🚨🚨🚨Kırmızı Alarm " DEPREM "🚨🚨🚨

Hangisi dogru haber yapıyor acaba??
bunu gormek zor olmasa gerek...
tum gocuklerde arama kurtarma calismalari tamamlandi ya da her gocukte calisma yapiliyor diye gosterebilen var mi????
siz ne dediginizin farkinda misiniz?!?!?!?!?!?!?!?!?!
gocuk altinda donmayi bekleyen binlerce insanin oldugunu dusunemiyor musunuz da hangi haberin dogru oldugunu sorgulayabiliyorsunuz gercekten?

Milli yas yetmez, en azindan bolgesel seferberlik neden ilan edilmiyor anlamis değilim, yikilan bina sayisina gore, sahadaki personel sayisi cok az

Bu deprem gelmiş geçmiş en can alan ve yıkımı olan deprem olacak belliki..
Tüm bölgelerdeki çalışma arkadaşlarım abartı olmasın herkes bulunduğu alanda bölgenin yarısı yok diyor özellikle maraş... yani milyonlardan bahsediyoruz... kimse biryere yetişemiyor yetersiz insan gücü ve enkaz altındakilerin durumu her geçen saat daha kötüye gidiyor... bizde istanbulda şirkete ait personel ve malzeme yola çıkardık Rabbim yardımcıları olsun...

99 marmara depremiyle ilgili olarak Dünyada olmayıp Yaşı yetmeyenler icin yada o dönemde extra cikolatalı dabl waffle 0-8yaş kategorisinde olanlar icin bilgilendireyim.

3 gün hicbir düzenli yardım müdahelede bulunulamadı maalesef. O depremde. (4. Gün basladı yardımlar)

24 yıl sonra Eeee bugüne baktıgımızda

Afet ölcüm Uzman değilim tabi ama
Bu deprem marmara depreminin 2 misli gibi gözüküyor.

Sonuç olarak 2023 de uzaya gidecek olan ülkeden daha bi high koordinasyon beklentisi abartı olmazdı ama?

İlk günden heryere ulastık hikayelerine de gerek yok

Ulasamazsın zaten. Boyut mega !!!

99 marmara depremiyle ilgili olarak Dünyada olmayıp Yaşı yetmeyenler icin yada o dönemde extra cikolatalı dabl waffle 0-8yaş kategorisinde olanlar icin bilgilendireyim.

3 gün hicbir düzenli yardım müdahelede bulunulamadı maalesef. O depremde. (4. Gün basladı yardımlar)

24 yıl sonra Eeee bugüne baktıgımızda

Afet ölcüm Uzman değilim tabi ama
Bu deprem marmara depreminin 2 misli gibi gözüküyor.

Sonuç olarak 2023 de uzaya gidecek olan ülkeden daha bi high koordinasyon beklentisi abartı olmazdı ama?

İlk günden heryere ulastık hikayelerine de gerek yok

Ulasamazsın zaten. Boyut mega !!!
Olası bir istanbul depreminde yine aynı şey olacak. İstanbul artık daha da kalabalık. İnşallah o günleri görmeyiz.
Şu anki durumun en kötü yanı kışın en soğuk dönemlerinden birine denk geldi. Göcük altında yaşayan varsa da bir de soğuk ile mücadele ediyor.

Ben Gaziantep'te yaşıyorum.Bu depremi kesinlikle anlatamam.Gece uykudan birden birde başlayan büyük bir sarsıntıyla uyandık.Ayağa kalkmayı denedim, o sarsıntısa ayakta durmaya imkan yok.Bitmesini bekliyoruz, 1 dakikaya yakın sürdü.Biter gibi oluyor tekrar hızlanıyor.Dışardan gelen çığlık sesleri, evde yüksekte olan eşyaların yere düşme sesleri.Kendimizi toparlayıp evden çıkarken merdiven boşluğunda ikinci bir sarsıntı.Aşağı indiğimizde herkes dışardaydı.Hava soğuk, yerde kar tabakası.Arabaya binip kendimizi boş arazilere doğru götürüyoruz, tabi o sırada yakınlarımızı arayıp durumlarını teyit ediyoruz.Yıkılan binaların olduğu cadde ve sokakların polis tarafından kapatıldığını görüp trafik karmaşının içinde kalıyoruz.24 saattir dışarıdayız, arabada geçirdik geceyi.Petrol kuyrukları olabildiğince uzun, petrol kalmadığı söyleniyor.Rabbim yardımcımız olsun, tekrarını yaşatmasın.Göçük altında kalan vatandaşlarımız bir an önce çıkarılır, can kaybı daha da artmaz inşAllah.

