Jump to content

muhammedfatih

Üye
 • İçerik sayısı

  72
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

72

muhammedfatih Hakkında

 • Derece
  Üye

Bilgiler

 • İsim
  Fatih
 • Yaşadığım Yer
  Ankara

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Bugün servise uğradım.Cihazla araca bağlandılar ve bir problem görünmediğini söylediler.İstersem ücreti mukabilinde devirdaim pompasını söküp kontrol edebiliriz dediler.Triger kayışına kadar sökülüp bir kaç gün serviste kalacaktı araç.Şuan için şehir içinde kısa mesafelerde kullandığım için söktürmedim.Servise gidiş geliştede klimayı açıp denedim, herhangi bir sorun olmadı.Bir kaç gün gözüm hararet göstergesinde kontrollü bir şekilde kullanacağım.90 derecenin üstüne kıpırdadığını görürsem şayet artık gidip söktürürüm.
 2. muhammedfatih

  Ben Kimim? / Tanışma Konusu

  @tiesay @HONEY doğrudur hocam😊, yolunuz düşerse beklerim.
 3. muhammedfatih

  Ben Kimim? / Tanışma Konusu

  Yaklaşık 2 yıl önce üye olmuştum foruma, tanışma konusunda kendimi tanıttığımı düşünüyordum fakat bulamadım.Benimde şuan itibari ile tek takip ettiğim forum oldu.Son zamanlarda daha aktif kullanmaya başladım ve yardımsever arkadaşlarıda görünce zevkle takip ediyorum.İsmim Fatih, 26 yaşındayım.Gaziantep'te ikamet ediyorum, mühendisim.Ailemize ait golf 7,5 tdi dsg highline aracı kullanmaktayım.Kronik arızalar dışında Golf'ten çok memnunum.Herkese keyifli forumlar diliyorum.
 4. Öncelikle yorumlarınız için herkese teşekkür ederim.Bu arada Ramazan bayramınızıda kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.Önceki yorumumda söylediğim gibi bugün bir yolculuk yapmam gerekiyordu.Burada yazılanlardan sonra aracı kullanmamayı düşündüm, fakat hem önemli bir durumdan ötürü yolculuk yapmam gerekiyordu hemde uyarıyı ilk gördüğümde hararet ibresine dikkat etmemiştim ve gerçekten bir sorun olup olmadığını hararet ibresinin 90 derecenin üstüne çıkıyormu diye merakımdan, yola çıkmadan önce yağ ve su seviyelerini kontrol ederek ve 90 derecenin üstüne çıkmaya başladığı anda sağa çekip durmayı göze alarak 120 km olan yolculuğumu tamamladım.Gözüm hararet ibresi ve yağ sıcaklığındaydı.Gidiş yolunda korktuğumdan 70 km hızı geçmedim, ama hızlanmaya başladığımda sanki ufaktan yukarı doğru kıpırdıyordu hararet ibresi bende yüklenmedim o yüzden, dönüş yolunda ise varış noktasına yaklaşınca hızımı arttırdım ve hatta klimayıda açtım.Hararet ibresi 90'ı geçmedi.Yolculuk esnasında yağ sıcaklığı max 105 dereceyi gördü.Ve yolculuğun sonunda dahi fan çalışmadı.İlk olay olduğunda öğle vaktiydi ve hava 35 36 derece civarlarında.Bugün ise yağışlı ve fotoğraftada gördüğünüz gibi ortalama 14-16 derece civarlarındaydı.Bununla ilgili olabilirmi bilmiyorum.Çarşamba günü servise götürmeyi düşünüyorum.Fakat bir arıza var ise servis bunu cihaz vs. bağlayıp görebilecekmi yoksa aynı olayın tekrar başıma gelmesini mi bekleyeceğim bilmiyorum... @forzaGilles @Ender @atacandiri @ZITIPAŞA @typhoons
 5. @Yehanoha Araç 32 binde hocam.Dediğiniz gibi yapacağım.Servise gidecek olsam 20 25 km orasıda.Aracı yormadan gözüm hararet ibresinde gideceğim artık.Yalnız bu devirdaim arızası ile karşılaşan arkadaşlar aynı uyarıyımı aldınız.Araştırdığıma göre o arızada hararet ibresi yükseliyor devamlı? @DemirRen @GodThread
 6. Şimdi Wolkswagen Yol Yardım'ı aradım.Dur kalk trafikte arabaya yüklendiyseniz çıkmıştır dedi.Aynı sorunla arayanlar olmuş.Böyle durumlarda arabayı kenara çekip 10 15 dakika bekleyin dedi.Sizlerin söylediği devir daim pompası arızasını söyledim.Onda arıza ışığı yakar dedi.Yağını ve suyunu kontrol ettim normal.Bu uyarıyı verdiğinde hararet ibresine bakmadım telaş ile.
 7. Yorumlarınız için teşekkür ederim. @Ender hocam öğle vaktiydi, aracıda hafif zorladım diyebilirim.Yetişmem gereken biryer vardı.Normalde servis bakımlı, servisi aradığımda görmemiz lazım dediler.Sanayideki tanıdığım ustayı aradım.Gaziantep'teyiz havalar oldukça sıcak aracıda zorladıysan olabilir, yağını ve suyunu kontrol et dedi.Bir arkadaşımın Polo aracında da aynı uyarıyı vermiş zamanında.Herhangi bir sorun olmadı dedi.Şimdi malum bayram ve sokağa çıkma yasağı var.Yalnız bayramın birinci günü izinliyim ve git gel 120 130 km yol yapmam gerek.Sizin söyledikleriniz den sonra biraz tedirgin oldum.Hararet ibresini kontrol ederek gitmemde sakınca olurmu?Bu arada 1 saat önce tekrar bi 10 km yol yaptım.Uyarı gelmedi.
 8. Merhabalar.2017 Golf Tdi Highline aracımda bu uyarıyı yaklaşık 10 km mesafe katettikten sonra gördüm.Klima açıktı ilk arabaya bindiğimde soğutuyordu, soğutmamaya başladı, gazımı bitti derken bu uyarı ekrana geldi yaklaşık 1-2 km devam ettikten sonra evin önüne gelip durdum.Neyden kaynaklı olabilir sizce.Başına gelen oldumu?Ne yapmam gerek şuan?
 9. Bu kaput filminin faydasından çok zararı var hep söylüyorum.Kaliteli bir yerde kaliteli bir film çektireceksin de, 2 3 yıl sonra sararınca çıkartacaksın da, çıkartırken sıcak su dökeceksin veya tekrar para ödeyip detailingciye çıkartacaksın da, çıkarttıktan sonra yapışkan lekesi belası ile uğraşacaksın da, en sonda film çektirdiğin yer ile film çektirmediğin yer arasında parlaklık farkı olacak pasta cila yaptıracaksın da, he bide folyo çıktıktan sonra kaput kenarlarında falçata izi yoksa şanslısınız.Bulaşmayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum.Bunları saydım fakat bende zamanında bir cahillik edip çektirdim.2 yılı geçti, böyle konuları görünce korkuyorum.
 10. muhammedfatih

