Yetkili serviste yaşanan durumlar | Eko yedek parça tercihi.. | Anket!

Eko yedek parça

• Eko seri tercih etmiyorum

Kullanılan: 60 60.6%
  • Eko seri tercih ediyorum, memnunum

Kullanılan: 8 8.1%
  • Eko seri tercih ediyorum, memnun değilim.

Kullanılan: 4 4.0%
  • Eko seri yerine dışarıdan orijinal ürün tercih ediyorum.

Kullanılan: 31 31.3%

• Kullanılan toplam oy
    99

Köpük bu kadar olmasa da servis motor yıkama şekli

1,4 tsi 125hp önceki sene yağ filtreleri Alman malı çıkıyordu sanırım Mahle üretimi, şimdi kutulardan Türk malı çıkıyor hangi marka bilmiyorum, yağ da Mobil1 5w30 esp kullanıyorum yıllardır, 4 lt bidonlar Fransa üretim geliyordu, çok memnundum yağdan, geçen yaz yağ değişiminde yine Mobil1 esp aldım 4lt bidon Türk malı yazıyor arkasında, 1 litrelikler yine Fransa üretimi, kışın sabah ilk çalıştırmada önceki yıllara göre biraz ses seviyesi fazla, artık Mobil yağ kullanmıycam,

Ekli dosyalar

• MAHLE.png
    MAHLE.png
    494.7 KB · Görüntüleme: 25
  • oil filter.png
    oil filter.png
    814.3 KB · Görüntüleme: 25
1,4 tsi 125hp önceki sene yağ filtreleri Alman malı çıkıyordu sanırım Mahle üretimi, şimdi kutulardan Türk malı çıkıyor hangi marka bilmiyorum, yağ da Mobil1 5w30 esp kullanıyorum yıllardır, 4 lt bidonlar Fransa üretim geliyordu, çok memnundum yağdan, geçen yaz yağ değişiminde yine Mobil1 esp aldım 4lt bidon Türk malı yazıyor arkasında, 1 litrelikler yine Fransa üretimi, kışın sabah ilk çalıştırmada önceki yıllara göre biraz ses seviyesi fazla, artık Mobil yağ kullanmıycam,
Filtreyi yetkili servisten aldığınız halde mi Türk üretimli çıkıyordu?

Evet, yetkili servisten aldım Türkiyede üretilmiş ,

Ekli dosyalar

• filtre.jpg
    filtre.jpg
    142 KB · Görüntüleme: 27
@Cantürk kutu parça numara sonu "h" ancak içindeki "t" Türkiye üretim mi demek?

@Cantürk @thelordof
Ekli dosyayı görüntüle 58348Selamlar. Bugün yetkili servisten yağ filtresi aldım, son zamanlarda gelen indirim muhabbeti üzerine. KDV hariç 101,09 TL fiyatı. Filtre FFA marka Türk malı çıktı. Sanırım servislere gelen sevkiyata göre marka değişiyor ama fiyatlar aynı. Aracımın üzerinde gelen fabrika montaj filtre de FFA idi. Yalnız karton kutu üzerindeki parça no H ile biterken filtre üzerindeki T ile bitiyor. Turkey’in Tsi mi acaba :p Neden böyle bir farklılık var acaba bilenler yazarsa öğrenmiş oluruz.
Ekli dosyayı görüntüle 58349

Türkiye’de bayağı büyük fitre üreticileri var ve ihracat yapıyoruz. VW’nin speclerine uygun olmasa zaten üzerine markasını basmaz. Bu durumda ben memnun olurum şahsen Türkiye’de üretilmiş olmasına.

@Cantürk
@thelordof
@ogzogz

1.0 / 1.2 / 1.4/ 1.5 TSI ve eTSI motorlarda kullanılan yağ filtresi olan ;

04E 115 561H kodlu (Made in Germany) üretimidir ancak bu filtrenin üretimi (tüm dünyada) durdurulmuştur.

04E 115 561T kodlu filtre Türkiye üretimidir, filtrenin üreticisi FİL Filtre ‘dir, Filtre üzerinde yazan FFA ‘nın anlamı FİL Filtre Anonim anlamına geliyor,

04E 115 561H kodlu filtrenin üzerinde MHL yazar, bazı arkadaşlar bunu Mahle Filtre olduğunu zannediyor, Ancak bu kodun anlamı Mann-Hummel anlamına gelir, Yani üretimi durdurulan bu filtrenin üreticisi Mann Filtre idi,

Üretimi durdurulan 561H kodlu filtre yerine Avrupa’daki yetkili servislere 561T ve 561AC kodlu filtrelerin tedariği yapılmaktadır,

04E 115 561AC kodlu (Made in Germany) üretimidir ve filtrenin üreticisi Mann Filtre ‘dir, ancak Ülkemiz için şuan “sipariş ekranı” kapalıdır, ilerliyen zamanda aktif olabilir veya olmayabilir.

@Cantürk
@thelordof
@ogzogz

1.0 / 1.2 / 1.4/ 1.5 TSI ve eTSI motorlarda kullanılan yağ filtresi olan ;

04E 115 561H kodlu (Made in Germany) üretimidir ancak bu filtrenin üretimi (tüm dünyada) durdurulmuştur.

04E 115 561T kodlu filtre Türkiye üretimidir, filtrenin üreticisi FİL Filtre ‘dir, Filtre üzerinde yazan FFA ‘nın anlamı FİL Filtre Anonim anlamına geliyor,

04E 115 561H kodlu filtrenin üzerinde MHL yazar, bazı arkadaşlar bunu Mahle Filtre olduğunu zannediyor, Ancak bu kodun anlamı Mann-Hummel anlamına gelir, Yani üretimi durdurulan bu filtrenin üreticisi Mann Filtre idi,

Üretimi durdurulan 561H kodlu filtre yerine Avrupa’daki yetkili servislere 561T ve 561AC kodlu filtrelerin tedariği yapılmaktadır,

04E 115 561AC kodlu (Made in Germany) üretimidir ve filtrenin üreticisi Mann Filtre ‘dir, ancak Ülkemiz için şuan “sipariş ekranı” kapalıdır, ilerliyen zamanda aktif olabilir veya olmayabilir.
Bilgiler için teşekkürler.

Dışarda Türkiye de Mann tedarikçilerinde satılan W 712/95 kodlu yağ filtresi de bu durumdan etkilenecek mi?

Geri
Üst Alt