Ben Gaziantep'te yaşıyorum.Bu depremi kesinlikle anlatamam.Gece uykudan birden birde başlayan büyük bir sarsıntıyla uyandık.Ayağa kalkmayı denedim, o sarsıntısa ayakta durmaya imkan yok.Bitmesini bekliyoruz, 1 dakikaya yakın sürdü.Biter gibi oluyor tekrar hızlanıyor.Dışardan gelen çığlık sesleri, evde yüksekte olan eşyaların yere düşme sesleri.Kendimizi toparlayıp evden çıkarken merdiven boşluğunda ikinci bir sarsıntı.Aşağı indiğimizde herkes dışardaydı.Hava soğuk, yerde kar tabakası.Arabaya binip kendimizi boş arazilere doğru götürüyoruz, tabi o sırada yakınlarımızı arayıp durumlarını teyit ediyoruz.Yıkılan binaların olduğu cadde ve sokakların polis tarafından kapatıldığını görüp trafik karmaşının içinde kalıyoruz.24 saattir dışarıdayız, arabada geçirdik geceyi.Petrol kuyrukları olabildiğince uzun, petrol kalmadığı söyleniyor.Rabbim yardımcımız olsun, tekrarını yaşatmasın.Göçük altında kalan vatandaşlarımız bir an önce çıkarılır, can kaybı daha da artmaz inşAllah.
geçmiş olsun hocam çok zor psikoloji gerçekten, Allah yardımcınız olsun

çok geçmiş olsun... çok zor bir durum... Allah(cc) yardımcımız olsun...

bu ve bunun gibi şeref yoksunlarını o enkazların içine atıp bir gece bekleteceksin anası babası belli olmayan şerefsizler....

Kanıma dokunmuştu sonuna kadar dinleyememiştim.Elleri cebinde görmek istemiyoruz. Umarım gereken yapılır

İsallah en kisa surede birakirlar disariya ciktiginda onu anasindan ciktigi yere sokarlar

Emniyet birsey yapmaz yapamaz en fazla tutuklar ama benim icim soğumaz

İsallah en kisa surede birakirlar disariya ciktiginda onu anasindan ciktigi yere sokarlar

Emniyet birsey yapmaz yapamaz en fazla tutuklar ama benim icim soğumaz
aklı geri bir çocuk bu sonuç olarak, 1. derece deprem bölgesine yüksek yüksek binaları dikenlere, onay verenlere için soğumaz benim

@muhammedfatih geçmiş olsun hocam

Bir seye ihtiyaciniz var mi elimizden gelen
Allah razı olsun hocam, Afad olsun çeşitli yardım kuruluşları hep buradalar.Gaziantep merkezden çok Kahramanmaraş ve ilçeleri, Gaziantep'in nurdağı ve islahiye ilçeleri daha zor durumda, bir çok arkadaşımızın ailesi göçük altında.Yolların çöktüğü söyleniyor, ulaşımda zorlanılıyor o yüzden.Dua edelim inşAllah elimizden o geliyor sadece.

Şaşırdım geçen yıl ürün aldığım satıcı var depremi sordu yani sevineyimmi üzüleyimmi...

E244784C-AFE7-4685-84A6-20E73D1A991B.jpeg
B815E341-2D93-4F10-AB0A-135278B0FAC2.jpeg
9C688E63-B83B-4B6B-BABB-69C75C926AE5.jpeg

Geri
Üst Alt