Golf’ten T-Roc’a Geçilir mi?

mapiper

Üye
İsim
hüseyin
Arkadaşlar 2020 1.5 Comforline aracım var henüz 36k km de. Epeydir yükselen trendlerin de etkisiyle Suva geçmeyi düşünüyorum. Ve bu bağlamda 2008 le T-Roc arasında gidip geliyorum. Hem grubu yıllardır tanıdığım hem de motorunu sevdiğim için 2022 üstü T-Roc a yeşil ışık yakıyorum. Ancak henüz kullanıp deneme fırsatı bulamadım.

Değerli ve tecrübeli forumdaşlardan naçizane fikirlerini bekliyorum. Değer mi? Geçilir mi? Üzer mi?

Yerden yüksek araç biraz daha rahat olacaktır ama Troc Rline olup dolu olursa biraz memnun edebilir. 2008 kalite ve konfor anlamında hem Golf 7 hem de Troc'dan çok daha geride. Onu değerlendirmeye pek gerek yok.

Her yeri sert plastik olan t-roc’a geçmek golf 7.5 kalitesinden sonra üzecektir. Bir diğer mesele suv olunca artan yakıt tüketimi. 100 km’de normal sürüşte 1-1.5 lt performanslı sürüşte en az 2 lt daha üzerine ekleyin. Golf 8 alınır geçilir hocam en güzeli o. Hatta o paraya cupra leon bu dönemde alınabilir, sıfırını 1.480’e veriyorlar. 1300’e ise Seat leon fr alınabiliyor. Yürütme maliyetleri anlamında çok daha makul, fr paket ve üzeri ciddi manada t-roc’tan kaliteli. Ayrıca sürüş konforu ve cupra leon için izolasyonu önceki kasa a3 ayarına gelmiş diyebilirim. Ancak golf sürücüsü iseniz en güzeli golf alıp geçmek olur.

2 tane golf 7, 2 tane golf 7.5 kullanan babam suv istiyorum diye ısrarda bulundu ve suv aldı. Ancak 600 km’de bir benzinliğe gitmekten, sürüş keyfinin golf gibi olmayıp suv’ların virajda kötü hissiyatından ve golften uzak kalite nedeniyle şu anda golfe geçecek. Suv furyasına ihtiyacınız yoksa girmeyin hocam. Daha büyük lastik, daha fazla tüketim ve sayısız daha fazla için beyhude para ödemiş oluyorsunuz. Segment büyütmemiş olup sadece yerden yükseliyorsunuz, Mercedes e serisi ile benzer tüketen b-c arası geçiş suv keyif vermiyor.

macera arıyorsanız mini contryman alın hem prestij hem performans var

Servisten 990 km de ikame olarak T-roc rline araç vermişlerdi. Rline olması tabiki iyi hoş. araç 4 gün kadar kaldı bende.
Benim golf 8 im 1.0 etsi motor bu arada.Ne 1.5 tsi olması bana oha vayy dedirtti. ne de aracın sürüşün den keyif aldım.
Ortalama bir araç ama asla ve asla golften sonra tercih edilecek bir araç değil. Golf c segmenti bir araç t roc b ssegment suv.
Golf 8'im t roca göre bildiğin akıyor yolda. Ben olsam asla t roca gecmezdim.
Ayrıca bu yorumu yaparken daha önce golf 5,6,7,8 sahibi olmuş ve arada qasqai full paket suv kullanmış biri olarak yapıyorum.
saygılar.

Arkadaşlar 2020 1.5 Comforline aracım var henüz 36k km de. Epeydir yükselen trendlerin de etkisiyle Suva geçmeyi düşünüyorum. Ve bu bağlamda 2008 le T-Roc arasında gidip geliyorum. Hem grubu yıllardır tanıdığım hem de motorunu sevdiğim için 2022 üstü T-Roc a yeşil ışık yakıyorum. Ancak henüz kullanıp deneme fırsatı bulamadım.

Değerli ve tecrübeli forumdaşlardan naçizane fikirlerini bekliyorum. Değer mi? Geçilir mi? Üzer mi?
Golften Suva geçecekseniz bu t-roc değil, tiguan olmalı.

T-Roc'a ancak Polo'dan geçilebilir. Golf'ten sonra önceki aracı aramamak için Tiguan'a geçmeniz gerek.

T-Roc hem iç hacim olarak hem de kalite olarak Polo'dan hallice bir araç.

Fakat 2008 ile karşılaştırıldığında T-Roc belirgin şekilde üstün kalır.

Golf7 den tiguan a geçmiş biri olarak , troc tavsiye etmem. Kalite, iç hacim ve konfor anlamında üzülürsünüz. Çocuklu aile iseniz kesinlikle tiguan, troc iç hacim dar, özellikle arka diz mesafesi. Tiguan muadili cupra formentor da olabilir. Fakat tiguana göre kıyaslamak gerekirse fiyat uygun, full donanım ve sportif olmasına rağmen, iç hacim hem dar hem basık, hemde kalite anlamında bir tık düşük. Sanki b ve c suv arası gibi. Çupra leonda güzel bir seçenek, golf8 1.5etsi rline a göre fiyat olarakda avantajlı, kampanyada var, donanım olarak golf8 rline da olmayan hersey var.

Yazılanların hepsini dikkatle okuyorum açıklamalar mantıklı ve geçerli. Şu an görünürde sadece yerden bi kaç santim yükselmek için almış olacağım sanırım :)
Dikkatimi çeken şey forumda acayip bir çupra yükselmesi var herkeste. Açıkçası kadrajıma almayı düşünüyorum. Golf mükemmel bir araba. İkinci golfümü eskitiyorum arada öncesinde birçok araba kullandım gerçekten başka bir olay Golf.
T-rok için küçük diyen arkadaşlar var aslında tam da o yüzden düşünüyorum çocuksuz bir aileyiz iki kişiye rahat yeter. Makyajlanan modelleri iç mekan kalitesi olarak bi tık tatmin edici. T-Toc un benim için en önemli handikabı hemen hemen hiçbir paket ve modelde hız sabitleyici yok ve bu çok sinir bozucu.

Geçilmez, Üzer

Rline troc yakışıklı duruyor tasarım olarak seviyorum. formentor fiyatı yakınsa o tercih edilmeli tabi.

Geri
Üst Alt