünmesi vs. dışında Golf'teki gibi elektromekanik park freni olması sürüş konforu açısından iyi bir özelliktir.
T-roc en albenilisi Rline gibi geliyor bana. Ön yüzü çok güzel diğer paketlerine göre.

Kaçış yoksa geçilir ama imkan varsa geçilmez. Hele Golf ten sonra, hiç geçilmez. Yine de seçiminiz hayırlı olsun.

T-roc en albenilisi Rline gibi geliyor bana. Ön yüzü çok güzel diğer paketlerine göre.
Almanya paketlerinde
Üst sıra impression seviyesi
Orta sıra Life/ Style
Altt sıra R-line / R
IMG_20231101_150010.jpg

Renk de önemli..
IMG_20231101_150523.jpg

Üstteki Golf'e tercih edilebilir.
Alttaki tercih edilmez..

Geri
Üst Alt