🚨🚨🚨Kırmızı Alarm " DEPREM "🚨🚨🚨

@muhammedfatih geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun ölen vatandaşlarımıza/kardeşlerimize/büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyorum.Allah bir daha yaşatmaz böyle bir felaketi inşallah.

Fatih Altaylı demiş bunları cinsel organından sallandıracaksın diye doğru demiş bunun lşnden eğitim sağlık çalışma barınma tüm haklarını alıp ülkeden atacaksın

Çin' li iş yapamadığımız firmadan çok samimi mesajlar aldım. İçimizdeki pislikleri görünce utandım ne diyeyim...
Bu adam yarasa yiyor, köpek kemiriyor dersin... ama insan insan işte... vicdanı sızlamış, düşünmüş yazmış merak etmiş hal hatır sormuş. Helal olsun adamlara.

Aynen arkadaşlar teşekkür ettim düşüncesi için... tanımıyoruz görmüyoruz yani insan olmak önemli bir daha anladık...

Ben Gaziantep'te yaşıyorum.Bu depremi kesinlikle anlatamam.Gece uykudan birden birde başlayan büyük bir sarsıntıyla uyandık.Ayağa kalkmayı denedim, o sarsıntısa ayakta durmaya imkan yok.Bitmesini bekliyoruz, 1 dakikaya yakın sürdü.Biter gibi oluyor tekrar hızlanıyor.Dışardan gelen çığlık sesleri, evde yüksekte olan eşyaların yere düşme sesleri.Kendimizi toparlayıp evden çıkarken merdiven boşluğunda ikinci bir sarsıntı.Aşağı indiğimizde herkes dışardaydı.Hava soğuk, yerde kar tabakası.Arabaya binip kendimizi boş arazilere doğru götürüyoruz, tabi o sırada yakınlarımızı arayıp durumlarını teyit ediyoruz.Yıkılan binaların olduğu cadde ve sokakların polis tarafından kapatıldığını görüp trafik karmaşının içinde kalıyoruz.24 saattir dışarıdayız, arabada geçirdik geceyi.Petrol kuyrukları olabildiğince uzun, petrol kalmadığı söyleniyor.Rabbim yardımcımız olsun, tekrarını yaşatmasın.Göçük altında kalan vatandaşlarımız bir an önce çıkarılır, can kaybı daha da artmaz inşAllah.
Çok geçmiş olsun hocam Allah yardımcınız olsun. Çok zor şeyler yaşadınız yaşıyorsunuz, Okumak bile zor geldi, ağlamaklı oluyor insan gözleri doluyor.

En kısa zamanda tüm ailem ile beraber ilk yardım ve doğal afetlerde hayatta kalma kursu eğitimi her ne varsa mutlaka gideceğim dünyada insanlar kıyamete hazırlanıyor biz daha gerçekçi olan depreme hazırlanalım belki hayat bile kurtarır insanlık ve vatandaşlık vazifemizi yaparız tv de sivil kurum ve resim kurumları enkaz çalışması sırasında görünce oralara gidemeyip faydam olmadığı için çok üzülüyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun tanıdığını yakınıını depremde kaybeden varsa allahtan rahmet ve sabır dilerim

Antakya da 6 gün 128 saat sonra gelen mucize.

Bakışları o kadar çok şey anlatıyor ki..

Birilerine ; bana bunu neden yaşattınız der gibi ...

O binayı yapan mühendisi - mimarı - müteahhit i - işçisi yaşıyorlarsa eserlerine iyi baksınlar.

Rabbim; bu ve bunun gibi enkazdan canlı kurtulan yavrucakların, ömrünü uzun bahtını açık eylesin.

Antakya da 6 gün 128 saat sonra gelen mucize.

Bakışları o kadar çok şey anlatıyor ki..

Birilerine ; bana bunu neden yaşattınız der gibi ...

O binayı yapan mühendisi - mimarı - müteahhit i - işçisi yaşıyorlarsa eserlerine iyi baksınlar.

https://www.hizliresim.com/26t479b][/url]

Bu bebeğin birde kurtarıcısının parmağını emdiği fotoğraf var...

Ufak bir çocuğa sordular nasıl kaldın hayatta açıkmadınmı diye çok güzel bir abla vardı yanıma yrmek yedirdi su içirdi siz gelince oda gitti dedi...
Rabbim herkesin yardımcısı olsun var elbette bir ümit...

Çarşamba-Perşembe-Cuma günleri arkadaşlarım ile birlikte Elbistan, Kahramanmaraş Merkez ve Malatya'da yardımlarda bulunduk.

Ceset kokusu nedir bilmezdik, hepimiz öğrendik.
Bebek maması da dağıttık, ceset de taşıdık.
Gördüklerimi, hissettiklerimi anlatmam mümkün değil. Depremi yaşayanların, yakınlarını kaybedenlerin psikolojisini düşünemiyorum. Vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, kayıpları olanlara sabır diliyorum.
Ölenlere de enkazdan kurtarılanlara da şahit oldum, hüngür hüngür ağladım.
Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.

Umarım sağlam yapılar yapma konusunda radikal kararlar alınır, süreç liyakat sahibi insanlar tarafından yönetilir ve halk olarak önceliğimiz daha fazla ve daha büyük dairelere sahip olmak değil, sağlam dairelere sahip olmak olur.

Herkese Merhaba;
Değerli Dostlar Kahramanmaraş da Yaşadığımız Büyük Deprem Felaketinin Ardından Öncelikle Ülkemize Geçmiş Olsun, Başta Memleketim K.Maraş da Yakınlarım , Komşularım ve Tanıdıklarım olmak üzere, Depremin etkilediği tüm illerimizde Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet diliyorum. Yaralılarımıza Acil Şifalar Diliyorum.
Ülkemizin ve Milletimizin Başı Sağolsun. Rabbim Ülkemize Bir daha böyle Felaket Yaşatmasın İnşallah. Allah Yardımcımız olsun.

🙏🙏🙏🙏🙏🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Geri
Üst Alt