Jump to content

muhammedfatih

Üye
 • İçerik sayısı

  106
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

105

muhammedfatih Hakkında

Bilgiler

 • İsim
  Fatih
 • Yaşadığım Yer
  Ankara

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Demeyin hocam.😬 Aracı 2017 11. Ayında teslim almıştım.Dediğiniz gibiyse sıkıntı.
 2. @forzaGillesHocam akünün fotoğrafını bırakıyorum.Kutup başında da rakamların olduğu yerin fotoğrafını da çektim.
 3. Teşekkür ederim hocam.Ben bu aracı ne zaman böyle servise bırakmak durumunda kalsam aklıma hep vesvese geliyor.Araçtan bir şey söktülermi, bir zarar verirlermi gibisinden.😆 O yüzden böyle faturada da yapılan değişiklik yazmayınca iyice işkilleniyorum.
 4. Herkese hayırlı akşamlar dilerim.Yukarıda anlattığım olay doğrultusunda Pazartesi günü, yol yardımı çağırdım.Ücretsiz şekilde aracımı çalışır vaziyete getirdiler ve direkt olarak servisin yolunu tuttum.Orada kapattığımda bile tekrar çalışmadı araç.Kayıt açtılar ve aracın 8 saat cihaza bağlı olarak kalacağını kaçak olup olmadığını kontrol edeklerini ve netice doğrultusunda, akünün değişeceğini veya şarj olacağı söylendi.Ertesi gün yani bu sabah arayarak, akünün değişmesi gerektiği söylendi.Ücreti sorduğumda, garantim olmadığı halde, bakımlara devamlı servise gittiğim için iyi niyet garantisinde %70 oranında indirim yapıldığı, kendilerinin %100 olarak yaptığı teklifin merkez tarafından kabul görüldüğü sadece 100 Tl işçilik ücreti alınacağı söylendi.Şaşırdım ve tamam dedim doğal olarak.Çıkan orjinal akünün aynısının takılacağı söylendi bu arada.Biraz önce gidip aracımı aldım.Mesai sonu olduğu için pek irdeleyemedim.Ayrıca 150 lira karşılığı motor koruma'yıda kabul etmiştim.Aküye baktığımda MLA Moll markasını gördüm.Üzerinde +EFB dikkatimi çekti.Verdikleri zarfı eve gelince açtım.Değişim ibaresi yoktu.Fotoğrafını atıyorum yapılan işlemlerin.Sizce herşey normal mi.Benmi çok ince düşünüyorum.Gerçi yarında arayıp faturada değişim adına birşeyin bulunmadığını gerekirse Doğuş Oto genel müdürlüğünü arayıp sisteme nasıl kayıt edildiğini öğreneceğim. @doganersin @forzaGilles @Musaaksoy @uğr_05 @Onur Sarı @33hasan33 Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler.
 5. muhammedfatih

  Polodan Golf'e terfi. ben geldim.

  Hoşgeldiniz, yeni aracınız hayırlı olsun.
 6. @Golfist34Hocam hoşgeldiniz, yeni aracınız hayırlı olsun.Bence aracınızı tanıyın, keyfini çıkarın başta, zamanla forumda olsun, yollarda olsun gördüğünüz golflerde gözünüze hoş gelen değişikleri yaparsınız.
 7. @Onur Sarı Hemen hemen aynı sürede bitmiş hocam, bende aynı görüşteyim.Start stop bu konuda etkili galiba.
 8. @33hasan33 Doğrudur hocam, banada çok mantıksız geliyor.Söylediğim gibi araca sonradan taktırdığım herhangi bir parça da yok.Start stop devamlı aktifti.Ve aracı hemen hemen hergün kullanmaktaydım.Serviste belli olacaktır muhtemelen.Önümüzde ki hafta servis sonrası sonucu buradan da paylaşırım inşAllah.
 9. @Musaaksoy Doğrudur hocam, bulunduğum şehrin trafiğinden dolayı sık kullanıyorum.Aklıma gelmemişti, ayrıca aracın her aksamı elektronik.Yani belki eski araçlar da, daha uzun gitmesi akünün normal ama bu tip araçlar içinde bu süre normal mi diye düşünmeye başladım.
 10. @forzaGilles Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam.Servis akü durumuna bakıp, 24 saat şarj edecek veya değiştirmemi isteyecek muhtemelen.Değiştirirsem de serviste değiştirmeyi düşünüyorum.Verdiğiniz bilgileri dikkate alacağım.😊Ayrıca söylediğiniz gibi 7,5 yani makyajlı kasalarda akü hakkında söylediğiniz durum mevcut imiş.
 11. @doganersin İyi dilekleriniz için Teşekkür ederim hocam.Aracım 35 bin km de.Orjinal haliyle muhafaza ediyorum.Elektrik aksamına takılan herhangi extra bir müdehale yapmadım.Şehir olarak Gaziantep'teyim.Araç kapalı garajda.Bakalım, muhtemelen pazartesi günü servise gideceğim.Hakkımızda hayırlısı.Sonucu buradan bildiririm inşAllah.
 12. Herkese merhaba, Yaklaşık 2 hafta önce çalışma ortamımda mesai arkadaşlarımdan birinin Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu, temaslı olduğum için benide karantinaya aldılar.Karantina da aklıma aynen bu durumun gelmesi üzere, 10. gün arabaya inerek çalıştırmak istedim.Silecekler, farlar, multimedya çalışıyordu, fakat ekranda akü zayıf şeklinde bir uyarı verdi.Marşa bastığımda ise sesler geldi ama almadı.Bende ısrarlı olmayıp, vw yol yardımı aradım.Yarım saat içinde gelip aracı çalıştırır vaziyete getireceklerini ama stop etmeden servise gidip aküyü doldurtmam veya değiştirmem gerektiği söylendi.Karantina'nın bitmesine bir kaç gün kaldığı için henüz birşey yapmadım.Lakin aklıma takılan, 2.5 yıllık bir akünün bunu yapması yani 8-9 gün çalıştırmayınca bitmesi normal mi? Yol yardımdaki arkadaş normal olduğunu, bu sürede araç hiç çalışmayınca akünün azalabileceğini söyledi ama pek tatmin olmadım.Sizin düşüncelerinizi merak ettim.Bu arada araç 2017,1.6 Tdi, Dsg.Hayırlı, sağlıklı günler dilerim.
 13. muhammedfatih

  Hayırlı Bayramlar Dostlar

  Hayırlı Bayramlar...
 14. muhammedfatih

  araç içinde bulduğum plastik parça

  Hocam benim ki tam olarak aynısı değilmiş, benziyor az daha kısa ve arka tarafı oval değil de düz.Söylediğim gibi benden vitesin önündeki açılır kapanır usb nin olduğu kapağın parçası.Bir tarafta var ama soldaki düşmüş.takamıyorum.
 15. muhammedfatih

  Cam filmi hakkında

  Herkese merhaba, uzun süren kafa karışıklıkğından sonra dün Gaziantep Llumar bayisinde arka 3 cama Atr-35, ön yan camlara Atr-20 çektirerek böyle bir görüntü yakaladık.En ön cam da film olmadığı için ordan giren ışık ön yan camları bir ton daha açık gösteriyor gibi ama ancak bu kadar olur.
×
×
 • Yeni Oluştur...