🚨🚨🚨Kırmızı Alarm " DEPREM "🚨🚨🚨

Cidden üzücü bir durum. Sürekli sayılar artmaya devam ediyor.

Depremi hisseden, mağdur olan herkese büyük geçmiş olsun. Yakınlarını kaybedenlerin başı sağ olsun. Allah herkesin yardımcısı olsun.

13:24 güçlü bir deprem daha oldu. Dünkinden daha güçlü hissettirdi sanki.

Boyut marmara depreminden daha büyük gibi olmaya başladı . (7,6 lık depremden sonra)

Golf/sahin/bugatti/egea/bmwm3 anlamı kalmadı.....yazacak bisey yok artık

Allah depremden doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen herkese yardım etsin.
Vefat edenlere rahmet, yaralılara şifa diliyorum.
En son gördüğüm kadarıyla 3bine yakın bina yıkılmış, her birinde en az 10 kişi olsa çok ciddi bir sayı yapar...
Marmara depreminden daha ağır bir bilanço olabilir, Allah bize merhamet etsin

Başsağlığı ve çok geçmiş olsun diliyorum.

Göçük altında kalanlara Rabbim yardım etsin dualarımız onlarla.Rabbim Milletimize devletimize güç kuvvet versin. Pandemi,savaş,deprem.Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın. Amin

En acı durum da ders alınamaması. Çok acı. Bile bile önlem alınmaması.

Allah vefat edenlere rahmet eylesin, geride kalanlara sabırlar ve yaralılara şifalar versin. Ülkemizin başı sağ olsun!!

Ne dersek de hiç biri geri gelmeyecek.🙁

Kentsel dönüşümü çeşitli sebeplerle (iç etkenler, dış etkenler) bir türlü hızlandıramadık, teşviklerde yetersiz kaldık. Pandemi döneminde iyice artan maliyetlerden dolayı neredeyse durma noktasına geldi. Vefatlar ve yaralıların telafisi hiç yok. Bu yıkımın çok büyük de bir ekonomik külfeti olacaktır ve hepimizden çıkacaktır. Bunun yerine kentsel dönüşümde kullanılacak malzemeler, en azından yurt içinde üretilenler belli teşviklerle sunulsa ve 2000 öncesi yapı stoğu yenilense bu kadar çok canımız yanmayacak. Ağustos böceği karinca misali, iyi günlerde gereğini yapmazsak kötü günlerde maalesef ülkece ağlamak zorunda kalıyoruz. Tüm milletimize Allah akıl, fikir ve basiret versin inşallah! Defalarca "akletmez misiniz?" diye tekrarladığına göre akıl vermiş, aklımızı kullanmıyoruz, günlük menfaatleri kâr görüyoruz.😐

Malesef sayılar gitgide artıyor. Allah rahmet eylesin.

Deprem bölgelerinde bulunan geçici barınma merkezleri.

1675709711743.png

Milli yas yetmez, en azindan bolgesel seferberlik neden ilan edilmiyor anlamis değilim, yikilan bina sayisina gore, sahadaki personel sayisi cok az
Bu durum seyrettigimiz kanal (tipine ) göre degisir hocam

A kanalında yeni toki deprem konutlarının anahtar teslimi var yarın aksam 18.00 de

B kanalında durum mega trajedi/çaresizlik/ mega felaket

Hangisi dogru haber yapıyor acaba??

Geri
Üst Alt