  Konsol Oyun Klübü

 11. muhammedfatih

  Golf 7.5 highline bluetooth sorunu

  Android kullanıcısıyım bende olmuyor.
 12. muhammedfatih

  App Plaka

  @BG2017 Teşekkürler hocam, nerede yaptırdınız veya sipariş ettiniz acaba? Bu yazı karakterinin adı veya ölçüsü varmı, bu şekilde yaptırmak için.
 13. muhammedfatih

  App Plaka

  Merhabalar, çoğu araçta dikkatimi çekiyor, hatta forumda da aracının fotoğrafını paylaşan arkadaşlarda da var.Plakalarındaki harf ve rakamlar daha kalın ve baskısı daha iyi.Küçük bir detay ama güzel görünüyor.Sarı sitede ve bir çok yerde bu app plakalar basılıp satılıyor.Ve ilanlarda "mühürlü" ibaresi bulunmakta.Daha önceleri mevzuata uygun olmadığını biliyordum.Herhangi bir değişiklik oldumu acaba, şuan bu app plakalar yasal mı, herhangi bir cezai işleme maruz kalıyormu?
 14. muhammedfatih

  Golf 7.5 1.6 dizel fan açması

  @Yehanoha Teşekkürler hocam.Araç yeniyken sık sık karşılaşıyordum.Dediğiniz gibi yüksek devirde kullanınca fan çalışmıyordu belli süre.Çok takmıyordum.Bundan sonra söylediklerinizi de dikkate alacağım. Son zamanlarda pek karşılaşmadım yada dikkatimden kaçıyor.
 15. muhammedfatih

  Golf 7.5 1.6 dizel fan açması

  @forzaGilles Hocam fan çalışmaya başladıktan sonra stop edince fan çalışmaya zaten devam ediyor belli bir süre.Fanın çalışmaya devam ettiği bu süre zarfında DPF temizliği de devam etmiyormu?
×
×
 • Yeni Oluştur...