🚨🚨🚨Kırmızı Alarm " DEPREM "🚨🚨🚨

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
Arkadaşlar şimdi gördüm tv de çok kötü bir durum depremi yaşamış biri olarak...

Bu illerde olan üyelerimiz akrabalar vs olabilir nedir durumlarınız...

Rabbim yar ve yardımcımız olsun...

E4B92C26-F630-4CD7-A1D2-24A579A9EDB8.jpeg

72C03007-E832-4ABD-AFEA-D867817F42C3.jpeg

Son düzenleme:

Yüksek katlı dairede olduğumuz içindir belki ama, Kayseride de çok şiddetli hissettik.

Depremin merkez üssü ve çevre illerde birkaç akrabamız yakınımız arkadaşımız var haber alamadığımız, inşallah iyilerdir 🥺

Doğudaki arkadaşlarımıza büyük geçmiş olsun. Her an hepimiz yaşayabiliriz bu durumu. Gerçekten çok zor bir durum…

Gecmis olsun

Allah zor durumda kimseyi birakmasin

Cok aci verici durum

Tüm ülkemize geçmiş olsun!

Yaralılara acil şifa, kalanlara sabır, aramızdan ayrılanlara rahmet olsun, daha beterlerinden rabbim korusun.

Herkese geçmiş olsun. Ben gece Trabzon'da hissedip uyandım.
Çok uzun sürdü. Herhalde Erzincandır dedim. Haberlerde Maraş diyince daha bir irkildim. Oradaki depremi ben hissettiysem oradakilerin Allah yardımcısı olsun.

Çok kötü bir durum, Ülkemize geçmiş olsun, Allah zor durumda kimseyi bırakmasın yardımcısı olsun..

Geçmiş olsun bu 2001 deprem öncesi yapılmış olan konulardan 1. derece savaş alarmı verilircesine acilen kurtulmak lazım. Sonuçta can kaybı oluyor. Bir şehrin havalimanı olmayabilir yapılmamışsa yapılmayabilir. Ancak şu şehrimizde tüm riskli binaları yeniledik şu an 2001 öncesi 1 adet bile konut bina devlet kurumu kalmadı depreme %100 hazırlıklıyız demek bence havalimanı açılışı yapmaktan daha önemli. Bunun için pilot iller seçilebilir en azından böyle bir deprem olduğunda yüzlerce bina ile değil 10 adet binanın hasarı ile ilgilenilir. Binlerce ölü ile değil onlarca ölü ile yas tutulabilir.

1-)Binaları tamamen ranta göre değil risk durumuna göre en alt katta katlı otopark olacak şekilde günümüze uygun yenilemek.
2-)Madencilerden ve askeri unsurlardan ne yapacağını bilen arama kurtarma birlikleri (Araçlı ve ekipmanlı her an hazır) oluşturmak.
3-)Kesinlikle ve kesinlikle doğal afet bakanlığı kurmak (deprem, sel, toprak kayması ile ilgilenecek bütçesi olacak gerekirse çevre ve şehircilik bakanlığına buraya ev yapamazsın burası heyelan bölgesi diyebilecek)
4-)Baz istasyonlarını ciddi anlamda güçlendirip tüm ülkenin benimseyeceği yerel bir internet tabanlı mesajlaşma uygulamasını yaygınlaştırmak.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun bu 2001 deprem öncesi yapılmış olan konulardan 1. derece savaş alarmı verilircesine acilen kurtulmak lazım. Sonuçta can kaybı oluyor. Bir şehrin havalimanı olmayabilir yapılmamışsa yapılmayabilir. Ancak şu şehrimizde tüm riskli binaları yeniledik şu an 2001 öncesi 1 adet bile konut bina devlet kurumu kalmadı depreme %100 hazırlıklıyız demek bence havalimanı açılışı yapmaktan daha önemli. Bunun için pilot iller seçilebilir en azından böyle bir deprem olduğunda yüzlerce bina ile değil 10 adet binanın hasarı ile ilgilenilir. Binlerce ölü ile değil onlarca ölü ile yas tutulabilir.

1-)Binaları tamamen ranta göre değil risk durumuna göre en alt katta katlı otopark olacak şekilde günümüze uygun yenilemek.
2-)Madencilerden ve askeri unsurlardan ne yapacağını bilen arama kurtarma birlikleri (Araçlı ve ekipmanlı her an hazır) oluşturmak.
3-)Kesinlikle ve kesinlikle doğal afet bakanlığı kurmak (deprem, sel, toprak kayması ile ilgilenecek bütçesi olacak gerekirse çevre ve şehircilik bakanlığına buraya ev yapamazsın burası heyelan bölgesi diyebilecek)
4-)Baz istasyonlarını ciddi anlamda güçlendirip tüm ülkenin benimseyeceği yerel bir internet tabanlı mesajlaşma uygulamasını yaygınlaştırmak.
Halk da bilinçsiz. İstanbulda eskiden oturduğum binaya(40 yıllık bina) dış cephe yapmak istediler. Karşı çıkıp binadan numune aldırdım. Bina beton dayanımı çok düşük çıktı. 30-35 olması gereken değer 7 çıktı. Haliyle yıkım kararı çıktı. Binadakiler bana dava açtı binayı yıktırıyorum diye :) Bakalım bugünden sonra ne diyecekler merakla bekliyorum.

Kahramanmaraş beni çok korkutuyor ne doğru düzgün haber var ne görüntü ne bilgi... Korkunç bir felaket gerçektenAllah oradaki herkese kolaylık versin tez zamanda ülkecek bu zor zamanları atlatacağız inşallah...

Depremin hepsi kötü ama bir an yine 99 depremi gibi hissettim. Rabbim yardımcıları olsun. Çoook zor… Çok uzun sürmüş. Kış vakti daha da vahim….

Geri
Üst Alt