Yetkili serviste yaşanan durumlar | Eko yedek parça tercihi.. | Anket!

Eko yedek parça

• Eko seri tercih etmiyorum

Kullanılan: 60 60.6%
  • Eko seri tercih ediyorum, memnunum

Kullanılan: 8 8.1%
  • Eko seri tercih ediyorum, memnun değilim.

Kullanılan: 4 4.0%
  • Eko seri yerine dışarıdan orijinal ürün tercih ediyorum.

Kullanılan: 31 31.3%

• Kullanılan toplam oy
    99

ogzogz

Paylaşımcı Üye

İsim
Ogz
Herkese merhaba.

Yetkili servislerde eko seri (ekonomik) adı altında sunulan kalitesi ve kullanım ömrü düşük olan parçalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ki orijinali tam anlamıyla yapmazken eko serisi ne kadar mantıklı?

Bana kalırsa tamamen saçmalık.
Ne anlamı var o zaman yetkili serviste işlem yaptırmanın?

Bir firma eko seri parça adı altında kalitesi ya da kullanım ömrü düşük önerebiliyorsa,
tecrübeli ya da tecrübesiz usta ya da teknisyen seçeneği de sunsun.
işi yeni öğrenen yapınca bazen söktüğünü söktüğü gibi takamıyor..

Hadi hayırlısı..

Tercihiniz nedir ve tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

(Seçenek önerisi de paylaşabilirsiniz)

Son düzenleme:

Bu da neymiş :) yeni duydum vallahi.. Bence tamamen saçmalık.

Herkese merhaba.

Yetkili servislerde eko seri (ekonomik) adı altında sunulan kalitesi ve kullanım ömrü düşük olan parçalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ki orijinali tam anlamıyla yapmazken eko serisi ne kadar mantıklı?

Bana kalırsa tamamen saçmalık.
Ne anlamı var o zaman yetkili serviste işlem yaptırmanın?

Bir firma eko seri parça adı altında kalitesi ya da kullanım ömrü düşük önerebiliyorsa,
tecrübeli ya da tecrübesiz usta ya da teknisyen seçeneği de sunsun.
işi yeni öğrenen yapınca bazen söktüğünü söktüğü gibi takamıyor..

Hadi hayırlısı..

Tercihiniz nedir ve tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

(Seçenek önerisi de paylaşabilirsiniz)

Hep yetkili serviste bakım yaptırdım fakat bunu ilk defa duydum.hatta her defasında pazarlık yaparım ekstra indirimler isterim ama böyle bir şeyi hiç önermediler

Eko ürünleri hep tercih ederdim, serviste taktıracaksınız alabilirsiniz, eko ürünlerde perakende satış yok. Son aldığım eko ürün arka balata durduğu yerde bozuldu, mantıksız buluyorum artık..

Aracı bakıma götürdüğümde sormuştum bunu danışmana serviste bakıma gelen araçların kimisine fatura tuzlu çıkınca böyle bir alternatif sunduklarını söylemişti. Derseniz gereği var mı hiç gereği yok.

Bir de şöyle bir detay var.
Belki de karşılaşmış olanlar olabilir.

Örneğin bir sorun için servise gittiğinizde; öncelikle sorunun ne olduğundan çok, araç garanti dahilinde mi ya da oluşan sorunun kendi yaptıkları bakım onarım esnasında olup olmadığını tespit etmek için, son bakıma girdiği tarihi ya da aracın garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmeye çalışıyorlar.

Bir sorunun tespiti ve sonucu maalesef bu tarihlere göre değişiyor..

Sonunda ne mi oluyor?
Yani yapmak istedikleri,
sorunun çözümünde, ekstra para girecekse sorun var diyorlar. Yok, kendilerinden yani işçilik sebebiyle ya da garanti kapsamında bir sorunsa sizi normal diyerek geçiştiriyorlar.

Buna herkes dikkat etmeli diye düşünüyorum.

Golf 8 1.0 tsi impression 2021 model aracımda satmadan 1 ay önce (19.000KM)'de fren balataları bitti ön tarafın . Servise gittiğimde eko parça takacaklarını öğrendim işlemi iptal ettirdim sebebi 37.000 de 1.0 eTsi r line sahibi yakın dostumun bakımda değişen EKO frenlerin hem gacır gucur hemde sanki bitik frenli araç kullanıyormuşcasına frenlerinin tutmamasını gözlemlemem oldu.

Hemen hemen aynı fiyata geldi servisle dışarıda değişimini yaptım

İşcilik olarak fazla ödeyeceğim parayı parçaya fazla ödeyerek yaptım feredo marka frenler takıldı satana kadar da memnundum ne ses sorunu yaşadım ne tutmama gibi sorunlarla .

Dışarda üst kalite alabilecekken aynı paraya "eko" ürün taktırmam aracıma serviste değişmesi enterese etmiyor beni oyumu kaliteden yana kullanıyorum

19bin km de balata bitiyor mu? Öyleyse bende komtrol edeyim , sol ön ötüyor arada . Manuel aracımda 50 bin km çok rahat gitmişti. Otomatıkler daha hızlı mı balata tüketiyor ?

19 bin km de balata nasıl bitermiş ?

92 bin km yollardayım

Önler 30 bin daha

Arkalar 10.000 daha gidecek gibi

@Savatage @ozdemir0629

Bende çok şaşırdım 19.000de arıza lambası yakması çok garibime gitti sürekli fren kullanan biri de değilim yol takibiyle gidiyorum genellikle . 1.0 Golf 8 lerde 11.000de değiştiğini biliyoruz demişti servis danışmanı. Maliyetten kaçmak için ne yapacaklarını şaşırdılar

Benim araç 47bin oldu. (Golf8 1.0 life)
Yeni bakım yaptırdım balata ile ilgili birşey demediler bana.

Arada sırada frene bas abi. Bu sarfiyat ne böyle 🧿🧿🧿
Yavaşlayacagım zaman Karşıdan esen Rüzgara dogru güzergah belirliyorum

+ motor freni

+ 4 camı açıyorum aero dinamik direnci arttırıyorum

Araba yavaşlıyor frene basmaya gerek kalmıyor

Başka türlü +120 bin devirmez bu balatalar

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt